Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hem Depresyon Hem de Anksiyete Sahibi Olanlara Hiç Kimsenin Söylemediği 20 Şey

46bPAYLAŞIM

Bu rahatsızlıkların ikisine de aynı anda sahip olmak, hiçbir zaman kazanamayacağınız anlamına gelmez; herkesi farklı şekilde etkiler. İkisiyle aynı anda baş edenlerin sayısı oldukça fazladır; depresyon teşhisi konulmuş insanların neredeyse yarısı, aynı zamanda anksiyete bozukluğuna da sahiptir ve her biri tamamen kişiseldir. Buzzfeed tarafından derlenen bu içeriğimizde, bu süreçte neler yaşanabiliyor ele aldık!

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/annaborges/20-fe...

1. Bir testten iyi bir puan yerine daha azını alma fikri insanı çok korkutuyor; ancak yine çalışacak enerjiye sahip değilsiniz.

2. Hareket etmeye takatiniz olmadığı için yatakta kalmak zorundasınız; fakat işe ya da okula geç kalırsanız ne olacağı fikri yine de aklınızı kemiriyor.

3. Ne kadar az hareket ederseniz o kadar çok yorgun hissediyorsunuz; ama kalbiniz o ilk adımı atma düşüncesiyle yanıp tutuşuyor.

4. Kafa karışıklığı arttıkça daha çok yara alıyorsunuz; ancak sadece bakıp geçiyor ve 'Yarın hallederim.' diye düşünüyorsunuz.

5. Düşüncelerinizi karmaşıklıktan kurtarmak için milyonlarca yapılacaklar listesi hazırlıyor; fakat içten içe hiçbir şeyi çözemeyeceğinizi düşünüyorsunuz.

6. Ertelediğiniz planlarınızın arkadaşlıklarınızı bitireceğini sanıyorsunuz; yine de bunun aksini yapamıyorsunuz.

7. Umutsuzca hala yalnız olduğunuzu düşünüyorsunuz; ama her seferinde heyecanlanacağınızdan korkarak randevularınızı iptal ediyorsunuz.

8. Her gününüzü partnerinizin sizden bıkıp sizi terk edeceği korkusuyla yaşıyorsunuz; diğer yandan da daha iyisini hak ettiğini düşünüyorsunuz.

9. Davetleri geri çevirip mesajları görmezden geliyorsunuz; fakat gelen aramalar ya da mesajlar durduğunuzda üzülüyorsunuz.

10. Sürekli yalnız kalmaktan korksanız da kendinizi diğer insanlardan saklama ihtiyacı duyuyor ve soyutluyorsunuz.

11. Evde oturup uyumaktan daha çok hiçbir şey istemiyorsunuz; ancak panik atağınız sizi gece saat 2'de bile uyutmuyor.

12. Şu anki felç olmuş hissiyle gelecekten korkma arasında gidip geliyorsunuz.

13. Bir sonraki aşamada tekrar kaygılanacağınız hissiyle tutuk kalıyor ve güzel günlerinizin keyfini çıkaramıyorsunuz.

14. Ya çok uyuyorsunuz ya da hiç uyumuyorsunuz.

15. Birbiriyle yarışan düşüncelerinize bir ara vermeye ihtiyaç duyuyorsunuz; fakat içinde bulunduğunuz çukurdan yukarı bir türlü tırmanamıyorsunuz.

16. Her şeyi yapma ihtiyacı duyuyor; ama hiçbir şeyi yapmak istemiyorsunuz.

17. Kaçış yolu aramaktan vazgeçmeye çalışıyorsunuz; çünkü bir şeyi beyninizden saklamıyorken diğerini saklamaya çalışıyorsunuz.

18. Kalbinize ağırlık yapan şeyler, kaygılı düşüncelerinizin bir uydurması sadece.

19. Gece 3'de oturup geleceğiniz hakkında endişeleniyorsunuz; fakat onu isteyip istemediğinizden bile emin değilsiniz.

20. Aynı anda her şeyi hissedebiliyor ya da hiçbir şey hissetmiyorsunuz.

Ama atlatabilirsiniz ve atlatacaksınız da! Çünkü yalnız değilsiniz...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anksiyetik_koala

8 yıl boyunca tedavi görmek ama hiçbir şekilde düzelememek, hatta daha da kötüleşmek, bu yazıyı okuyunca biraz daha dibe doğru çökmek, öööffff, bu nedir arkadaş yaaaa.

tuba-ozdogan2

Okudukça daha da endişelendim ve şuan ciddi anlamda korkuyorum

burak-sasmaz

Karaktere göre değişkenlik gösterse de beraberinde alkol,uyuşturucu,kumar ve şiddet eğilimi getirmesi oldukça olası bir durum.Dediğimi yapın, yaptığımı değil bıdıbıdısı.. Acilen bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim (:

yanki

2 gün bişeye üzüldüğü için kendini depresyonda onda bunda şunda sananlar koşarak uzaklaşsın lütfen.

sena-altay

10. çok kötü hissettiriyor ya. Atlatmak dileğiyle...

Görüş Bildir