Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatını Genç Yaşından İtibaren Müziğe Adamış Bir Yetenek: Melisa Uzunarslan

2.1bPAYLAŞIM

Ülkemizdeki müziğin son yıllarda geldiği nokta çoğumuzu tatmin etmiyor. Gerek enstrüman kullanımının yerini bilgisayarda yapılan müziklerin alması, gerek yetenekten çok popülerliğin ön plana çıkması biz müzikseverleri bir nebze üzüyor. Nerede o 90'lar, nerede o yabancıların yaptığı müzikler cümlelerini daha sık kullanır olduk. Eskiden müzik gerçekten "müzik" enstrümanları ile yapılırdı.

Melisa Uzunarslan, çaldığı enstrümanlarıyla, özellikle kemanıyla harikalar yaratmasıyla, sesi ve sempatikliğiyle, bizlere yeteneğin ne denli güzel ve önemli bir şey olduğunu hatırlatıyor.  

Şu sıralar yayınladığı ikinci single çalışması "Bir Aşk Şarkısı" ile sevenleri ve onu yeni tanıyacak olanları ile buluşan Melisa Uzunarslan'ı biraz daha yakından tanıyıp, dinleyelim...

Melisa Uzunarslan - Bir Aşk Şarkısı

Söz ve müziğin kendisine ait olduğu ikinci single çalışması "Bir Aşk Şarkısı"nın aranjörlüğünü Safa Handem ve yine Melisa Uzunarslan kendisi yaptı. Teoman'ın prodüktörlüğü ve Doğan Music Company yapımcılığı ile yayınlanan şarkıyı daha çok duyacak gibiyiz.

Daha çocuk yaşta tanıştığı kemanı ile profesyonel müziğe başlayan Melisa Uzunarslan, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman ve Kompozisyon bölümlerinden aynı anda yüksek dereceyle mezun oldu.

Ayrıca 2010 yılında da Keman Bölümü Yüksek Lisans Mezunu oldu.

Emre Aşkın & Melisa Uzunarslan - Violin Istanbul

Emre Aşkın ile yaptığı ortak çalışmada "neden bizim de bir Lindsey Stirling'imiz olmasın" dedirttiriyor.

Ailesinin çok küçükken Pink Floyd dinlemesinden dolayı "The Wall" şarkısını henüz 3 yaşındayken orgla çalmaya başladı.

Müzik dinlenen bir aileden gelmenin ve müziğe erken başlamanın ne denli önemli olduğunu görmek çok da zor değil.

Melisa Uzunarslan, Teoman konserinde (Rock'n Coke 2013)

2013 yılında düzenlenen Rock'n Coke organizasyonunda Teoman konserinde sergilediği muhteşem solo performans.

Kemana başlamadan önce piyano çalan Melisa Uzunarslan, daha sonra eğitim hayatıyla birlikte kemana ağırlık verdi.

"İlkokul 4’te Mimar Sinan Üniversitesi’nin yarı zamanlı sınavlarını birincilikle kazandım ve sonra tam zamanlıya devam ettim. Tabii girene kadar kemanın ‘k’sini bilmiyordum ve hep piyano çalıyordum. Nasıl olduysa kendimi kemanda buldum." 

Doğa İçin Çal 4'e kemanıyla katkıda bulunuyor.

Sezen Aksu'nun "Öptüm" albümüne de katkıda bulunup Minik Serçe ile çalışma imkanı buldu.

Klasikçiler tarafından pop müzik çalışmaları yapmasına tepki görmemesi adına her iki alanda da işini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını söylüyor Uzunarslan.

Melisa Uzunarslan - Duy Beni

Yayınladığı ilk single çalışması.

Melisa Uzunarslan neredeyse 20 yılı aşkın bir süredir keman çalıyor.

Müziğe erken başlamanın önemini şu sözlerle anlatıyor:

Keşke daha da erken başlasaydım. Olduğum noktadan ziyade, çocuk gelişiminde enstrüman çalmak , müzik ile ilgilenmek çok önemli. Hem matematik zekası, hem de sosyal gelişimi açısından. 

Ülkemizde maalesef ilkokuldaki müzik derslerine çok önem verilmiyor. Keşke her çocuk bir enstrüman çalsa, müzik ile oynasa.

Murat İlkan & Metin Türkcan'ın The Unforgiven cover'ının içine Melisa kemanı girince ortaya çıkan müziğin güzelliği.

Şarkı söylemeyi çok sevdiğini ve kendini bu konuda da geliştirmeye devam ettiğini söylüyor.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Teoman ile yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ederken bunların yanına şarkı söylemeyi de ekleyen Melisa Uzunarslan, tam anlamıyla kendini müziğe adamış biri.

Bekle Dedi Gitti - Melisa Uzunarslan Cover (Kaan Tangöze)

Özdemir Asaf'ın şiirini besteleyen Kaan Tangöze'nin söylediği Bekle Dedi Gitti şarkısını bir de ondan dinleyelim.

Dünyaca ünlü Türk şefimiz Gürer Aykal başta olmak üzere pek çok dünyaca ünlü klasik müzik solistlerine de eşlik etti.

Bunlardan bazıları; Maxim Vengerov, Hillary Hahn, Martin Grubinger, Arvo Part, Sabine Meyer, Brandford Marsalis, Sholomo Mintz, Tedi Papavrami, Alexander Markov, Lang Lang, Alexander Rudin...

La La La - Naughty Boy & Sam Smith (Violin & Piano Cover)

Naughty Boy ve Sam Smith'in "La La La" şarkısını bir de Melisa Uzunarslan'ın kemanından ve sesinden dinleyelim.

Şu sıralar hem Teoman ile hem de solo olarak çalışmalarına devam eden Melisa Uzunarslan, pek çok ünlü müzisyenle de çalışmış.

Bunlar; Ferhat Göçer Orkestrası (Senfoni), Yonca Lodi Orkestrası (Solo Keman), Burak Kut Orkestrası (Solo Keman), Nilüfer Orkestrası (Senfoni), Mfö Orkestrası (Senfoni), Sertab Erener Orkestrası (Solo Keman, Quartet), Vedat Sakman Orkestrası (Solo Keman), Teoman Orkestrası (Senfoni), Bülent Ortaçgil Orkestrası (Senfoni), Mario Frangoulis Orkestrası (Senfoni), Sezen Aksu Orkestrası (Solo Keman), George Benson Orkestrası (Yaylı Orkestra), Teoman Orkestrası (Solo Keman)

Teoman & Melisa Uzunarslan - Bana Öyle Bakma

Melisa Uzunarslan, Teoman'ın 2015 yılındaki Harbiye konserinde "Bana Öyle Bakma" şarkısına eşlik ediyor.

Kendisi ile ilgili ekşisözlük'te yapılan yorumlardan bazıları;

  • Kendisi, bir kere daha kadının eline en çok yakışan enstrüman kemandır tezimi savunmamda yardımcı olmuştur. Arpta mükemmeldir ama kemanın tadı bambaşka. Doğa için çal 4'ün mükemmel kahramanlarından birisi. Kaynak

  • Uzun zamandır Vanessa Mae, Maxim Vengerov ve Nigel Kennedy gibi kemana aşık ve müzikten o kadar zevk alan kimse yetişmez mi yurdumda diye düşünür dururdum. Melisa işte bu sorunun yanıtıdır. Vanessa Mae'den daha güzel, Nigel Kennedy'den daha enerjik ve kemana Maxim Vengerov'dan bir tık daha hakim. Kaynak

  • Dün akşam Eskişehir'de Murat İlkan ve Metin Türkcan ile beraber kemanı bildiğin ağlatmıştır. Kaynak

Melisa Uzunarslan - Smooth Criminal (Michael Jackson) Solo

Onların 2CELLOS'u varsa bizim de Melisa Uzunarslan'ımız var

Müzik aranjeleri, dizi müzikleri, verdiği eğitimler ve pek çok yeteneği ile kendini müziğe adamış Melisa Uzunarslan'ın başarılarının devamını diliyoruz...

Daha fazla bilgiye ulaşmak için;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Tebrikler

beryy93

Müzikle uğraşması çok güzel, ileride belki çok güzel enstrüman çalabilir. Ama maalesef fazlası olmaz

prettylittlepyscho

Ne kadar da güzel. Belli ki sanatta gelişmeye başladık. Keşke sporda da-sadece futbol değil- gelişsek, dövüş sanatlarıyla uğraşan bir insan olarak söylüyorum ki asla ama asla önem verilmiyor. Daha geçen gün 80 kadar futbolcunun kramponundan montuna, tekmeliğinden formasına-ki sadece bir çeşit değil bu formalar 4 çeşitti sanırsam- yenilendiğini duydum. Fakat bize bütçe ayıramayacaklarını söylediler. Bu nasıl bir saçmalıktır? Türkiye şampiyonasına katılacak bir grubuz biz. Fakat çokta değil ha 5 bin lira kadar bütçe ayıramadılar. Küçük ve gelişmekte olan sporlara hiç şans tanınmıyor. Keşke biraz önem verilse. Ben 15 yaşında 6-7 yıldır bu sporun içinde olan bir genç kızım sadece birde hocalarımız ve onların hocaları var.. ama biz kararlıyız yılmak yok! Bu küçük şeyler bizi yıldıramaz! Ne demişler '' Yedi kez düşsen de sekizincide ayakta ol.''

just-a-little-bit

Başarılar. Bekle Dedi Gitti Cover'ını çok sevdim.

birinci-tekil-birey

Hiç bir özellik gözetmeden (genç, yaşlı, kadın, erkek, öğrenci, çalışan vs) herkese tavsiyem "Mutlaka en az bir müzik enstrumanını öğrenin" her konuda çok faydasını görürsünüz. Bu arada Melisa'ya başarılar.

Görüş Bildir