Görüş Bildir
Haberler
Her Gün 2 Yumurta Yemeye Başlayınca Vücudunuzda Neler Olacağını Biliyor musunuz?

etiket Her Gün 2 Yumurta Yemeye Başlayınca Vücudunuzda Neler Olacağını Biliyor musunuz?

Gozex
14.06.2017 - 02:21

Yumurtanın faydaları hakkında gün geçtikçe daha çok bilgi ediniyoruz. Bright Side'dan derlediğimiz bilgilere göre bakın günde 2 yumurtayla vücudumuzda neler değişiyor.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-hea...

1. Beyniniz kolin koruması altına girer.

1. Beyniniz kolin koruması altına girer.

Beyin hücrelerinin sağlıklı iletişimini sağlayan fosfolipitler, kolinden oluşur. Bu özel vitaminin beyin için en önemli yapıcı materyal olduğu klinik açıdan kanıtlandı. Günde 2 yumurta yerseniz, vücudunuz bu besinden yeterli kadar almış olacaktır. Kolin eksikliği hafızada zayıflamaya sebep olur.

2. Lütein sayesinde görme yetiniz korunur.

2. Lütein sayesinde görme yetiniz korunur.

Yeni araştırmalara göre, tavuk yumurtaları lütein bakımından zengindir. Bu madde, net ve keskin görüşten sorumludur. Eksikliğinde, göz dokusunda yıkıcı değişikliklerle karşılaşılabilir ve görme yetisi geri alınamayacak şekilde bozulabilir.

3. D vitamini kalsiyumun emilmesine yardımcı olur.

3. D vitamini kalsiyumun emilmesine yardımcı olur.

Bir insana bir kaşık dolusu balık yağı içmek ve haşlanmış yumurta yemek arasında bir seçim sunulsa, her insan ikincisini tercih eder. Hele ikisinin içindeki D vitamini oranının aynı olduğunu öğrendiklerinde. Dahası, bilim insanları tavuklara özel besinler yedirerek yumurtadaki D vitamini miktarını artırmayı başardı. D vitamini, kalsiyumun daha kolay emilmesini, kemik ve dişlerinizin güçlenmesini sağlar.

4. B vitamini karaciğeri, deriyi ve saçları korur.

4. B vitamini karaciğeri, deriyi ve saçları korur.

Biyotin, B12 vitamini ve  sindirilebilir proteinler, saç ve deri sağlığına katkıda bulunur. Yumurtada bulunan fosfolipitler, karaciğerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

5. Kalp ve damar hastalıkları riski azalır.

5. Kalp ve damar hastalıkları riski azalır.

Önceden düşünülenin aksine, yeni araştırmalar yumurtadaki kolesterolün fosfatitlerle dengelendiğini ortaya çıkardı. Yani sağlığımıza zararlı değil. Hatta vücudun kolesterol üretimini engelliyor. Bunun üzerine, omega-3 içeriyor ve trigliserit düzeyini düzenliyorlar. Bunun sonucunda da kalp ve damar hastalıkları riskini azaltıyor.

6. Kilo vermeye başlarsınız.

6. Kilo vermeye başlarsınız.

Amerikalı bilim insanları, düşüK kalorili bir diyeti kahvaltıda yumurta tüketimiyle birleştirdiğimizde iki katı hızla kilo kaybettiğimiz kanısına vardı. Bu tarz bir kahvaltı sizi uzun süre tok tutar, günlük alınan besin miktarını azaltır.

7. Kanser riskini azaltır.

7. Kanser riskini azaltır.

Kolin, aynı zamanda kanser riskini azaltıyor. Bir araştırma sonucuna göre, günlük diyetinde yumurta bulunan kadınların göğüs kanseri riski %18 azalıyor.

8. Sağlıklı üremeye katkı sağlar.

8. Sağlıklı üremeye katkı sağlar.

B vitamini aynı zamanda hormonların üretimini dengeliyor. B9 vitamininin başka bir adı var: folik asit. Bunun yardımıyla, alyuvarlar ve fetüsün sinir yolu oluşturuluyor. Doğacak çocuğun engelli olma olasılığı da düşüyor. Bu yüzden B9 vitamini, çocuk planlayan kadınların hamilelik döneminde çok önemli.

9. Yaşlanma süreci yavaşlar.

9. Yaşlanma süreci yavaşlar.

Hollandalı bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda ortaya çıktı bu gerçek. 35 ila 40 yaş arasındaki kadınların %87'sinde, yaş lekeleri kayboldu ve deri sıkılaştı. Erkeklerde ise, göz çevresindeki kırışıklıklar belirgin şekilde yok oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3744
938
763
397
395
385
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Muhammet Emin Saral

lan karaciğeri göstericem diye victoria secret mankeni koymaya ne gerek var

ayşe

bu yazılanlar marketlerde satılan, hangi yemle beslendiği belli olmayan, gün ışığı görmeyen tavukların yumurtaları için geçerli değildir diye tahmin ediyorum.

witch

Yumurtadan bahsedip bikinili kadınlar paylaşmak niye? Galiba sadece kadınlara yarıyor yumurta. Özellikle manken fizikli kadınlara.