Her Ay 27 Milyon Kişi LoL Oynuyor

Gamer-

Her Ay 27 Milyon Kişi LoL Oynuyor

Her Ay 27 Milyon Kişi LoL Oynuyor

League of Legends’ı her gün en az 27 milyon farklı kişi oynuyor. Son veriler ışığında, geçen seneye göre bu oran, yüzde 50 arttı.

eSpor’un dünya ve Türkiye’deki öncülerinden Riot Games’in yaptığı açıklamaya göre, 2013 yılı içerisinde League of Legends, dünya genelinde her gün 27 milyon farklı kişi tarafından oynandı. 2012 yılının Ekim ayında ise bu sayının 12 milyon olduğu ve bugün iki katına çıktığı görülüyor.

League of Legends’ın 2013 yılında 5 milyon olan bu anlık oyuncu sayısı 7,5 milyon oyuncuya çıkarak yüzde 50 artış gösterdi. Ayrıca League of Legends, bir ay içerisinde 67 milyon farklı oyuncuyu aynı platformda buluşturuyor. Oranlara bakıldığında LoL, bir ülke olsaydı, aylık aktif 67 milyon oyuncusu ile dünyanın en kalabalık 45. ülkesi olabilirdi.

Türkiye’deki oyun pazarı araştırmalarına göre, pazarın büyüklüğü 200 milyon dolar seviyesinde. Türkiye’de ise, 5 milyonu Free2Play (ücretsiz oyun) olmak üzere 20 milyon oyuncu bulunuyor. Türkiye’de 2012 yılından bugüne League of Legends için 3 milyondan fazla hesap yaratıldı ve 30 bin oyuncu LoL liglerine kayıt yaptırdı.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

League of Legendsoyun
Görüş Bildir