Hem Eşinden Hem de Babasından Şiddet Gördüğü İçin İntihar Edeceğini Söyleyen Genç Anneye Yapılan Yorumlar Kanınızı Donduracak!

163PAYLAŞIM

Biz nasıl böyle bir döneme denk geldik...

Her sabaha en az bir kadına şiddet haberiyle uyandığımız, her gün kadınların öldürüldüğü gerçeğiyle yaşadığımız bugünlerde sosyal medyada kadınların çığlıklarını mutlaka görmüşsünüzdür.

Adalet arayanlar, şiddet gördüğünü söyleyerek yardım isteyenler, çocuğuna istismarını duyurmaya çalışanlar ve intihar edeceğini söyleyenler... Acı içinde, her gün ama her gün sosyal medyada bunları takip ediyoruz.

Onlardan biri de Gülce...

Hayatının baharında, daha 24 yaşındaki Gülce yaşadıklarını böyle anlattı ve intihar edeceğini söyledi.

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Vicdanlı insanlardan tutun da Haluk Levent, Lütfü Türkkan, Aylin Nazlıaka gibi isimlere; kadın platformlarından yaşamını yitiren kadınların aileleri tarafından kurulan platformlara kadar herkes Gülce'ye seslendi.

Kimisi evini açmak istedi, kimisi intiharın çözüm olmadığını anlattı, kimisi kendi yaşadıklarından yola çıkarak kurduğu yeni hayattan bahsetti. Hepsi gözlerimizi doldurdu, insanların tek bir kadını ve kızını yaşatmak için çaresizce yazdıkları içimizi acıttı, çünkü gerçekten artık başka kimsemiz yok, sesimizi duyacak tek bir yetkili bile kalmadı.

Ama bu dünya tozpembe değil, hiç değil...

Gülce'nin yazdıklarına inanmayanlar, okumamış biri için Türkçesinin çok düzgün olduğunu söyleyenler ve diğerleri... Genç bir annenin çığlığını duymak istemediler.

👇

👇

👇

👇

Peki, biz neden inanıyoruz Gülce'ye? Çünkü Melisa o çığlığı attı, duymadık ve intihar etti.

15 Yaşındaki Melisa Babasının Silahıyla İntihar Etti - onedio.com
15 Yaşındaki Melisa Babasının Silahıyla İntihar Etti - onedio.com

Bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz kalmadı artık. Gülce, yazılarınları okuyorsan lütfen yapma... Hepsini hallederiz, el birliğiyle şifalanırız. Gel yaşamayı seç.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ufukdiyoki

Böyle konularla ilgilenen pek çok kurum dernek var. Onlara ulaşması için yardımcı olalım, gerisine karışmayalım. On binlerce yardım isteyen hesap var. Hangisi gerçek hangisi değil birkaç cümle ile anlamak imkansız. Twitter sahte hikayelerle dolu. Bu kurumlar ulaşsın, gitsin yerinde tespit etsin.

murat-akkus4

Çok aptalca bir haber. Yorumlarda sadece hesabın face hesap olabileceğini yazmışlar. Ki imkansız değil. Neymiş yazılan yorumlardan kanın donacak.Abartmayın...

murat-akkus4

Çok aptalca bir haber. Yorumlarda sadece hesabın face hesap olabileceğini yazmışlar. Ki imkansız değil. Neymiş yazılan yorumlardan kanın donacak. Abartmayın...

erci-e

Eğer gerçekse umarım bir şekilde kurtulur. Ancak buna sahte diyenlere de kızamıyorum; twitterda buna benzer o kadar çok sahte hikaye çıktı ki, millete duygu sömürüsü yapıp ilgi çekmeye çalışanlar da çok fazla (örn: kanser olduğunu iddia edip Haluk Levent'e konser verdiren şıllık) o nedenle eğer gerçekse çok çok acıklı bir durum ve umarım tez zamanda feraha kavuşur. Yok eğer bu da sahteyse... neyse, şimdilik bir şey demeyeyim.

dreadlocks

imla falan diye yorum yapan arkadaşlar söylemek lazım kendi öğrenme yetileriniz az beyniniz fındık kadar diye herkesi öyle sanmayın doğru okumak ve yazmak aslında 10 yaşındaki bir çocugun yapabileceği bir şey siz bunu beceremiyorsunuz diye herkesi öyle sanmayın

Görüş Bildir