Hangi Sosyal Medya Platformunda Fenomen Olmalısın?

-

Sosyal medyanın hangi mecrası senin popüler olman için daha uygun. Çöz ve öğren!

1. Başlayalım. Twitter'ı nasıl kullanıyorsun?

Takip ettiklerimi okumak için bakıyorum. Fazla yazmıyorum.
Aklıma ne gelirse yazıyorum.
140 karakter yetmiyor. Seri tweetler atıyorum.
Hesabım var ama bazen unuttuğum oluyor.
Kullanmıyorum.

2. Facebook'a dair en sevmediğin şey hangisi?

Akraba, konu komşu vs.
Aptal paylaşımlar
Sadece tanıyorum diye saçma paylaşımlara maruz kalmak
Her zaman ulaşılabilmek
Oyun istekleri, aptal uygulamalar vs.

3. Youtube kanallarına abone oluyor musun?

Evet
Hayır
Nadiren

4. Bir Youtube kanalı açsan ne üzerine olurdu?

Teknoloji
Sanat
Makyaj/moda
Mizah
Oyun
Diğer

5. Bir Instagram filtresi seç

6. Twitter'da kaç kişiyi takip ediyorsun?

7. Son olarak. Tumblr hesabın var mı?

Var.
Yok.

Facebook!

Verdiğin yanıtlara göre sen Facebook fenomeni olmalısın. Geniş kitlelere hitap etmeyi, kabuğundan çıkmayı seviyorsun. Sokaktaki havaya, günlük hayatta yaşadığımız olaylara hakimsin. İnsanları etkileyebiliyorsun. Tek bir sözünle binlerce kişinin fikrini değiştirebilecek zekaya sahipsin. Bu yüzden Facebook fenomeni olmak tam da senin gibi halka yakın birisinin işi.

Twitter!

Verdiğin yanıtlara göre senden Twitter fenomeni havası alıyoruz. Anı yaşıyorsun, o an popüler olan veya olabilecek trendleri görebiliyorsun. Hatta trendleri sen belirliyorsun. Twitter hesabından hiç ulaşılmaz denen yerlere ulaşacak, dokunulmaz denen şeylere dokunabilecek potansiyel var sende. Bu yüzden sen #TwitterFenomeniOlmalısın!

Youtube!

Verdiğin yanıtlara göre sende tam bir Youtuber havası var. İnsanlara sadece görsel veya metinle değil mimiklerin, ses tonun, jestlerinle de ulaşmak senin için en mantıklı ve en samimi yöntem. Sohbet etmeyi sevdiğin için bunu sosyal medyaya da yansıtma potansiyelin epey yüksek. Yaptığın her işe özen göstermek senin olmazsa olmazın. Sadece bir görsel veya birkaç satırla söyleyeceğini söyleyip ekranı kapamak senlik değil. Her türlü detayı takipçilerine sunmalısın. Çünkü başarı küçük detayların birleşmesinde gizli.

Instagram!

Verdiğin yanıtlara göre sen Instagram fenomeni olmalısın. Bazen tek bir görselin sayfalarca yazıdan, saatler süren bir filmden etkili olduğunu çok iyi biliyorsun. Görsel zekan çok kuvvetli olduğu için o ufacık kareye en iyi rengi, ışığı, detayı vermen gerektiğininin farkındasın. İfade edeceğin şeyi kısa ve net, dolandırmadan anlatmayı sevdiğin için Insta fenomenliği tam sana göre.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaptanemo-king

youtube çıktı yes.Verdiğin yanıtlara göre sende tam bir Youtuber havası var. İnsanlara sadece görsel veya metinle değil mimiklerin, ses tonun, jestlerinle de ulaşmak senin için en mantıklı ve en samimi yöntem. Sohbet etmeyi sevdiğin için bunu sosyal medyaya da yansıtma potansiyelin epey yüksek. Yaptığın her işe özen göstermek senin olmazsa olmazın. Sadece bir görsel veya birkaç satırla söyleyeceğini söyleyip ekranı kapamak senlik değil. Her türlü detayı takipçilerine sunmalısın. Çünkü başarı küçük detayların birleşmesinde gizli.

nergiz-sirinova

Facebook! Verdiğin yanıtlara göre sen Facebook fenomeni olmalısın. Geniş kitlelere hitap etmeyi, kabuğundan çıkmayı seviyorsun. Sokaktaki havaya, günlük hayatta yaşadığımız olaylara hakimsin. İnsanları etkileyebiliyorsun. Tek bir sözünle binlerce kişinin fikrini değiştirebilecek zekaya sahipsin. Bu yüzden Facebook fenomeni olmak tam da senin gibi halka yakın birisinin işi.

nurcii

twitter kullanmam dedim twitter çıktı :Pp

alienca

sadece facebook ve arada tumblr kullanan biri için instagram çıktı. insta zor ya valla üşeniyorum

leylalkbrva

Twitter? Kullanmıyoruz dedik ya.En nefret ettiğim sosyal medya platformu bi de

Görüş Bildir