Hem Başarısıyla Hem de Sesiyle Gözlerimizi Kamaştıran Güzeller Güzeli Oyuncu: Açelya Özcan

-

Güzeller güzeli başarılı ve yetenekli ünlü oyuncu Açelya Özcan'ı yakından tanımak ister misiniz? Oyunculuğunun yanında güzel bir sese de sahip olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Sesi resmen ruhumuza işliyor. 

Buyrunuz;

1. Kiraz Mevsimi’nin zarafetiyle büyüleyen mimarı Gizem, Acil Aşk Aranıyor’un aşkı için döktüğü gözyaşı yüreğimize dökülen Sevcan, 2016 yılının en çok izlenen filmi Dağ 2’de boğazlarımızı düğümleyen Türkmen kızı Nabat...

2019 Ocak ayında vizyona girecek, 2. Dünya Savaşı’na damgasını vurmuş casusluk öyküsünün anlatıldığı “Çiçero”da İngiliz  Bayan Suzie. Rolleri karakterin hikayedeki ağırlığına göre değil, oyunculuk sınırlarını zorlama raddesine göre seçen, zor rollerin altından öne atılmadan, başarı ile kalkan, oyunculuğuyla olduğu kadar müzik kabiliyetiyle de herkesi kendine hayran bırakan, rolleri için kapsamlı hazırlıkları ve takıntı derecesinde mükemmeliyetçiliğiyle, duygusal olarak hasar gören karakterleri tasvirdeki becerisi ve göz kamaştıran, sıcacık kahkahasıyla Açelya Özcan’dan bahsediyoruz.

2. Açelya sadece oyuncu mu? Elbette hayır. Kendisi müzik konusunda da oldukça kabiliyetli.

Oyunculuğunun yanı sıra katıldığı canlı yayında Dağ 2 filminde de kullanılan “Ayrılık” adlı Azeri Türküsünü billur sesiyle seslendiren güzel oyuncu ruhumuzu okşarken, instagram hesabında paylaştığı müzik videolarıyla şaşırtmaya devam etti.

3. 10 parmağında 10 marifet... Futbol tutkunu olan Açelya aynı zamanda iyi bir de futbolcu :)

Açelya Özcan yağlıboya tablo yapıyor, tiyatro oyunu yazıyor, 13 bölümlük bir dizi senaryosu var yanı sıra piyano, elektro gitar ve davulu orta derece çalabiliyor, Latin dansları sertifikası var. Dedik ya 10 parmağında 10 marifet... )

4. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu Açelya Özcan, temel oyunculuk eğitimi almaya başlar. İlk sinema deneyimini hocası Tolga Örnek’in “Kaybedenler Kulübü” filmiyle yaşar.

5. Ardından modern zaman Romeo ve Juliet hikayesi “Aşkın Halleri” adlı dizide ilk başrolünü alır, babası rolünde duayen sanatçı Metin Akpınar’la hafızalara kazınan sahneye imzasını atar. “Baba! gidiyor musun?...

Oda içi çekimlerde favori müzik grubu “Dream Theater”ın posterini astırmayı başaran ve  tüm oyununu bu poster önünde oynayan Açelya, Türk dizi seyircisini Dream Theater’la tanıştırmış olur. ;)

6. Haldun Dormen ve Göksel Kortay’ın başrollerini paylaştığı “Kibarlık Budalası”nda, ikilinin kızları Lucille’i, ardından Dormen’in yönettiği müzikalde oynayarak tiyatroda rüştünü ispat eder.

Levent Semerci’nin hikayeciliğinden etkilenen Açelya Özcan, oyunculukta bir üst level’a yükselir.

7. Dönemin en tutulan dizilerinden, “Kiraz Mevsimi” çıkagelir. Bu dönemde kendisini sık sık sosyal medyada gördük.

Mimar Gizem’i yaratırken partneri Mete’nin kız arkadaşı Şeyma’yı oynayan Nilperi Şahinkaya’nın tersi bir karakter dizayn eder.

8. Kendisini gençlik dizilerinde görmeye Acil Aşk Aranıyor’la devam ettik.

Serhat Teoman’a dayak yemiş halde kapıyı açtığı sahneyle devleşmiş, gönülleri fethetmiş Açelya Özcan için artık her projede ağlamak farz olmuştur. Artık “yönetmenlerin ağlatmayı sevdiği oyuncu” olmuştur. :)))

9. 2015 yılında “Drama Queen” rolleri geride bırakıp bir kara mizah komedisi olan “Tutar mı Tutar” dizisinde rol aldı.

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği dizide bu kez üniversite sınavına hazırlanan, abisinin en yakın arkadaşına yanık Tomris karakteriyle bir anda bambaşka biri olmuştur yine.

10. 2016 yılına gelindiğinde “Eve Dönüş” adlı dizide piyano hocası Buket’i canlandırmak için teklif alan Açelya Özcan, düşünmeden evet der, çünkü çocukluk aşkı müziği kullanabileceği bir ortam gelip çatmıştır nihayet.

Sahne gereği 8 yaşındaki evin zengin kızına piyano öğretmek için piyano başına geçen Açelya, aklına gelen ilk şarkıyı çalar. Bu şarkı hayranı olduğu progressive metal grubu Opeth’in “A fair Judgement” ın introsudur.

11. 2016 yılının en çok izlenen filmi ünvanı Dağ 2'de Açelya Özcan kanlı canlı bir Orta Doğu kızı, Kuzey Iraklı Türkmen kızı Nabat olarak karşımıza çıkar.

Filmde kullandığı Türkmencenin kusursuzluğu yüzünden kendisini Türkmen bir oyuncu zannedenlere hak vermemek imkansız.

12. Ve Çiçero. Açelya Özcan bu filmdeki rolü Suzie için, 47 kiloya düşmüş, saçlarını bakıra boyatıp, yüzüne çiller kondurtmuş.

1944 yılında geçen bir casusluk hikayesinde İngiliz bir kadını canlandırmak için hummalı çalışan Açelya Özcan,  günlerce izlemiş, dinlemiş, çalışmış. Basın fotoğrafını gördükten sonra eminiz ki Açelya Özcan yine kimseye çaktırmadan, efsane bir performansı gözlerimizin önüne serecek belli ki. 

Sabırsızlıkla bekliyor olacağız, istediğin kadar saklan Açelya takipteyiz.

13. Bu güzeller güzeli yetenekli ve başarılı oyuncuyu yakından takip etmek isteyenler için de buyrunuz efendim;

Açelya Özcan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nomercy

#12 Tokyo

veragne1

böyle bir oyuncu mu vardı?

goncagul-demir

sesi mi güzel.

so-far-so-good

evet hep beraber soruyoruz, bu kim?

emine.ata.73

bu kim aq

Görüş Bildir