Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayattaki Başarınızı Artırmanızı Sağlayacak Uygulaması Zor Ama Sonucu Etkili 13 Tüyo!

-

Zeki insanların ta genç yaşlarında öğrendikleri ortak özelliklerini sizler için Forbes'den derledik. Korkmayın, hiçbir şey için geç değil! İşte hayat kalitenizi arttıracak uygulaması zor ama sonucu etkili 13 davranış önerisi!

Kaynak: https://www.forbes.com/sites/briannawies...

1. Hatalarınızı kabullenin.

Kendi hatalarını kabul edebilen insanlar daima 1-0 öndedir. Çünkü tökezlediğini reddetme evresiyle zaman kaybetmezler. O yanlışı düzeltmek için çoktan harekete geçmişlerdir bile. 

Kusurlarıyla barışık olmayan insanlar hem bir kaç adım geride kalıyor hem de zayıf karakter özelliklerine sahip oluyor.

2. Doğru olmaya değil, iyi olmaya çalışın.

Düşünsenize; başarılı insanlar hayatınızda gördüğünüz en zeki insanlar mı? Değil!

Hatta oldukları noktaya gelebilmek için doğru olanı değil, en iyiyi yapmayı hedefleyenlerdir.

En güzelini yaratmak için kendi doğrunuza paralel olanlar arasından en iyiyi seçin.

3. Alçak gönüllülüğü elden asla bırakmayın.

Mütevazı olmak, benliğinizi birkaç üstün başarı ya da koşulla tanımlamak değildir. Aksine, alçak gönüllü insanlar bütün resmin içinde ve insanların arasındadır.

"Bu konuda ben ondan daha iyiyim." diyerek kendinizi çevrenizdekilerden soyutlamayın. İletişim ağınız hep olsun!

4. Duyarlılıkla iletişim kurun.

İyi iletişim kuran insanlar kesinlikle çok şanslı. Ama duyarlılığı iletişimin tabanına koyanlar bir tık daha şanslı! Çünkü ancak bu şekilde duygularınızı ve düşüncelerinizi net olarak anlatabilirsiniz.

5. Başarısızlığı bir son olarak değil, süreç olarak görün.

Afallamaktan çekinen insanlar (Dolayısıyla risk almaktan korkan insanlar) başarısızlığı karakterlerine kalıcı olarak yapıştırılacak bir etiket olarak görüyor.

Başarı ve başarısızlık devam eden süreçlerdir. E haliyle bir tanesi diğerinden her zaman önce olmak zorundadır.

6. Sorunları büyülterek daha karmaşık hale sokmayın.

İnsanoğlu bir problemi olması gerektiğinden çok daha abartılı görmeye meyillidir. Hâlbuki o sırada ihtiyacınız olan tek şey sorunu parçalara bölüp basitleştiren bir dokunuştur.

7. İradenizi koruyun.

Kimsenin sınırsız enerjisi yoktur. Ultra başarılı insanların ortak özelliklerinden birisi ise enerjilerini iradeli kullanmaları!

"Nasıl yani?" sorularının yükseldiğini duyuyoruz. Hemen açıklayalım👇🏻

Örneğin: Yemek hazırlamak ve ne giyeceğinizi seçmek gibi her gün yaptığınız şeyler için özel olarak enerji sarf etmeyin. Böylece gerçekten gerektiğinde enerjinizi ve odağınızı tam anlamıyla bir şey üstüne yoğunlaştırabilirsiniz.

8. Biri sizi yargıladığında savunma pençelerinizi çıkarmadan önce onu anlamaya çalışın.

Birisi sizin hakkınızda eleştiride bulunduğunda savunmacı olmak kolaydır. Ama karşı tarafın ne söylemek istediğini anlamak bilgelik ve vizyon gerektirir.

Neden? Çünkü ancak bu şekilde dediklerinin göz ardı edilip edilmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Evet, belki karşı taraf haksızdır. Ama belki de size bir şeyler öğretecek dürtüyü verecek kişidir...

9. Acılarınızı merhametiniz ile birleştirin.

İnsanlıktan uzak bir başarıya gerçekten başarı denir mi sizce? O zaman sorunlarınız büyüyüp canınızı çok yaksa bile merhamet duygunuzu hiç kaybetmeyin.

10. Kendinize her şeyin geçici olduğunu hatırlatın.

İnsan her zaman sahip olduğundan daha fazlasını ister. Ama bu noktada aslında her şeyin geçici olduğu unutuluyor.

Bir gün hayat bitecek ve önemli olan asıl şey hayata ne kadar ne verdiğimiz ve çevremizdekileri nasıl hissettirdiğimiz olacak.

11. Çevrenizdekilerin duygularını da göz önünde bulundurun.

Dünyadaki her parlak mucit, girişimci, popüler yazar ve sanatçı ortak bir beceriye sahip: Başkalarının hislerini ve ihtiyaçlarını anlamak.

İnsanların neden olduğu gibi davrandıklarını anlayabilmek, onlara yardımcı olabilmek için şarttır. Eylemlerini veya kelimeleri yüzeyde yorumlamak yerine, başarılı insanlar çevresindekilerin neyi neden yaptığını sorgular.

12. Rekabeti daha verimli kullanın.

Başkalarıyla çalışırken ortaya çıkan rekabetten faydalanın. Çünkü bu size yaptığınız işi daha iyi bitirmenizi sağlayacak içgüdüyü verir.

Rakibini bir tehdit olarak değil, partner olarak görenlerin iyi niyetli kişilik özelliklerine sahip olduğu belirlenmiştir.

13. Önünüze çıkan engelleri birer fırsat olarak görün.

Başarılı insanlar kendilerini, koşullarının kurbanı olmaktan çok kendi hikâyelerinin kahramanı olarak görürler. Hayat onlar için oldukları kişinin yansımasıdır.

İzin verin, hayat sizin için de zihninizdeki gücü kullanabileceğiniz ve kendinizi gerçekleştirebileceğiniz potansiyel bir yaşam alanı olsun.

Yeni başarılara yelken açmanız dileğiyle...

İnsanın hayatta güçlü olması önemli değildir, kendini güçlü hissetmesi önemlidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asgardian

#12 #13 dışındaki maddelerin hiçbiri ama hiçbiri Türkiye şartları için geçerli değil.

red-factor

Ve bunları hiçbir şekilde fark ettirmeyin. Kendi içinizde yaşayın. İnsanlar kötü. İnsanlar pis. İnsanlar sıkıntılı çünkü.

gzm-ynklr

Hatalarınızı kabullenin.

gzd1

Alçakgönüllülük ve duyarlılık mı hiç sanmam.. ne kadar kötü ikiyüzlü yalaka olursan o kadar sevilen ve başarılı bir insan oluyorsun çevremde gördüklerimin çoğu öyle..maalesef iyilikten maraz doğar

heisenberg-rl

Herşey bitecekmiş bi sktir git

Görüş Bildir