Hem Penisi Hem de Rahmi Olan Çift Cinsiyetli Meriç Özdemir'in Küçüklükten İtibaren Zorluklarla Geçen Hayat Hikayesi

3.8bPAYLAŞIM

Bu kadar kötü olmayı nereden öğrendiniz?

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=L8XNz6w1...

Bugün, çift cinsiyetli (İnterseks) bir birey olarak Türkiye'de dünyaya gelen Meriç Özdemir'in uğradığı zorbalıkları, baskıları, çektiği sıkıntıları sizlere aktaracağız.

Meriç, 11-12 yaşlarındayken kendisinde bir farklılık olduğunu hissetmeye başlamış. Daha küçük yaşlarda içinde hep bir kız çocuğunun olduğunu düşünüyormuş.

Kız çocuklarıyla oynamak, onlarla bir şeyler paylaşmak onu hep mutlu ediyormuş.

Bir gün akrabaları ve ailesiyle misafirliğe gittiklerinde kahvaltı masasındayken karnına aniden bir ağrı girmiş ve banyoya gidip pantolonunu çıkardığında kan aktığını görmüş. Durumunu ailesine söyledikten sonra direkt hastaneye götürülmüş.

Doktor durumun araştırılmasını söylemiş ve evlerine göndermiş. O günün akşamında yine kanaması olmuş ve bir süre sonra kesilmiş. Daha sonra hastanenin bütün bölümlerine gitse de kimse bir şey bulamamış.

En son genel cerraha gittiklerinde makatından kum döküp dökmediğine bakmışlar. O sırada Meriç, doktora penisinden kan geldiğini söylemiş ve oradan da jinekologa sevk edilmiş.

Bu incelemenin sonunda da regl olduğunu ve çift cinsiyetli olarak dünyaya geldiğini annesiyle öğrenmişler. Annesi şaşırıp tedavisinin olup olmadığını sormuş.

Hastaneden çıktıklarında annesi gizli gizli ağlamaya başlamış. Meriç de tam olarak ne olduğunu kavramadığı için "ölecek miyim?" diye sormuş.

Annesi, Meriç'in babasına durumu söyleyememiş tabii. Yıllarca bunu herkesten gizlemişler. Annesi hep oğlunun büyüdükçe düzeleceğini düşünüyormuş.

Annesi aynı zamanda bu süreci rahat geçirebilmesi için Meriç'e de destek olmuş. Regl dönemlerinde ayaklarını ısıtıp kendi pedlerinden veriyormuş. :)

Hem rahme hem de penise sahip ve aynı zaman da regl olan Meriç, annesinin aman kimse duymasın uyarılarıyla birlikte büyümüş ve tam olarak durumunu 16 yaşında anlamış.

Bunlarla birlikte ergenliğinde akran zorbalığına da uğramış. Dış görünüşünün erkek gibi, sesinin de ince olması nedeniyle sınıf arkadaşlarının hakaretlerine, küfürlerine maruz kalıyormuş.

Lisede bu zorbalık daha da acımasız olmuş tabii. Bu davranışlara dayanamadığı için okula gitmek istemeyip kaçıyormuş.

Sesinin kalın olması için de hasta olmak istiyormuş. Yakın akrabaları bile "ibne,top" diyerek dalga geçiyormuş. Bu nedenle de hep içine kapanmış, kimseyle görüşmek istememiş.

Babası Meriç'e erkek olduğunu hatırlatmak için "Musa bey" diye sesleniyormuş.

Bir süre sonra annesinin isteğiyle sanayide birçok erkeğin çalıştığı yerde işe başlamış. Günler geçtikçe onları izleyerek onlar gibi davranmaya çalışmış. Tabii olmamış. Orada da hakarete uğramış.

Babası evden kovduğunda da intihara teşebbüs etmiş. Kimsenin kendisini istemediğini düşündüğü için ölümü seçmiş.

Durumunu paylaştığı, sonuna kadar güvendiği arkadaşı bu sırrını Meriç'e karşı kullanmış. Para vermezse insanlara söylemekle tehdit ediyormuş. Meriç para vermediğinde de o insan tarafından şiddet görüyormuş. Bu nedenle de 2. kez intihara teşebbüs etmiş.

"Belki düzelirim" umuduyla da askere gitmiş. Tabii oradaki insanların zorba tavırlarıyla da karşılaşmış, zorluklar yaşamış. Bunun yanında bir de askerde aşık olmuş. :)

Aşık olduğu insan askerdeyken sırdaşı olmuş. Meriç ona her şeyini anlatmış. O da Meriç'i korumuş. Askerden sonra da devam etmiş ilişkileri ve 3 yıllık bir beraberlik yaşamışlar.

Meriç Özdemir'in hikayesinin tamamını buradan izleyebilirsiniz;

Yorumlarda buluşalım! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zzzzzz6666

neden bütün meriçler aynı oluyor?

him-him

Ne gerizekalı anne babalar var ya! Cahil karıya bak! Zavallı çocuk. Keşke sen benim oğlum olsaydın. Asla değişmek zorunda olmazdın. Sen harika bir çocuksun, çok özelsin. Bu çocuk benim evladım olsa onu harika bir balet, bir müzisyen, bir sanatçı olması için teşvik ederdim. Tutup çocuğu eril iğrençliğin ortasına, sanayiye atmış ya. Sizin gibi ana babaların cehennemde yanacağından hiç kuşkunuz olmasın. Cahillik deyip geçemezsiniz. Bütün zorbalar vicdansızdır. Orospu çocuğu demek orospulara hakaret. Organize politik suçtur bu toplumda lgbti bireylere uygulanan dışlama ve şiddet. Allah belanızı versin. Üzülme Meriç. Daima kendin ol. Kendin olduğun için sana tepki gösteren hiç bir çevrede bulunma. Sen çok özelsin.

mahirrihamahirriha

Zor sınav be kardeşim, gerçekten çok zor. Rabbim yardımcısı olsun.

hipergrafi

Cinsiyetler konusunda ne kadar hassasız insanlık olarak. Doğuştan kolu olmayan biriyle dalga geçilse linç ederiz. Doğuştan iki cinsiyeti de barındıran bi insanı iğrenç buluruz. Aradaki fark ne ki? İkisi de seçmedi yaşadıkları durumu, ikisi de sıkıntısını çekiyor. Her neyse durumun kendisi de ilgimi çekti. Ben bu gelişim bozukluğunu hermafroditizm diye biliyordum. Dr House'da duyup merak edip araştırmıştım neden kaynaklandığı tam olarak bilinmiyor. Gebelikte bebeğin cinsiyetinin belirlendiği ilk günlerde ki doğum kontrol hapı kullanımının bu duruma sebep olduğuna dair bir şüphe var.

hipergrafi

Bu durumla ilgili çok enteresan bir komplo teorisi de buldum. Hz İsa'nın annesi olan Hz Meryem'i bilirsiniz, bakire olmasına rağmen hamile kalmıştır. Meryem ananında bir hermafrodit olduğu, her iki cinsiyetin de özelliklerini taşıdığı için kendi kendisini hamile bırakmış olabileceğine dair bir teori var. Ancak bazı tıp çevreleri imkansız diyor çünkü her iki cinsiyetini de aktif kullanabilen, yani hem sprem hem de yumurta üretebilen bir hermafrodit görülmemiş bugüne kadar. Bir diğer uzmanlarsa imkansız denebilecek kadar düşük bir ihtimal bile olsa mümkün olabileceğini söylüyormuş.

llalisa

nasıl 2 kez intihar ediyor? düzgün yazın şu yazıları

Görüş Bildir