Hangi Egzersiz Tam Senlik?

-

Çöz ve öğren!

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Piyangodan 10.000.000 TL para çıktı. Ne yaparsın?

Yatırım yaparım.
İhtiyacı olanlara yardım ederim.
Tatile çıkarım.
Bol bol alışveriş.
Biriktiririm.
Borçlarımı öderim.

4. Önemli bir karar alırken hangisini dinlersin?

Kalbimi
Aklımı

5. Peki senin aşağıdakilerden hangisine ihtiyacın var?

Daha fazla para.
Daha fazla aktivite.
Daha fazla zaman.
Daha fazla arkadaş.

6. Senin için pazar günü ne demek?

Evde dinlenme günü.
Sakin bir yerlere kaçma günü.
Arkadaşlarla takılma günü.
Banyo günü.

7. Son olarak, bugüne kadar ilişkilerin ortalama ne kadar sürdü?

7-12 ay
3 yıldan uzun
1-3 yıl
0-6 ay

Plank!

Plank egzersizi statik bir egzersiz, yani hareket etmeye ihtiyacınızın olmadığı bir egzersiz. Tek yapmanız gereken pozisyonu doğru ayarlamak. Doğru yapabilmek için, fotoğraftaki gibi, dirseklerinizin ve ayak parmaklarınızın üzerinde gücünüzü toplayın. Bu pozisyonun önemi, sırtı dümdüz tutmaktır. Eğer dirseklerinizin üzerinde durduğunuzda, hiç zorlanmıyorsanız o zaman bir şeyler ters gidiyor demektir. Bu pozisyondayken, sizi dik tutmaya yarayan kaslar çalışmaya başlar. Yani, kol kaslarınız, karın kaslarınız, sırt kaslarınız, kalça kaslarınız çalışır.

Yürüyüş!

Sporun temel hareketlerinden biridir. Evde yürüyüş yapmak için bir koşu bandına ihtiyacınız olacak. Eğer koşu bandına sahip değilseniz, evinize yakın bir yer seçmeye dikkat ederek, her gün en az yarım saat yürüyüş çok etkili sonuçlar doğurur. Terlemeden yapılan yürüyüşlerin yararlı olmayacağını göz önünde bulundurarak, hızlı tempoda yürüyüş yapmaya özen gösterin. Bir tur yürüme, bir tur koşma taktiğini kullanarak daha verimli bir sonuç elde edersiniz.

Geriye Esneme!

Egzersiz hareketleri arasında baldır germe hareketi olarak bilinir. Ayaklarınız üzerinde diz çökün ve ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Bu konumda, geriye doğru esneyebildiğiniz kadar esneyin. Baldırların sıkılaşması için çok etkili olan bu egzersiz hareketleri aynı zamanda sırt bölgenizin alt kısmında bulunan kaslara da etkilidir. Zamanla esneme sürenizi arttırmaya çalışmalısınız.

Mekik!

Egzersiz hareketleri arasında karın kaslarını geliştiren en etkilisidir. 8 tekrarla başlayabileceğiniz bu harekette, yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı hareket ettirmeden, yarım bir şekilde doğrulun ve tekrar yatın. Vücudunuz gelişim gösterdikten sonra, bu hareketi tam doğrulma şeklinde yapmaya çalışın. Çenenizin gövdenize değmemesine özen göstermelisiniz. Karın kaslarınız geliştikçe hareketi daha kolay bir şekilde yaparsınız. Bu durumda tekrar sayısını yavaş yavaş artırın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efecan32

Plank :)

orhan-ulusoy

Yürüyüş! Vazgeçilmezim.

pedro-pascal

Plank! Plank egzersizi statik bir egzersiz, yani hareket etmeye ihtiyacınızın olmadığı bir egzersiz. Tek yapmanız gereken pozisyonu doğru ayarlamak. Doğru yapabilmek için, fotoğraftaki gibi, dirseklerinizin ve ayak parmaklarınızın üzerinde gücünüzü toplayın. Bu pozisyonun önemi, sırtı dümdüz tutmaktır. Eğer dirseklerinizin üzerinde durduğunuzda, hiç zorlanmıyorsanız o zaman bir şeyler ters gidiyor demektir. Bu pozisyondayken, sizi dik tutmaya yarayan kaslar çalışmaya başlar. Yani, kol kaslarınız, karın kaslarınız, sırt kaslarınız, kalça kaslarınız çalışır.

ozzy_oz

Mekik!

aykut.bulut.10

Geriye esneme değil Kobra Gerinmesi

Görüş Bildir