Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Orta Dünya Irkısın?

-
Abone ol

Bir elf gibi asil ve akıllı mısın, yoksa bir cüce gibi güçlü ve neşeli mi?

1. Düşmanlarını alt etmek için hangi silahı tercih edersin?

2. Savaşta sana yardımcı olması için bir binek seç!

3. Yiyecek/içecek bir şeyler seç!

4. Orta Dünya'da en çok görmek istediğin yer?

5. Sauron'un askerlerinden birini seçecek olsan?

6. Bir de yüzük seç bakalım.

7. Bir aksesuar seçmeye ne dersin?

8. Son olarak bir Frodo seçmeni istiyoruz!

Büyücü çıktı!

Orta Dünya'daki en güçlü ırk olan Maiar'a aitsin! Senin türün o kadar seyrek ki, neredeyse bu dünyada görünmüyorsun. Güç ve bilgelikle dolup taşmakla beraber, sihir gibi dibi olmayan bir kuyuya da sahipsin. Büyünün sıradan olduğu bir dünyadan buralara geldiğin aşikar.

Ent çıktı!

Hiç sana doğayla derin bağlantıları olan bilge dev bir ağaç olduğunu söyleyen oldu mu? Biz söylüyoruz! Daha basit bir dönemde büyüdün ve Dünya'nın bu denli değişeceğini tahmin edemedin. Artık her şey daha hızlı değiştiği için senin ırkın için buna ayak uydurmak biraz zor görünüyor olabilir. Ama bir ayağa kalkıp silkelendiğinde hiç bir ordunun seni durduramayacağını da unutma!

Hobbit çıktı!

Güvenli ortamından çıkmayı pek tercih etmesen de maceraperest bir kalbin var öncelikle! Yeni yerler ve yeni şeyler keşfetmek senin için büyük bir tutku. Evdeyken de mükemmel hazırlanmış bir bira ve lezzetli bir turta için kesinlikle doğru adressin. Gerçek dünyayı keşfetmen gerektiğinde ise kıvrak zekanı kullanmaktan asla çekinmezsin.

İnsan çıktı!

Orta Dünya'nın en genç ırkı ve en kısa ömürlüsü olsan da hırsın ve marifetin sonsuz! Elfler kadar gururlu değil, cüceler kadar dayanıklı değilsin belki ama arada mükemmel bir dengede olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu yüzden Orta Dünya senin mirasın olacak!

Cüce çıktı!

Kesinlikle biraz küçük olduklarına aldanma! Orta Dünya'nın en güçlü ve en eğlenceli varlıklarıdır cüceler! Bir cücenin savaşa olan sevgisi ancak alkol ve yiyeceğe olan sevgisiyle yarışabilir. Çünkü ona hayat enerjisi veren yegane şey tutkudur! Zevk, savaş ve hazine için yaşamak tam olarak senin işin! Problem yaratmakta da, problemleri kıvrak zekanla çözmekte de üstüne yok!

Elf çıktı!

Orta Dünya'daki varlıkların en asil ve bilge ırklarına mensupsun! Merkezi ve yönetici bir rol oynamak için bütün gerekliliklere sahip olsan da karakterin ve deneyimin gereği başkalarının işine karışmamayı öğrendin. Biraz kibirli görünebilirsin, hatta biraz kibirli de olabilirsin, buna dikkat et çünkü bir elfin en büyük rakibi her zaman başka bir elf olmuştur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahimdokumaci07

Büyücülerin maia olduğunu bilmeyenler var ya la. Büyücüler Maiardır, Sauron'a karşı bazı güçleri kısıtlanarak orta dünyaya gönderilmiştir. Hatta Sauron Aule'nin maiası iken Saruman'ın da (esas adı Curumo) Aule'nin maiası olması gibi bir durum vardır,.Gandalf'ın esas ise Olorin'dir.

enes-aytas1

maiar başka büyücü istari demek Aydınlık Maiar Eönwë, Maiarın en güçlüsü Manwë'nin Maiasıydı. Eönwë bir Vala kadar güçlü idi ve Melkor'a karşı verilen savaşlarda bir Vala kadar iyi savaştı. Kollarındaki gücü hiç kimse geçemezdi ve Manwë'nin sancaktarıydı. Ilmare, Varda'nın hizmetçisiydi ve güzelliği dillere destandı. Varda'nın yanından hiç ayrılmadı. Salmar hakkında çok fazla şey bilinmeyen ama Ulmo'nun ünlü borusunu deniz kabuklarından yaptığı söylenen ve Ulmo'nun yanından hiç ayrılmayan Ulmo'nun Maiasıydı. Arien ve Tilion insanların tanıdıkları Maiardı. Arien Güneş'i yönlendiriyordu, Tilion ise Ay'ı. Tilion genelde istikrarsızdı ve hızı hiç belli olmuyordu. Arien ise istikrarlı ve yavaştı. Arien eskiden Vana'nın Maiasıydı ve Tilion ise Orome'nin avcılarından biriydi. Ossë (Denizlerin Efendisi) ve Uinen (Denizlerin Hanımı) denizcilerin yakından tanıdıkları Vala Ulmo'nun yardımcılarıydı. Ossë dalgaların efendisi idi ve her denizci ondan çok korkardı. Uinen ise durgun ve sakin havanın Maiasıydı ve bu yüzden denizciler tarafından sevilirdi. Osse başta Melkor'un tarafına geçmişti ve dalgaları öfkeyle kullanarak toprakları dövüyordu. Bu yüzden Aulë Uinen'e rica etti ve Uinen Osse'ye yalvararak onu iyi tarafa çekti. Ama yine de Osse içindeki kızgın ruhu hiç atamadı. Eldarın Teleri kolu ölümsüz diyara giderken onların bir kısımını Orta Dünya'da tutmayı başardı ve gemiyapımcısı elflere uzun süre eğitim verdi. Bu elfler, Falas kıyılarında yaşayan Círdan'ın emrindeydiler. karanlık maiar Ölümsüz Topraklar'da yaşayan Maiar, Arda'daki tek Maiar değildi. Kötü Vala Melkor'a hizmet eden birçok Maiar vardı.Kendisine ayarttığı Maiar korkunçtu ve bunlardan bir kısmı balrog olarak bilindi. Bu balrogların en dehşetlisi Gothmog’du. Efendisi Melkor için birçok kötülük yaptı. Görüntü olarak örümcek formunu seçen Ungoliant, Ölümsüz Topraklar'ın en güneyindeki karanlık bir bölgede yaşardı ve kimseye itaat etmezdi. Kara Efendi Melkor, bu Maia'ya üstün gelemedi ve onunla işbirliği yapma yolunu seçti. Ungoliant bir örümcek şeklindedir ve görünmez ağları vardır. Ayrıca sürekli açtır. Yüzüklerin Efendisi’nin üçüncü bölümü Kralın Dönüşü’nde bahsedilen dişi örümcek Shelob, Ungoliant'ın yavrusudur. Melkor tarafından nasıl türetildikleri belli olmayan vampir Thuringwethil ve kurtadam Draugluin birer Maiaydılar. Melkor'un hizmetindeki en kötü ve en ünlü Maia ise Sauron’du. Kötülükte neredeyse Melkor'a denkti. Melkor'un bütün planlarında Sauron'un bir payı vardır. İlk başlarda Demirci Aulë'nin Maiası olan Sauron, sonradan taraf değiştirip Melkor'un yanına geçti. Birinci Çağ'ın sonunda Melkor, Valar tarafından başlatılan Öfke Savaşı'nda yenilerek Boşluk'a atıldığında, Sauron Orta Dünya'nın doğusuna kaçtı ve sonraki çağlarda kötülüklerin başı Kara Efendi olarak Aman dışındaki bütün dünyaya korku saçtı.

enes-aytas1

büyücü istari demek

tayfun-firat-yalin

Ent olmakta güzel bişi :D

kazimakis

Keşke orta dünyayı bilen biri hazırlasaydı testi:( maiar-büyücü!! saruman sauronun askeri??

fikret-demir

elf ne lan :D

monsteroftheuniverse

Büyücü-Maiar?? Büyücüler Istari'dir, Maiar başka..

sailaner

istari'ler de maiar ırkına mensuptur.

Görüş Bildir