Görüş Bildir

Herkesin Gözü Bu Toplantıda! Kademeli Normalleşme Kararları Açıklanacak

Haberler
> Herkesin Gözü Bu Toplantıda! Kademeli Normalleşme Kararları Açıklanacak

Tüm Türkiye’de gözler, bugünkü ‘yerinde karar’ döneminin ilk kabine toplantısına çevrildi. Toplantıda düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki risk durumuna göre lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar kademeli normalleşme kararları açıklanacak.

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen “yerinde karar” döneminin ilk kabine toplantısına başkanlık edecek. Beştepe’de yapılacak toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri konusunda kabineye kapsamlı bir sunum yapacak. Koca, mutasyonlu virüsün hangi illerde ne durumda olduğunu, illerdeki vaka tablosunu, alınabilecek tedbirleri ve esnetme önerilerini kabine üyelerine anlatacak.

Bilim Kurulu'nun kararları değerlendirilecek

Bilim Kurulu'nun kararları değerlendirilecek

Kabinede risk durumunun düşük olduğu illerde yüz yüze eğitime geçiş, lokanta, kafe, restoran ve kıraathanelerin açılması, hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesi, hafta içi yaşlılar ve gençler için uygulanan kısıtlamanın normalleşme çerçevesinde kademeli kaldırılmasına dönük kararların çıkması bekleniyor. Bilim Kurulu’nun kararları doğrultusunda bu kapsamda vaka sayısı bakımından düşük riskli iller grubunda yer alan Batman, Hakkari, Iğdır, Şırnak ve Muş, normalleşmeye en yakın şehirler olarak sıralanıyor.

Esnaf kararları bekliyor

Esnaf kararları bekliyor

Riskin düşük olduğu illerde bu hafta itibariyle lokanta, kafe ve restoranların tedbirli, mesafeli, sınırlı kapasite ve HES kodu şartıyla açılmasına dönük karar alınması planlanıyor. Söz konusu illerde hafta içi belli saatlerle, hafta sonu kısıtlamaların da esnetilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Erdoğan başkanlığında yapılan bir önceki kabine toplantısında 1 Mart’ta başlayacağı açıklanan normalleşme çerçevesinde yüz yüze eğitimin hangi illerde nasıl uygulanacağı da kabinede ele alınacak en kritik başlıklar arasında olacak. Buna göre vaka sayısına göre düşük riskli illerde yerinde karar dönemi uygulaması kapsamında yüz yüze eğitimin tedbirlere uyulması şartıyla kademeli başlatılması öngörülüyor.

Erdoğan açıklayacak

Erdoğan açıklayacak

İç ve dış gelişmelerin de ele alınacağı kabinede yeni anayasa çalışmaları, son aşamaya gelen ekonomik ve hukuki reform süreciyle Erdoğan’ın yarın Beştepe’de açıklayacağı İnsan Hakları Eylem Planı’nda da son rötuşlar yapılacak.

Toplantıda, ekonomide yaşanan son gelişmelerin yanı sıra Suriye, Libya ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler, Gara’daki katliam, ABD ve AB ile yeni dönem diplomasisi de değerlendirilecek.

Kabinede alınan tüm kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
94
16
4
4
4
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

milletin anasını ağlattınız.artık gevşeseniz nolur.sittin sene kendini toparlayamaz esnaf.napıcanız?? 65 yaş üstü için 1 saat daha dışarıda olmalarına izin m... Devamını Gör

Atatürk Kalbimizde

bilim kurulu da niye toplanıyorsa. zaten kararları kimin verdiği belli boşuna duruyorlar jajfskdksk

Halil Değerli

Toplantı Gündemi : ... Eeeyyyyy... ..... Heeeeeyyyy... ..... Neeeeeyyyy.... ..... 🤪😡😠

Gökhan Koyu

ÇIKAR ÖNCE 1 SAAT CHP YE SALLAR. 1 SAAT YALAN KONUŞUP ŞUNU YAPTIK BUNU YAPTIK DER. GERİSİ FASA FİSO