Hayatımızın En Az Yarısını Alan Okul Sıralarında Karşılaştığımız 14 Öğretmen Tipi

Ders anlatmayıp makara yapan öğretmenler çoğu zaman her öğrenciye cazip gelir ancak bazen öyle saçma konular dersi kaynatır ki "keşke ders anlatsa" deriz. Hatta kimi zaman öğretmenler bu huylarını alışkanlık haline getirerek ağırlığını kaybeder veya dersi anlatım tarzıyla herkesi canından bezdirir. Bu içerikte en yaygın olan tipleri derledim.

1. Kendisini politikacı zanneden iktidar parti sempatizanı öğretmen.

Yasak olmasına rağmen üstü kapalı olarak devleti öven ve geçmişte şöyleydi bugün böyle demeleriyle ünlü olan öğretmenlerdir. Bu konuda o kadar başarılılardır ki politikacı olsalar çok rahat oy toplayabilirler. İkna güçleri yüksektir.

2. İktidar parti karşıtı hiç susmayan, her ders konuyu bu yöne saptıran öğretmen.

Eleştiren, öğrenci konuşturmayan ve dersi çabuk bitiren öğretmen tipidir. Karşıt olmasını "benim oy verdiğim parti de iyi değil zaten" demekle bastırır. Hiçbir öğrencinin adını bilmemesiyle ünlüdür. Marjinal takılmaya çalışır ancak başaramaz.

3. Dersini işleyen, aynı zamanda neşeli ve sıkmayan öğretmen.

Her branş öğretmeninde rastlanması mümkündür. Konusunu yetiştirir, yazı yazdırma veya soru aralarında dikkat çekecek şeyler söyleyerek öğrencilerin dikkatini toplar ve güler yüzlüdür.

4. Alaycı öğretmen.

Öğrencilere aptal gözüyle bakar. Kimi zaman agresif, çoğu zaman kendini beğenmiştir. Her şeyle olduğu gibi öğrencinin notuyla da alay etmesi onur kırıcıdır. Kendisinin ve çevresindekilerin başarılarıyla övünmesine oldukça sık rastlanır.

5. Laf sokma meraklısı aptal öğretmen.

"Küçük dağları ben yarattım" havasındadır. Egosunu tatmin etmek için öğretmen olmuş olma ihtimali yüksektir. Hata yaptığını asla kabullenmez. Nereden not versem diye değil nereden not kırsam diye düşünür. Olmayan beyniyle laf sokmak için uğraşır. Mütevazı görünmek için hayatını anlatır, çok şanslı olduğumuzu durmadan söyler. Çoğu cümlesi "bizim zamanımızda" diye başlar.

6. Sevecen ve iyi yürekli öğretmen.

"Asla benim dersimden kalmazsınız." diyen öğretmendir. Sizinle arkadaş gibidir fakat çoğu kişi kıymetini bilmeyecektir. Kırıcı olmamak ve sizi incitmemek için çabalar. Ders dışında da en çok sınıftakilerin aptal sorunlarını konuşur.

7. Dersi çoğunlukla öğrencinin götürdüğü uyuşuk öğretmen.

"Serbestsiniz arkadaşlar" sözünü sık sık tekrarlar. Karşı cinsler ve ailenizle ilgili durmadan konuşur. Şans eseri öğretmen olabilmiş tembel öğrenci tipidir.

8. Okuduğu kitaplardan bazı kesitler sunan öğretmen.

Bunu her ders yapanlar da mevcuttur. Kişisel fikirlerini sunma meraklısıdır. 30 kişilik sınıfta herkesin kendi gibi düşünmeyeceğini, buna bağlı olarak anlattıklarıyla veya fikirleriyle herkesin ilgilenmeyeceğini düşünemeyecek kadar embesildir.

9. Çoğunlukla ders işlemeyen ya da dersi erken bitiren öğretmen.

Sınıfa her gün gereksiz bir neşeyle girer ve saçma sapan konularda uzun uzun konuşur. Öğrencilerini fazla şımartıp onlardan saygısızlık görünce boşa sinirlenen öğretmendir. Kendi düşen ağlamazdır.

10. Kız öğrencilerle kozmetik veya moda hakkında tartışan kadın öğretmen.

"Saçını hangi boyayla boyuyorsun?" , "Kuaföre ne kadar harcıyorsun?" gibi sorular sorar. Bilmediği şey ise güzellik hakkında herkesin farklı yöntemleri olmasıdır.

11. Boş konuşan espritüel öğretmen.

Gerek dersini anlatırken gerek farklı bir konuda sürekli espri temalı anlatım yapar. Ciddi tavır takınmaz, takınamaz.

12. Doğru düzgün konu anlatmayıp sürekli soru soran ruhsuz öğretmen.

Kendisi hakkında çok şey bilinmez, soğuktur. Ders anlatma kısmını çoğunlukla es geçip dersin gidişatını öğrenciye belirletir.

13. Gereğinden fazla ciddi ve agresif öğretmen.

En ufak bir durumda sinirlenmesi muhtemel öğretmen tipi. "Dersini anlat." diyemezsiniz. Sürekli gereksiz bilgilerle vakit öldürür. İtiraz etmek cesaret ister.

14. Çevresini ve özellikle çocuklarını anlatan öğretmen.

Derste konuyu hep çocuklarının başarısına, eşinin ahmaklıklarına getirir. Genelde kadın öğretmenlerdir.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
buse_tor

2 numaralı sosyalcimiz vardı. Sanırım bütün sosyalicer bu tipten. Sus ve dersini anlat hocaa :))

ece-ozek

1. bizim okul müdürü :Djkhkhlhlk

alienca

Bir rehber hocam vardı lisede. Son senemizde tanımıştık. O kadar zekiydi ki, her şeyi esprili anlatırdı, hiçbir şeyi umursamazdı. Oturup saatlerce dinlemek isteyeceğiniz insanlar vardır ya hani herkese nasip olmaz böyle insanları tanımak. Biz şanslıydık ki tanıma fırsatımız olmuştu onu. Yine de iyi tanıyamamış olmalıyız ki geçenlerde intihar haberini aldık arkadaşlarla. İnanamadık tabii. Herkesten beklerdim kendimden bile beklerdim ama öyle deli dolu bir hocamdan beklemezdim. Kim bilir bize gülerken içinde ne fırtınalar kopuyordu, bilemeyiz. Tabii suçlamıyorum onu. Böyle bir hakkımız yok herkesin kendi hayatı kendi tercihi sonuçta. Yine de çok üzülüyorum, hiç aklımdan çıkmayacak o gün. Nurlar içinde yat canım hocam.

pekala

bir derviş hoca vardı 8. sınıftayken böyle harika bir insan tanımadım hayatım boyunca

pekala

anladık editör kardeş öğretmenler salaktır maldır nefret edilesidir anladık hocalar embesildir öğrenciler zaten pek akıllıdır anladık yaz okuluna kalmışsın veya 84.90 da bırakmış hoca tamam iyice gözümüze soktun teşekkürler

sciencesoldier

ne yazık ki hepimize böyle hocalar gelmiştir hayatın acı gerçekleri. ama dediklerinizde de haklısınız. ama burada iş aileye düşüyor ne yazık ki ailede bilinçsiz olunca ya da yara alınca bu konuda malesef öğrenci de manyak oluyor

leyla-aslanzad

beklediğim yorum!!!!

Görüş Bildir