Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hava Kirliliği Sebebiyle Paris'te Toplu Taşıma Ücretsiz

 > 
154PAYLAŞIM

Fransa'nın başkenti Paris'te hava kirliliği yüksek boyutlara ulaştı. Bu sebeple toplu taşıma, üst üste ikinci kez ücretsiz hale getirildi.

İnsanların yaşamını doğrudan etkileyen hava kirliliği sorununun önüne geçmek amacıyla gerek hükümetler gerekse yerel yönetimler radikal kararlar almak durumunda.

Çin başta olmak üzere birçok yerde yaşanan bu süreçle ilgili önemli bir adım Paris Belediyesi‘nden geldi...

LOG'da yer alan habere göre yetkililer, aldıkları kararla kullanıcıları toplu taşımaya yönlendirmek ve araçlarını evde bırakmalarını teşvik edecek bir uygulamaya imza atarak Paris dahilinde sunulan otobüs, metro, ve tramvaylar gibi toplu taşıma araçlarını iki gün ücretsiz hale getirdi.

'Çok daha kötü boyutlara ulaşabilir'

Paris bazında son 10 yılın en kirli kış döneminin yaşandığını belirten Airparif, durumun kontrol altına alınmaması halinde çok daha kötü boyutlara ulaşılabileceğinin altını çizdi.

Toplu taşımanın ücretsiz olmasına ek olarak tek-çift plaka sistemini de uygulamaya koyan yerel yönetim, plakası tek sayıyla biten araçların Çarşamba, çift olanların ise Salı günü trafiğe çıkmasına izin verdi.

Bunu ihlal eden sürücülerse 35 euro para cezasına çarptırıldı. Kuraldan, yabancı ve acil durum hizmeti veren araçlarla birlikte üç veya daha fazla kişi taşıyan zıt plakalı araçların etkilenmeyeceğinin altı çizildi. 

Şimdilik geçici çözüm olarak görülen bu uygulamanın sürekli hale getirilip getirilmeyeceği merak ediliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir