Görüş Bildir

Helikopter Pisti de Var! 42 Bin Nüfuslu Ahlat’a 42 Milyonluk Millet Bahçesi

Anasayfa > Gündem

TOKİ, Ahlat Millet Bahçesi için geçen yıl nisan ayında ihaleye çıktı, Bahçenin yapımı için 42 milyon 995 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 2 gün önce Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıl dönümü dolayısıyla Bitlis'in 41 bin 633 nüfuslu ilçesi Ahlat'a gitti. Erdoğan buradaki etkinliklerde Ahlat Millet Bahçesi'nin açılışını yaptı. Erdoğan'ın “Bu eserleri ve gerisindeki manayı görebilmek için gören göz, işiten kulak, hakikatleri ifade edebilecek dil ve en önemlisi ülke ve millet sevdası ile dolu bir yürek lazımdır. Bu eserlerin şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek tanıttığı millet bahçesinin maliyeti ortaya çıktı.

1 yılda tamamlandı

1 yılda tamamlandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bitlis Ahlat Millet Bahçesi için geçtiğimiz yıl nisan ayında ihaleye çıktı. Millet bahçesinin yapımı için Föy İnşaat Taahhüt ve Turizm Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ile 42 milyon 995 bin TL'lik sözleşme imzalandı. Millet bahçesi yaklaşık bir yıl içerisinde tamamlandı. Türkiye'nin en büyük ikinci millet bahçesi olduğu belirtilen Ahlat Millet Bahçesi içerisinde 50 çadırlı bir oba, gezi parkuru, kamelyalar, etnospor ve güreş alanı, hipodrom, Selçuklu Mimarisi özellikleri taşıyan bir millet kıraathanesi, helikopter pisti ve cami bulunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
67
13
9
7
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Resho

Artık Pes gerçekten de bu kadarı olmaz. Ahlat'ı turizme kazandırmak için sırada bekleyen onlarca restorasyona, rekreasyona para ayırmayın? 2-3 tane konaklama... Devamını Gör

Dinçer Kök

Kafalar yine zehir gibi, sıradaki beklediğim hamle İç Anadolu'ya kurulacak olan liman :) Mesela Konya olur.

Şeref Türk

Tipik ayranı yok içmeye tahtırevanla gider s.çmaya buna denir,klasik tokatlamalık bir iş.