Hangi Girişimcisin?

-

Ne derler bilirsiniz, "Herkes bakar sadece girişimci görür.". Fırsatları sezen, sezgileri düşlere çeviren, düşleri de girişimlere dönüştürüp hayatı başkalaştıran bir anlamda güzelleştiren ve kolaylaştıran kimsedir girişimci. 

Bizim toplumumuzun da girişimcilik konusunda ne kadar istekli olduğunu söylemeye gerek yok. 

Bakalım sen hangi ünlü girişimcimiz ile ruh ikizisin?

Haydi teste!

1. İlk olarak sana şunu soralım: Kariyerine nasıl bir başlangıç yaptın ya da henüz yapmadıysan nasıl yapmak isterdin?

Kurumsalda işe başladım
Türkiye beni kesmedi, hop yurtdışına
Bizde girişimcilik baba mesleği
Hayat okulunda başladık
Kendi işimi kurdum.

2. O zaman sana hangi alanda girişimcilik yapmak seni heyecanlandırır diye sorsak?

Ulaşım
Restorancılık
E-ticaret
Bunlardan başka diğer bir alanda
Teknoloji

3. Peki senin gibi bir girişimci ne yer ne içer?

Dünya mutfağı candır
Türk mutfağı bir başka
Diyetteyim cnm hiç almayayım :S
T-bone’suz günü bitiremiyorum
Kaslarım için ne varsa ondan lütfen :)

4. İş hayatında senin girişimci ruhunu yansıtan giyim tarzın nasıl olmalı peki?

Rahat bir insanım ben, kot & v-yaka tişört
Elegant benim stilimdir
Siyah tişört üniformam
Ben susarım, tarzım konuşur
Ceketim olmadan asla

5. En çok ne tarz mekanlara gidersin, nerelerde takılıyorsun bakalım?

Kendi mekanlarımız sağolsun
Şık restoran ve barlar
Evim gibi yar Bağdat gibi diyar yok
AVM'ler <3 Ben
Gece klüpleri

6. Yaz da geldi malum, bir yerlere kaçmak lazım. Senin tatil rotan bunlardan hangisi peki?

Ibiza
Hint Okyanusunda drift diving
Afrika’da safari
Los Angeles
Karayipler
Machu Picchu

7. Son olarak hadi boşluğu doldur! En başarılı girişim _______ olandır.

Planlı ve programlı
Kaynağını halktan
İhtiyaç odaklı
Vizyonlu, farklı
Seri ve hızlı

Sina Afra Çıktı!

Sen tevazu, samimiyet ve başarının bir kapta toplandığı tatlı bir karışım gibisin. İnsanlar senin bu sıcakkanlılığına hayran olmuş durumda. Duruşundan taviz vermeyen, dobra bir insansın ve iş hayatının yanında sosyal sorumluluk sahibi bir şahsiyetsin. Kariyer basamaklarını tırmanırken eminiz sen de tıpkı Sina Afra gibi ne yaptığını bilerek ilerleyeceksin. Girişimciliğe sen de başarılı bir giriş yapmak istiyorsan haydi buraya tıkla!

Gamze Cizreli Çıktı!

Sen hayatında başarıyı ince bir sanat yapar gibi elde edenlerdensin. Senin kitabında hiçbir zaman vazgeçip geri dönmek olmadı. Her seferinde daha güçlü doğruldun ve yavaş adımlarla başlayıp yeniden tüm gücünle koşmaya devam ettin. İşinle hayatın arasındaki dengeyi de mükemmel bir şekilde kurabiliyorsun. Gamze Cizreli de tıpkı senin gibi hiç vazgeçmedi ve başarıyı buldu. Sen de vazgeçme! Girişimciliğe sen de başarılı bir giriş yapmak istiyorsan haydi buraya tıkla!

Eren Bali Çıktı!

Senin zekan ve çalışkanlığın su götürmez bir gerçek. Bu başarılarınla hem aileni hem de arkadaşlarını gururlandırıyorsun. Sen yeni nesillere idealist olmanın nasıl bir şey olduğunu öğreteceksin. Çalışkanlık ve kafi miktarda zeka ile başarılamayacak çok az şey olduğunu anlayacaklardır. Bu gün yaptıkları ile Eren Bali tam olarak senin ruh ikizin. Çalışmak daha çok çalışmak başarının mutlak anahtarı, unutma! Girişimciliğe sen de başarılı bir giriş yapmak istiyorsan haydi buraya tıkla!

Nusret Gökçe Çıktı!

En baştan, belki de sıfırdan başlamış olabilirsin. Ama bu senin önünde engel değil. Sen zaten kolayı sevmiyorsun, zor olana tutkuyla bağlısın. Tırnaklarınla kazıya kazıya elde ettiğin başarı senin için eşsiz ve elde ettiğin bu başarının kıymetini çok iyi biliyorsun. Her geçen gün kendi başarı hikayene bir tuğla daha ekliyorsun ve gittikçe gökyüzüne yaklaşıyorsun. İşine olan tutkun senin en büyük sırrın, tıpkı Nusret Gökçe namıdiğer Salt Bae gibi! Bu tutkunu hiç kaybetme yeter ki, başarı çok uzak değil... Girişimciliğe sen de başarılı bir giriş yapmak istiyorsan haydi buraya tıkla!

Ali Sabancı Çıktı!

Seni tanımlayabilecek en iyi cümle şu olurdur herhalde: "Senin ataların girişimci zaten!". Ancak şunu da unutmamak gerekir ki çevren seni tam bir zeka küpü olarak bilir. Bazılarına özgüvenin itici gelebilir, ama sen gerçekten tanıyanlar ne kadar samimi ve kibar olduğunu anlayacaklardır. Sen zaten başkalarının yaptığı eleştirilerden kendine ders çıkarırsın, takılıp kalmazsın. Çünkü sen zaten her zaman gelişim ve yenilik peşindesin zaten. İşte bu yüzden de senin ruh ikizin girişimci kesinlikle Ali Sabancı! Girişimciliğe sen de başarılı bir giriş yapmak istiyorsan haydi buraya tıkla!

Hakan Baş Çıktı!

Senin başarılı olmanın en büyük sırrı çok yönlü bir insan olman. Sende ne ararsak var resmen. Hem sıcak kanlılığınla hem de mütevazi oluşunla zaten gönüllerde de çoktan taht kurmuşa benziyorsun. Söylemeye gerek yok ama yine söylemiş olalım. Sende kibirden eser yok aynı zamanda. İşte bunlar seni bu hayatta tıpkı Hakan Baş gibi başarılı kılan şeyler. Girişimciliğe sen de başarılı bir giriş yapmak istiyorsan haydi buraya tıkla!

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muratcanbaz

Her girişimci adayının mutlaka pazar araştırması yapması gerektiğini savunanlardanım. xSights Araştırma Şirketi'nin "B2B sektörlerde pazar araştırması" özelinde hazırladığı bu sunumu mutlaka kaydedin:

ayerr

Gamze Cizreli Çıktı! Sen hayatında başarıyı ince bir sanat yapar gibi elde edenlerdensin. Senin kitabında hiçbir zaman vazgeçip geri dönmek olmadı. Her seferinde daha güçlü doğruldun ve yavaş adımlarla başlayıp yeniden tüm gücünle koşmaya devam ettin. İşinle hayatın arasındaki dengeyi de mükemmel bir şekilde kurabiliyorsun. Gamze Cizreli de tıpkı senin gibi hiç vazgeçmedi ve başarıyı buldu. Sen de vazgeçme! Girişimciliğe sen de başarılı bir giriş yapmak istiyorsan haydi buraya tıkla!

onur-ozalp9

Sina Afra Çıktı!

yb-yavuz

Eren Bali Çıktı!

Gizli Kullanıcı

1-2 isim hariç girişmekten çok, çöken veye çökmesi yakın insanları "Girişimci" gibi pazarlamak güzel. Zaten girişimci algınız da "E-ticaret Balonundan" ileri gitmiyor ya da gidemiyor. Böyle içerikler yapacaksınız gerçek girişimcilerle yapın, vasıfsız insanları pazarlamayın millete.

Başlıklar

Girişimcitatiltatlı
Görüş Bildir