Görüş Bildir
Haberler
Helikopter Pisti de Var! 42 Bin Nüfuslu Ahlat’a 42 Milyonluk Millet Bahçesi

Helikopter Pisti de Var! 42 Bin Nüfuslu Ahlat’a 42 Milyonluk Millet Bahçesi

Batuhan
06.09.2021 - 08:58

TOKİ, Ahlat Millet Bahçesi için geçen yıl nisan ayında ihaleye çıktı, Bahçenin yapımı için 42 milyon 995 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 2 gün önce Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıl dönümü dolayısıyla Bitlis'in 41 bin 633 nüfuslu ilçesi Ahlat'a gitti. Erdoğan buradaki etkinliklerde Ahlat Millet Bahçesi'nin açılışını yaptı. Erdoğan'ın “Bu eserleri ve gerisindeki manayı görebilmek için gören göz, işiten kulak, hakikatleri ifade edebilecek dil ve en önemlisi ülke ve millet sevdası ile dolu bir yürek lazımdır. Bu eserlerin şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek tanıttığı millet bahçesinin maliyeti ortaya çıktı.

1 yılda tamamlandı

1 yılda tamamlandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bitlis Ahlat Millet Bahçesi için geçtiğimiz yıl nisan ayında ihaleye çıktı. Millet bahçesinin yapımı için Föy İnşaat Taahhüt ve Turizm Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ile 42 milyon 995 bin TL'lik sözleşme imzalandı. Millet bahçesi yaklaşık bir yıl içerisinde tamamlandı. Türkiye'nin en büyük ikinci millet bahçesi olduğu belirtilen Ahlat Millet Bahçesi içerisinde 50 çadırlı bir oba, gezi parkuru, kamelyalar, etnospor ve güreş alanı, hipodrom, Selçuklu Mimarisi özellikleri taşıyan bir millet kıraathanesi, helikopter pisti ve cami bulunuyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
67
13
9
7
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

Artık Pes gerçekten de bu kadarı olmaz. Ahlat'ı turizme kazandırmak için sırada bekleyen onlarca restorasyona, rekreasyona para ayırmayın? 2-3 tane konaklama... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Vatan haini teröristler. Bu vatan sizden sike sike hesap soracak hırsızlar.

atkafadan

Helikopter ile gidersem nereye çekerim diye düşünüyordum. Çok mantıklı bir iş olmuş.