Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hiç Böyle Düşünmemiştik! El Yazınızın Sizin Hakkınızda Söylediği 19 İnanılmaz Gerçek

-

El yazınızın kişiliğiniz hakkında birçok ipucu veriyor aslında. Grafoloji adıyla bilinen bu akademik çalışmalar dizisi, yazı şeklinizin karakterinize olan etkisini araştırıyor. Her ne kadar bazı bilim insanları bu çalışmaları pek gerçekçi bulmasa da, aslında bu çalışmalara inanan insanlar da oldukça fazla. El yazınızın sizin hakkınızda söylediği 19 gerçekle karşınızdayız. Bakalım ne düşüneceksiniz?

Kaynak :List25

1. Büyük harfler

Yazı yazarken harfleri büyük yazıyorsanız; araştırmalar, sizin dışa dönük bir birey olduğunuzu söylüyor. Aynı zamanda da insan odaklı olduğunuzu ve dikkat çekmeyi sevdiğinizi...

2. Küçük harfler

Küçük harfler ile yazı yazan insanlar karşısındakileri bunaltırlar. Çünkü yazıları zor okunur. Küçük harflerle yazı yazan insanlar, bir konuya çok iyi odaklanırlar. Aynı zamanda da utangaç karakterli insanlardır.

3. Ortalama harf boyutu

Ortalama harf boyutu 2.5 ile 3.5 milimetredir. Bu ortalama aralığında yazı yazan insanlar, dış dünyaya karşı dengeli ve kendilerini oldukları gibi yansıtma eğilimindedir.

4. Sola eğik yazmak

list25.com

Sola eğik bir şekilde yazı yazıyorsanız, muhtemelen herkesten saklamak istediğiniz özellikleriniz var. Çok fazla dikkat çekmekten de hoşlanmayan birisiniz.

5. Sağa eğik yazmak

list25.com

Sağa eğik bir şekilde yazı yazıyorsanız, dışa dönük ve geleceğe ilgi duyan biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Aynı zamanda yeni deneyimlere ve yeni insanlar tanımaya da ilgilisiniz.

6. Eğimsiz yazı yazmak

Siz oldukça mantıklı ve rasyonel kararlar alan birisiniz. Duygularınız sizi kolayca ele geçiremiyor. Bir konuda karar vermeden önce enine boyuna düşünürsünüz.

7. L harfi

list25.com

El yazısı yazdığınızda küçük l'de yuvarlak oluşmuyorsa veya çok küçükse, muhtemelen siz çok gergin ve kendinizi sınırlayan birisiniz.

8. E harfi

E harfini nasıl yazdığınız da kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyor. Eğer e harfini kapalı olarak yazıyorsanız, şüpheci ve duygularınıza kolay kolay yenilmeyen bir bireysiniz.

9. Y harfi

Y harfi belki de sizin hakkınızda en çok bilgi verenlerden. Büyük ve geniş bir y harfi yazıyorsanız, muhtemelen arkadaşlarınız konusunda oldukça seçici olmadığınıza işaret. Küçük y harfi yazıyorsanız da, seyahat etmeyi çok seviyor olmanız muhtemel.

10. S harfi

Eğer yazınızdaki s harfi, bir yönü işaret ediyorsa, siz entelektüel, çalışmayı seven ve büyük tutkuları olan birisiniz. Bu çizgi ne kadar uzunsa, hırsınız da onunla doğru orantılı olarak fazla.

11. E harfi

Yine e harfini yorumlamaya geldi sıra. E harfini geniş bir şekilde yazıyorsanız, siz açık fikirli ve yeni şeyler denemeye açıksınız.

12. Büyük yazılan L harfi

list25.com

Eğer l harfini büyük bir şekilde yazıyorsanız, kendinizi oldukça iyi ifade edebilen rahat birisiniz.

13. Kağıda bastırarak yazmak

Eğer kağıda bastıra bastıra yazı yazıyorsanız; şehvetli, yoğun duygulu ve dinçsiniz. Eğer yazı yazarken durum tam tersiyse, içe dönük ve düşük enerjili biri olduğunuzu söyleyebiliriz.

14. Çizgisiz kağıda yazı yazma durumu

Çizgisiz kağıda yazı yazarken zorlanıyor musunuz? Yoksa dümdüz yazmak sizin için kolay mı? Eğer çizgisiz kağıda yazı yazarken, yazınız yukarı doğru kayıyorsa, iyimser ve mutlusunuz. Hayır, yazım aşağı yöne doğru kayıyor diyorsanız da, karamsar biri olabilirsiniz. Fakat bazen yukarı, bazense aşağı yönlü bir yazı stiliniz varsa muhtemelen gelgitleri olan birisiniz.

15. Aralıklı yazmak

list25.com

Yazı yazarken kelimeler arasından ne kadar boşluk bıraktığınız da, sizin için oldukça şey anlatabilir. Pek boşluk bırakmadan yazı yazan insanlar, yapılan araştırmalara göre kendini yalnız hisseden insanlarmış. Büyük boşluklar bırakanlar ise, hayatlarında yalnızlığa özlem duyuyormuş. 😨

16. Harfleri birbirine bitiştirme şekli

list25.com

El yazısıyla yazarken, harfleri nasıl birbirine bağladığınız, kişiliğinizle ilgili ipuçları verebilir. Üstte açılan kupa şeklindeki eğriler, güçlü biri olduğunuzu gösterirken, aşağı doğru bakan eğriler, yaratıcı biri olduğunuz anlamına gelebilir.

17. 2 sayısını nasıl yazıyorsunuz?

Eğer iki sayısını bir döngü olmadan yazıyorsanız, gerçeklerle yüzleşmeyi bilen birisiniz.

18. İmza

İmzanız da karakteriniz hakkında bilgi veriyor. İmzanız okunaklı ve keskin ise,  rahat ve kendinizden emin bir insansınız. Eğer imzanız okunaksız olarak görülüyor ise, insanlar tarafından anlaşılmayan birisiniz.

19. El yazınızdan yalan söyleyip söylemediğiniz anlaşılır.

Nasıl mı? Eğer bir yazıda her zamankinden farklı tarzda yazıyorsanız, daha yakın ya da daha uzak olabilir, bu durumda muhtemelen bir şeyler hakkında yalan söylüyor olabilirsiniz. Şüphelendiğiniz durumlarda, karşı tarafın yazısına bakın deriz. 🙂

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gomezbeste

çok saçma beni anlatmıyor

mustafa-dursun3

harika

serdar-cilahmetoglu

👎🏼

fchinaski

0,5-0,7-0,9 kalem kullanma farklarının da anlamları var, bulabilirseniz icerige eklemenizi oneririm. Ben anlatmayayim...

enk-capital

Ben 0.5 kullanıyodum çoğunluk 0.7 kullandığından kimse benden kalem ucu istemiyodu. Kimseye beş kuruşluk faydam olmasın diye gıcığına yapıyodum mesela.

tedbundyninkatili

Ben e harfini önce c yapıp sonra sonradan o çizgiyi ekliyorum sandığınız gibi değil biraz farklı

sadbutromantic

çok zahmetli😂

Görüş Bildir