Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harvard'lı Bilim İnsanı, Uzaylıların Dünya'ya Radyo Sinyalleri Gönderdiğini Düşünüyor!

-
Abone ol

Az sonra sözünü edeceğimiz radyo sinyalleri ne yeni ortaya çıktı, ne de onlardan bihaberdik. Harvard Üniversitesi'nde görev yapan profesör, yalnızca bu sinyalleri yıllardır yanlış yorumladığımız görüşünde...

Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi'nden Avi Loeb, uzaylılar konusundaki iddiasını geride bıraktığımız Şubat ayında duyurdu.

Konu üzerine bir makale kaleme alan Loeb'e göre ilk olarak 2007 yılında ortaya çıkan ve araştırmacılar tarafından açıklanamayan hızlı radyo patlamaları, uzaylıların varlığına işaret ediyor olabilir.

Profesöre göre bu sinyallerin kaynağı gezegen büyüklüğünde vericiler olabilir.

Uzay boşluğunda gerçekten de devasa sinyal aktarıcılarının olabileceğini düşünen Loeb'a göre bu aktarıcıların gezegenler arası seyahat eden uzay gemilerini kontrol etmek için kullanılıyor olması ihtimâl dahilinde...

Loeb, hızlı radyo patlamalarının kaynağının başka bir biçimde açıklanamayacağını düşünüyor.

Çok kısa süreli etkileri ve dünyaya olan uzaklıkları düşünüldüğünde bu sinyallerin son derece güçlü olmasının ilginçliğine değinen Loeb, konunun uzaylı ihtimaline karşı araştırılması gerektiğini düşünüyor.

Loeb'e makalede eşlik eden Manasvi Lingam da Harvard Üniversitesi'nden bir profesör.

Loeb ve Lingam, evren boyunca bu kadar yüksek enerji aktarımı yapabilecek bir vericinin aşağı yukarı Dünya'nın iki katı büyüklükte olması ve çoğunlukla sudan oluşmuş bir gezegende bulunması gerektiğini vurguluyor.

Bu kadar büyük bir aracın mevcudiyeti uçarı gibi gelse de oldukça muhtemel.

Ve eğer Loeb ve Lingam'ın teorisi doğruysa, bu verici bir milyon ton ağırlığındaki uzay gemilerini yönlendirme gücüne sahip olabilir. Kısacası uzaylılar, insanoğlunun bugüne kadar inşa ettiği en büyük uzay gemisinden yirmi kat daha büyük araçlar kullanıyor olabilirler.

Manasvi Lingam, konu hakkında şunları söylüyor:

"Bu büyüklükte bir uzay aracı, yıldızlar, hatta galaksiler arası seyahat gerçekleştirebilir. Ve bu gemileri kontrol eden radyo sinyalleri de optimal düzeyde çalışarak sinyallerin uzay boşluğuna yayılmasına, kimi zaman da bize ulaşmasına sebep olabilir. Bu, çok uzak bir ihtimâl değil..."

Bu ifade, hızlı radyo patlamalarının kısa süreli doğasını açıklamak için yeterlidir.

Eğer hızlı radyo patlamaları gerçekten de uzaylıların gemilerini yönetmek için kullandıkları teknolojinin sonucu olarak ortaya çıkıyorsa, bu durum algıladığımız sinyallerin tüm özelliklerini mantıklı bir biçimde açıklıyor. Ancak elebtte bunun doğru olduğuna dair elimizde henüz sağlam kanıtlar bulunmuyor. Loeb ve Lingam'ın teorisi doğruysa, umalım da barış için geliyor olsunlar... 👽

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sonerguvercin

Uzayda bir gezegen olan dunya ve bız dunyada yasıyan uzaylılar

senol-atik

zaten aramızda olmaları çok muhtemel bence kamufle oluyolardır yada insan kılıgında dolaşıyor olma olasılıkları çok çok çok yüksek..

nursu-kartal

Mantıklı bence

senol-atik

ya siz ne kadar kibirli yaratıklarsınız. hee koca evrende tek biz varız. bizim için yaratılmış bütün bu galaksiler . eğer tanrı kavramına inanıyorsanız bu genişlikteki evreni sadece insan için yaratmışsa israf etmiş olmazmı...

ahmet-yahyabeyoglu

Gelinde alıp götürün, bu rezil dünyadan. Heeeee sizin gezegen daha boktur, onu bilemem

alp_er

tüm evren. aklımızın alamadığı büyüklükte evren sırf bizim için yaratıldığına inanmak! bu kadar büyük megalomanlık olamaz...

Görüş Bildir