Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Biri Ayrı Büyüleyici! National Geographic'in Instagram Üzerinden Yaptığı Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

274PAYLAŞIM

Instagram'da 100 milyon takipçiye ulaşan National Geographic bunu kutlamak için uygulama üzerinden bir yarışma başlattı. Katılımcılar #natgeo100contest hashtagi ile Instagram üzerinden çektikleri fotoğrafları paylaşarak yarışmaya katıldılar. Birinci Tanzanya'ya bir safari kazanırken, son 10'a kalan diğer 9 kişi de ünlü fotoğrafçıların imzalı fotoğraf albümlerine sahip oldular. 94.000 fotoğraftan en çok oy alanları bu içeriğimizde sizler için derledik. Gelin birlikte bakalım!

Kaynak: https://www.boredpanda.com/national-geog...

1. Finalist: Adam Keifer

"Bir ulusal park görevlisi yeni yetim kalmış yavru gorile sarılıyor." Fotoğrafçı Ami Vitale bu fotoğraf için: "Bu çok yüce bir fotoğraf çünkü aynı anda hem anlatılamayan vahşiliği hem de muhteşem kırılganlığı görebiliyorsunuz. Bu görsel bizim doğa ile olan karmaşık bağımızı yansıtıyor" yorumunu yaptı.

2. Anuroop Krishnan

"Gün batımı ve bir zürafa ailesi."

3. André Musgrove

"Yukarıdan baktığımda sanki bir uydu dünyanın etrafında dönüyormuş gibi hissettim. Bu kesinlikle Benim Dünyam'dan en unutulamaz anılardan bir tanesi. Kesinlikle o günkü zorlu dalgalara, düşük görüş alanına ve güçlü akıntılara değdi."

4. Chaitanya Deshpande

"İşte güneş geliyor." 

5. Sebastien Nagy

"Her zaman yalnızca bir kuleye odaklan... A__ma evet orada iki kule var."

6. Brent Stirton

"Bu fotoğrafı çekerken orada olduğum için kendimi çok ayrıcalıklı hissettim. Bir görevli travma geçirmiş karıncayiyen ile son derece iyi ilgilendi. Onun hayatını kurtardı. Hayvanlarımızı çok hızlı kaybediyoruz. En sıra dışı hayvanların nesilleri tükeniyor."

7. Maxime Israel Collier

"Şu gözlere bakın." 

8. Finalist Frank Haluska

"Büyük ak balıkçıllar her ne kadar suda huzurlu görünseler de aslında çok iyi avcılar. Bu boğa kurbağası da dahil yakalayabildikleri her şeyi yerler. Bakın nasıl savaş veriyor."  Fotoğrafçı Cory Richards bu fotoğraf için: "Çok sıra dışı bir fotoğraf. Anlamak için birkaç kere yakınlaştırmam gerekti. Sanki sudan başka bir hayvanın ayağı kurbağayı kurtarmak için çıkıyor gibi görünüyor" diyor.

9. Yuri Choufour

"Sushi isteyen? Kara ayılar hepçildir ve kış uykusuna hazırlık için protein açısından çok değerli olan bu somon gibi besinleri tercih ederler."

10. Majed Sultan Alza'abi

"İçme zamanı!"

11. Finalist Sandra Cattaneo Adorno

"Ipanema Sahili'nde deniz o gün çok sertti ve anafor çok güçlüydü, dalış yapmaya çekindiriyordu." Fotoğrafçı Michaela Skovranova bu fotoğraf için: " Sürreal bir sahne - bu görsel seçmece bir ışık karışımı, insan faktörü ve doğanın gücünü yansıtıyor. Sanki insanlar ve kum dünyanın iklimini oluşturuyor gibi görünüyor" diyor.

12. Nicholas Parker

"Burada hava kardan ibaret. Uğuldayan rüzgarda başka bir gün daha." 

13. Jacintha Verdegaal

"Daha paylaşacak bir sürü Tayland fotoğrafım var ama bu 4 filin kurtarışını izlediğim 2019'un en önemli günlerinden birini yansıtıyor." 

14. Devon Fox

"Deniz atını görebiliyor musunuz? Bu fotoğraf gezimizin son gününde çekildi. Kanyonun içindeki mağaralardaki şekiller çok garip." 

15. Nicholas Parker

"Hawaii bu yıl en kötü fırtınalarından birini yaşadı. Sahilde pek çok canlı karaya vurmuştu. Bir tanesi de bu mercandı. Dalgaların şekli bende sanki denizin parmakları mercanı geri götürmeye gelmiş gibi bir his uyandırıyor."  

16. Sebastian Scheichl

"Faroe Adaları'nda çekimlerime bir koyun ile başladım. Bu adaları düşününce akla gelen ilk şeydi."

17. Finalist Francisco J. Perez

"Bir yaz şimşeği, Büyük kanyon üzerinde çakıyor." Fotoğrafçı Charlie Hamilton bu fotoğraf için: "Bu görsel büyük bir istisna. Çok dramatik ve büyük bir teknik beceriyi işaret ediyor" diyor.

18. Finalist Matt Potenski

"Balina köpek balıklarının kendi karakterleri var. Bu çok gözü pek ve meraklı bir tanesi, botumuza sürekli yaklaşıp baktı. Balina köpek balıkları o kadar büyükler ki yaşayan resifleri andırıyorlar. Hiçbir hayvan onun boyu, gücü ve yüceliği ile boy ölçüşemez." Fotoğrafçı Cristina Mittermeier bu fotoğraf için: "Balina köpek balıkları ile pek çok dalış yaptım ve hiç okyanusun sağlıklı halini bu kadar güzel yansıtan bir anı ile karşılaşmadım" diyor.

19. Finalist Chris O'bryan

"Bir çeşit kukadu türü olan galahlar, Batı Avustralya'da önemli bir yaşam kaynağı olan su delikleri için uçuşuyorlar." Fotoğrafçı Wayne Lawrence bu fotoğraf için: "Renk ve kompozisyon açısından bu fotoğraf vahşi doğa fotoğrafları arasında en az klişe olanlardan" diyor.

20. Juan Quinteros

"Kum fırtınasında köpek balıklarından biri."

21. Andri Laukas

"Her zaman ünlü yerlerden yeni perspektifler arıyorum." 

22. Shivam

"Delilik, kaos ve rüya arasında bir yerdedir."

23. Ulla Lohmann

"En sevdiğim görsellerden bir tanesi: Managua eve yürüyor. Bölgede volkan mükemmel Rabaul kasabasını yok etti. Ama bu insanlar doğanın gücünü kabul ederek hala bir gün cennetin onlara geleceğini umuyorlar. Umarım volkan sessiz kalır."

24. Finalist Sara Stein

"Mara Nehri'ni geçen Afrika antiloplarının hummalı görüntüsü." Fotoğrafçı Tasneem Alsultan bu fotoğraf için: "Farklı olan fotoğraflardan keyif alıyorum. Bu karışık bir saç mı? Odun yığını mı? Boynuzlar her ne kadar tehlikeli görünse de fotoğrafçı ortaya mükemmel bir görüntü çıkarmayı başarmış" diyor.

25. Caine Delacy

"Bu muhtemelen en sevdiğim görüntü."

26. Ken Geiger

"Kahvaltı vakti!

27. Finalist Khatia Nikabadze

"Bir pencereden marketi izleyen koyunlar, Gürcistan." Fotoğrafçı David Guttenfelder bu fotoğraf için: "Bu fotoğraf vahşi doğada çekilmemiş. Ama kuzuların acı-tatlı hikayesini çok güzel anlatıyor" diyor.

28. Finalist Felice Simon

"Brooklyn'de aileler bir Ocak Ayı gününde buz üzerinde kayıyorlar." Fotoğrafçı Maggie Steber bu fotoğraf için: "Bu fotoğraf çocukluk anılarını çok güzel özetliyor. Fotoğrafta buzun üzerindeki gölgeler, ailelerin çocuklarını düşerlerse diye korumak için nasıl üzerilerini gölgelediğini betimliyor" diyor.

29. Arvind Patwal

"Fotoğrafta gözlerindeki bakış kaybettiği bilyelerine benziyor."

30. Ve son olarak birinci Ketan Khambhatta

"Kenya'da Afrika antilopları nehri geçmeye çalışırken zebralar da sudaki timsahları izliyorlar." Fotoğrafçı Muhammed Muheisen bu fotoğraf için: "Fotoğraf çok dinamik ve sürekli bakma hissi uyandırıyor. Çok iyi yakalanmış bir an" diyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
canb

5, 8, 17

muazzez-balci

#4 #11 ve #22 favorim <3

sporty

#21 Trabzon'da da vardı bi aralar :)

Görüş Bildir