Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Biri Birbirinden İlginç 20 Amerikan Eyalet Yasası

 > -

İŞTE O İLGİNÇ AMERİKAN EYALET YASALARI 20 TANE ÖRNEK

Bildiğiniz gibi kurallar vatandaşları korusun diye konulur.Şimdi sizlere vereceğim örneklerde bu basit beklentiyi bir kenara atıp bu kuralların hangi kafa ile senatodan geçtiğini merak edeceksiniz.O kadar çok abzürt yasa var ki.Sanki memurun birinin canı sıkılmış yapacağınız yasanın içine ederim demiş torba yasalar çıkarken içine benimde bir katkım olsun diyerekten trollenmiş yasalar var.Evet şimdi sizlere vereceğim örneklere ufaktan göz atın bakalım.Hangisi  bizim memlekette olsa işlemez yada hangisi bizim memlekete de lazım diyebileceğimiz yasalardır.

Kaynak: http://www.sosyalmecra.org/her-birinden-...

1. Alabama

Kilisede milletin sana gülmesine sebep olacak sahte bir bıyık takamazsın.

Camiye perukla girip secdede peruğun yerde olduğu an gelsin aklınıza. Esselamın aleyküm diyen az önce sırma saçlı olan abimiz şimdi kel bir şekilde sana selam veriyor.

2. Alaska

Fotoğraf çekmek için kış uykusuna yatan ayıları uyandırmak yasak.

Yani bir insan neden uyuyan bir canavarı sırf fenomen olayım diye uyandırır ki?Hadi bunu yaptın diyelim sen düşünmez misin ki bir ayı saatte 60 km ile koşabiliyor peki sen?

3. Arizona

Araba ile geri geri gitmek yasak.

Abi araba benim değil mi ister ters giderim ister dere tepe düz giderim sanane dedirtecek bir durumdur.

4. Arkansas

Arkansas ı yanlış bir şekilde telaffuz etmek yasaktır.

Gericiysek gericiyiz kardeşim doğru söyleyeceksin.Öyle fok balığı gibi ses çıkarmayacaksın.

5. California

Nükleer bir aleti patlatırsanız para cezası verilir.

Nükleer deyince bizim bildiğimiz anlamda değildir herhalde.bizim bildğimiz ya bombadır yada reaktör adam onu patlattıksan sonra ne ülke kalır nede kendi kalır kalsa kalsa adı kalır.Kime neye ceza vercen.

6. Colarado

İnsanlar cinsiyetlerine yakışıksız biçimde giyinemez.

İnsan kendine yakışanı yapmalı derken aynı zamanda da kendine yakışanı giymeli.Bir erkeğe etek nasıl yakışmıyorsa bence bir kadının da erkek fatma gibi giyinmesi yanı şey.

7. Connecticut

Politikacılar konuşma yaparken scrabble oynamak yasak.

Herhalde kafaları karışıyor yada hep politik kelimeler yazıldığı için sıkıcı bir oyuna dönüşüyor.Yada tam tersi millet kelime oyunu oynucam konuşmayı dinlemeye kimse gitmiyor.Ortam kalabalık olsun diye yasaklanmış.Montaj denen birşey var ya ne gerek var milleti sıcakta dikmeye.

8. Delaware

Hodri meydan diyerek evlenemezsiniz.Yani iddia ile evlenmek yasak.

Bizim ülkede pek var böyle iddia ile evlenen adam dolu.Demek ki orada da azımsanamayacak bir çoğunluk var.Adam içip içip şununla evlenicem diyor kafa da iyi basıyor teklifi.

9. Florida

Güzellik ve bakım aletleri kullanırken küvette kendini elektirikle öldüren kadınlar cezalandırılıyorlar.

Kadınlar ne yapsın bir banyo keyfide mi yapmasın.Hem müzik dinler hem şarap içer hemde dans eder.Hadi öldü diyelim arkasından nasıl bir ceza veriyorlar aceba mezarına belirteç mi koyuyorlar” Bu kadın yasalara
uymadı” diye.

10. Georgia

Pazar günleri arka cebinizde dondurma taşımak yasak.

Kim arka cebine dondurma koyar ki anlamsız yani.Bizim memlekette bırak arka cebini bir erkeğin yanında bile dondurma yenmez.Neden diye sormayın yenmez abi.

11. Hawaii

Herkesin bir botu olma zorunluluğu var.

Her eve bir bot! Evet evet aynen böyle olmuştur seçimlerde bir vaatti bence halka sonra alan olmadı onu da yasal zorunluluk olarak yaptılar.Hadi her eve bir bot neysede herkesin bir botu ne demek abi. Biz bir motora bile bütün ev sakinlerini bindiriyoruz botumuz olsa herhalde ebe,dede,nine akrabaların hepsini alacak bir bot alırız __biz.Batarsak hep beraber.

12. İdaho

Motorlular yada yayalar surat ekşitemez yada somurtamaz.

Trafikte sinir bozucu hareketlere yer yok demek ki.Bizim ülkemizde de aynı tek bir korna çalmaz trafikte kimse kimseye sinirlenmez.Hiç kimse küfür etmez.Yanlış sollama falan zikzak çizmek falan hiç yok.Hele dolmuşçular en nadide insanlar onlar saygı abidesi ve taksiciler sevgi abidesi.Kadınlar en iyi sürücülerdir.

13. Illinois

Kısa boyluları yani cüceleri barda oradan oraya savurmak dalga geçmek yasak ama tabi şehir dışında izinli bölgelerde serbest.

Eğlence anlayışı değişik bir millet.Adam küçük mü küçük uçar mı uçar gerisi size kalmış.

14. İndiana

Herkes yılda en az 6 gün şehir yol yapım çalışmalarında bulunmak zorunda.

Yılda 6 gün değil bizim millet her gün çalışıyor ki.Belediyelerimizin kaldırım projeleri hiç bitmez .Bir seçim olur her şey yeniden başlar.Bir seçim olur yapılan her şey sökülür.Ülkemizde kaldırım mühendisi diye bir sıfat var bizde 6 gündende çok çalışma saatlerine sahipler vatandaşlar.

15. İowa

Tek kollu piyanistler beleş çalmak zorunda.

Memleketimizde her şey bedava insan da piyano da piyanist te sen yeter ki ben özgür yaşayacağım bu ülkede de.

16. Kansas

Eğer iki tren aynı hatta bir araya geldiyse birinci tren geçmeden diğeri geçemez.

Yok ben geçerim kardeş yol benim hakkım dersen işte olacağı bu. Kurallara uymak zorunluluk değil bir seçimdir.

17. Kentucy

Evinizdeki tüm çıplakları kayıt ettirmek zorundasınız.

Ülkemizde de aslında bir çok insan evin içinde çıplak geziyor tabi bizim kayıt zorunluluğumuz yok.Demek ki onlarda çıplaklar kayboluyor bu nedenle bu yasa uygundur.

18. Louisiana

Birini ısırmak için sahte diş bile taksan bu fiili bir tecavüzdür.

Birini ısırmak en tehlikeli davranışlar arasında demek ki.Isırmadan takma diş takmadan ne yaparsan yap ama dişi takarsan bende kelepçeyi takarım diyor hakim bey.

19. Maine

Eğer bir tamirat işiniz falan yoksa pazar günü araba satın alamazsınız.

Arayın gelelim abi her türlü tıkanan delik itina ile açılır.Pazar günü kimse araba almaz ki bizde genelde cumaya denk getirilir önce namaza gidilir akşama da alınır gelinir.

20. Maryland

Kimse kaldırımdayken tüküremez.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muhammet-demirhan

ohaaa

douchebek

ölüyü cezalandırmak mantıklıymış :D

sldfh

3 ay coloradoda yasadim alakasi yok her turden insan vardi. yasalarda varmidir yokmudur onu bilmem fakat kimsenin giyimine kusamina gore ceza verilmiyordu.

serayaksu

O değil de ben Arkansas'ı ilk gördüğümde yanlış okudum :D

cerennn

True Blood'ın neden Louisiana'da geçtiği belli oldu :D

Görüş Bildir