Hangi Derdin Tasası Sana Düştü? Çöz Testi Öğren!

 > -

"Derdi tasası sana mı düştü?" dedikleri şey acaba nedir? Bu testi çözdükten sonra neyin derdi tasası size düşmüş öğreneceksiniz. Yapacak bir şey yok, siz de böyle bir insansınız ve sizi olduğunuz gibi kabul edecek herkes! İnsanlar önce kendine baksın değil mi? Şimdi başlayalım...

1. Gün içerisinde en çok kimlerle mesajlaşıyorsun?

Çalışıyorum, iş arkadaşlarımla tabi ki!
Arkadaşlarımla
Sevdiceğimle
Yazışmam, rahatsız edilmeyi de sevmem!
Sosyal medyadan paylaşım yaparım daha çok.
Çok boş işler bunlar.

2. Fırsat verilse dünyada neyi değiştirirdin acaba?

İnsanların kafasını değiştirirdim.
Ay valla hiç umurumda değil.
Para iyi olurdu.
Kalbimi kıranların....
Patronumu işten attırmak güzel olurdu.
Tanıdığım herkesi mutlu ederdim.

3. Hangi fotoğraf seni daha çok etkiliyor?

4. Şansın olsa hangisinde oynamak isterdin?

Yol
Kavak Yelleri
Neşeli Günler
Kiralık Aşk
Aşk-ı Memnu
Kurtlar Vadisi

5. Hangisi olsa da yesen?

6. Son olarak en çok hangi bedduayı edersin?

Allah onların da başına versin!
İnşallah batarlar!
İnşallah yalnızlıktan sürünür!
Ben beddua etmem.
Benim hakkımda ne düşünüyolarsa Allah İki katını versin!
Allah topunun belasını versin!

Bütün arkadaşlarının derdi tasası sana düşmüş!

Hikmet neden karısından boşanıyor, Rauf'un yeni işindeki en büyük sıkıntısı ne, Pelinsu'nun kıskanç eltisi en son Pelinsu'ya ne zaman oturmaya gelmiş. İşte bunların hepsi senin derdin. Bütün arkadaşlarının derdinin peşinde harap olacaksın. Telefonun hiç susmuyor, maşallah. Herkes her an sana rapor veriyor. Biraz da kendi derdine tasalan minnoş. Azıcık da meraklısın galiba, son havadisleri almasan da çatlıyorsun!

Manitandan başka derdin yok anam!

Sen kafayı manitayla bozmuşsun. Benim kadar seviyor mu? Başkasına baktı mı? Ulan ne güzel bakıyor, Seviyorum yaa! O kadar aşıksın ki, gözün ne arkadaşlarını, ne aileni, ne de memleketi görüyor. Allah kavuştursun. İnşallah mutlu sonla biter. Sen yine de delirme bu kadar. İnce hastalıktan ölüp kalacaksın bir yerde. Bu sonucu da manitana gönder ki, onu ne kadar sevdiğini öğrensin.

Tek derdin, memleketin hali!

Sabahtan akşama kadar sosyal medyalarda siyaset ve memleketle ilgili şeyler yazıyorsun! Köşe yazarları en sevdiğin yazarlar. Senin en büyük derdin NE OLACAK BU MEMLEKETİN HALİ? Bütün derdin tasan ülkenin hali. Başka bir şey düşünemez oldun. Gününü yarısı gazete okumakla geçiyor. Halkın cahilliği seni üzüyor. Sık sık çevrendekilere memleket hali ile ilgili şeyler söylüyorsun. Memleketin halini merak etmek iyi bir şey. Fakat böyle giderse hasta olacaksın. Üzülme bu kadar Demirel gibi ol, memleketle ilgilen ama kendini tüketme.

Gamsızsın sen Gamsız!

Dünya yıkılsa umurunda değil. Kim ne hali varsa görsün. Onlarla mı uğraşacaksın. Azıcık aşın dertsiz başın. Sen yüz yaşını görürsün. Diğerleri 40'ında hemen hastalıklarla uğraşmaya başlayacaklar. Sen 40'ında 30 göstereceksin. Örnek alınması gereken bir insansın. Allah herkese senin gibi bir boş vermişlik ve genişlik versin. Hepimiz sana imreniyoruz. En akıllımız sensin.

İş hayatınla kafayı bozmuşsun!

Yok terfi edebilecek misin? Yok acaba başka şirkete geçsen daha mı iyi olur? Ofiste kimler kuyunu kazıyor, kimler seni çekemiyor, bu işe daha ne kadar kendini adayacaksın... İşte bunlar senin uykunu kaçıran yegane dertler. Böyle giderse kendi işini kurarsın ama yine o uykular kaçacak. Tam bir kariyeristsin. Ne olacak bu halin hiç bilmiyoruz. Ailenle bile sadece bunları konuşmaya başladın. Üç günlük dünya, her türlü karnını doyurursun. Neden bu kadar mahvediyorsun kendini gerçekten anlamıyoruz... Gerçi aramızda en çok para kazanacak olan da sensin. Kıskanıyor olabiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nergiz-sirinova

Tek derdin, memleketin hali!

zelax

Ne demek gamsızsın?

nazli-askin

Hikmet neden karısından boşanıyor, Rauf'un yeni işindeki en büyük sıkıntısı ne, Pelinsu'nun kıskanç eltisi en son Pelinsu'ya ne zaman oturmaya gelmiş. İşte bunların hepsi senin derdin. Bütün arkadaşlarının derdinin peşinde harap olacaksın. Telefonun hiç susmuyor, maşallah. Herkes her an sana rapor veriyor. Biraz da kendi derdine tasalan minnoş. Azıcık da meraklısın galiba, son havadisleri almasan da çatlıyorsun!

yakup-keskin

Sen kafayı manitayla bozmuşsun. Benim kadar seviyor mu? Başkasına baktı mı? Ulan ne güzel bakıyor, Seviyorum yaa! O kadar aşıksın ki, gözün ne arkadaşlarını, ne aileni, ne de memleketi görüyor. Allah kavuştursun. İnşallah mutlu sonla biter. Sen yine de delirme bu kadar. İnce hastalıktan ölüp kalacaksın bir yerde. Bu sonucu da manitana gönder ki, onu ne kadar sevdiğini öğrensin.Sen kafayı manitayla bozmuşsun. Benim kadar seviyor mu? Başkasına baktı mı? Ulan ne güzel bakıyor, Seviyorum yaa! O kadar aşıksın ki, gözün ne arkadaşlarını, ne aileni, ne de memleketi görüyor. Allah kavuştursun. İnşallah mutlu sonla biter. Sen yine de delirme bu kadar. İnce hastalıktan ölüp kalacaksın bir yerde. Bu sonucu da manitana gönder ki, onu ne kadar sevdiğini öğrensin. :D

monapizza

Gamsızsın sen Gamsız! Evet benim =)

Görüş Bildir