Hasan Ağli Bey ve Şıllık Datlısı Mekana Giriş Yaptı! Yasak Elma'nın Yeni Devrini Açtığı Son Bölümünde Neler Yaşandı?

19PAYLAŞIM

Seven sevdiğinin üzerine kebap eşliğinde kar yağdırsın bundan sonra...

Yasak Elma'da dengeler bu hafta itibarıyla artık tamamen değişti. Eski ak saçlımızı uğurlayıp yeni bir ak saçlıyla yolumuza son sürat devam ediyoruz!

Tanıştıralım: Adanalı yeni ortağımız Hasan Ali Kuyucu, nam-ı diğer Başkanım!

Gerçi biz kendisini Ender gibi "Hasa Nağli" şeklinde çağırmayı tercih edecekmişiz gibi görünüyor. Neyse, yenilere geçmeden evvel eski defterleri bi' kapatalım önden, malum Halit'in cenazesi vardı bu bölüm.

Yeni bölüme ve Hasa Nağli Bey'in şıllık tatlısına geçmeden evvel, geçen hafta Halit'in 'üç nikah, bir cenaze' formatında tahtalı köye boylandığı bölümü hatırlamanız için şunu şöyle bırakalım.👇

Elveda Halit, Seni Hiç Özlemeyeceğiz! Yasak Elma'nın Cenaze Kombinli Yeni Bölümünde Neler Yaşandı? - onedio.com
Elveda Halit, Seni Hiç Özlemeyeceğiz! Yasak Elma'nın Cenaze Kombinli Yeni Bölümünde Neler Yaşandı? - onedio.com

Ak saçlı Halit'in ölümüne sebebiyet veren üç kadın, onunla birlikte yaşadıklarını da gömmeye karar vererek, polise verdikleri ifadeyle olayın kaza eseri olduğuna herkesi inandırdılar.

Ancak özel hayatlarında kati suretle bir araya gelmemeye bin kere yemin eden Ender, Şahika ve Yıldız'ın kaderleri de birbirine bağlanmış işte yapacak bir şey yok. Hatta bu gidişle Yıldız ve Ender arasında olası bir akrabalık ilişkisi söz konusu. 

Kısacası çıngıraklılarım, siz ayrılamazsınız yani unutun onu!

İş hayatında umduğunu bulamayan ve Halit'in giderayak attığı dev kazıkla eşler içerisinde en beter durumda olan Yıldız, rotasını yeni koca adaylarına çevirdi.

Bu iş için adayımız ise Hasan Ali'nin oğlu Çağatay oldu. Zamanında Kerim'i peşinden zırıl zırıl koşturan Yıldız'ın şu an Çağatay'ın yolunda heder olmasına üzüldük dersek yalan olur. Sen siyah saçlı Prens Kerim'lerin değerini bilmezsen elalem seni kapısında yatırır işte böyle Yıldız Hanım!

Çağatay'la denk gelebilmek için türlü türlü katakulliye başvuran Yıldız'ın şansına, yeni taşındıkları rezidansta komşu oldular da en azından denk gelmek için fırsat oldu. Ama Çağatay'da o anne varken senin işin zor Yıldız. Bu sefer kaynana tebelleş olacak sana, hem de seni kocasıyla birlikte sanan bir kaynana ay tövbeler olsun...

Kırk yılın başında bir ak saçlı beyden 'kızım yaşındasın' lafını duyan Yıldız'ların yüzü yine gülmüyor elbette. Bu durumdan nasıl kendini sıyırır bilemiyoruz, yine de Yıldız bu belli olmaz.

Neyse, şimdilik Yıldız ve müstakbel zengin koca sorunlarını bir kenara bırakalım. 

Hasa Nağli Bey'le hayatının en zorlu sınavını veren Enderiko, kebap ve şıllık tatlısıyla şivesini kaybetme tehlikesi yaşadı. Bir de üstüne tepesinden aşağı fasıl eşliğinde kar yağdırıldı, inanılır gibi değil. Bölümü Ender'in tıpkı o anki dehşetengiz yüz ifadesiyle izlediğimiz doğrudur. Acaba ufukta yeni bir evlilik görünüyor diyebilir miyiz Ender'e?

Şu ana kadar olaylardan en az zararla çıkan kişi, elbette Şahika. Bu kadını öyle kolay kolay yıkamazsınız, bukalemun misali her ortama adapte oluveriyor anında kendisi.

"Dadıyorum o zaman ben..." diyerek şıllık tatlısına giriş yapan, Başkan'ımın gönlünü iki dakikada fetheden ve Mert'le işbirliği yaparak şirketin Hasan Ali'yle ortaklığına vesile olan Şahika, an itibarıyla dizide en iyi durumda olan kişi. 

Aslına bakarsanız, ilerleyen zamanlarda kendisinden yeni bir evlilik atağı beklemekteyiz. Hasan Ali'yle evlenip şirketin hisselerini tümden elde etmek isteyebilir, zaten yapmadığı şey de değil. Ama bu kez karşısında zorlu rakipler var. Çağatay ve annesi onun planlarını altüst edebilir. Tabii kancayı Çağatay'a takma ihtimali de yok değil ama bu kez de Yıldız faktörü onu bekler. 

Bakalım, yeni düzende cepheler nasıl olacak...

Yasak Elma reytinglerde yine birincilik tahtına kurulmuşken, sosyal medyayı da boş bırakmıyor malumunuz.👇

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Haftaya yeni bölümde görüşmek üzere...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okabe-rintarou

Boğaz manzaralı yalı dizisi bir bölümde şiveli aşiret dizisine döndü amk

arslanoglu

Hasan Ali olmamış diziye hele o şivesi vs hiç olmamış şive dizisi değil ki formatı başkaydı dizinin halite benzeyen birini aldaydınız ya

hipergrafi

Ben sanmıştım ki Ender Şahika ve Yıldız birbirlerine bilenmeyi bırakacak esas düşmanlarının Halit olduğu konusunda netleşip ona karşı güç birliği edecek, hatta bir noktada bu ittifak devletlerine babası tarafından sürekli aşağılanan Zehra'da katılacak. Ama Halit öldü, Yıldız bi tuhaf oldu, Şahika ve Ender düşman değil, dost dersen o hiç değil saçma sapan bir şey oldular. Ender, Şahika ve Yıldız bir sebeple bir araya gelip ittifak kurmalı yoksa dizinin sonu iyi değil. İzleyicinin bir ekip olarak sevdiği elemanlar koparılmamalı. Ufak Tefek Cinayetler'in başını yedi bu hata. Yasak Elma'yı tek lokmada ham yapar

f.-e.

Ender, yani Şevval Sam Hasan Ağli demiyor, tıpkı Hasan Âli Yücel'in ismini telaffuz ederken söylediğimiz gibi A harfini uzatıyor. Bazen bir şeyin doğrusunu yaparsın ama böyle cahil cühela kişilerin diline düşersin işte.

Görüş Bildir