Görüş Bildir

etiket Halk Otobüsü Şoföründen Kadın Yolcuya Cinsel Saldırı: 'Birlikte Olup Paranı Vereceğim'

Haberler
> Halk Otobüsü Şoföründen Kadın Yolcuya Cinsel Saldırı: 'Birlikte Olup Paranı Vereceğim'

İstanbul'da evine gitmek için otobüse binen bir kadın, şoförden gideceği güzergah için kendisine yardımcı olmasını isteyince otobüs şoförü cinsel saldırıda bulundu. Saldırıdan sonra evine giderek yaşadıklarını eşine anlatan mağdur kadının ihbarı sonrası, istismarcı şoför hakkında 20.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan olayda, 41 yaşındaki kadın, bindiği otobüsün şoföründen kendisine güzergah konusunda yardımcı olmasını istedikten sonra şoförün cinsel saldırısına uğradı.

"Korkma sana yardımcı olacağım"

"Korkma sana yardımcı olacağım"

Otobüs şoförü F.Y., genç kadına yardımcı olacağını söyleyerek güzergahına devam etti. Bir süre sonra otobüste yolcu olarak Z.K., ve başka bir kadın kaldı. Otobüs şoförü bir süre sonra son durağa gelindiğini söyleyerek araçta bulunan diğer müşteriyi de indirerek Z.K., ile yalnız kaldı. Bu sırada şoför F.Y., araçtan inmek isteyen Z.K.'ya kendisini istediği yere yakın bir alanda indireceğini söyleyerek kalmasını sağladı.

Otobüsü tekrar hareket ettiren şoför, bir süre ilerledikten sonra otobüsü Taksim tünel son durağına yakın bir tenhada durdurarak ışıkları kapattı. Genç kadının yanına gelen şoför, 'Korkma sana yardımcı olacağım' diyerek özel sorular sormaya başladı, yüzündeki maskeyi indirmeye çalıştı ve cinsel tacizde bulundu.

"Aracı sigara içmek için durdurdum"

"Aracı sigara içmek için durdurdum"

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre, kadın yaşadıkları karşısında bağırmaya başlayınca öfkelenen otobüs şoförü, 'Neden bağırıyorsun o..., sizin fiyatınız 100 lira, seninle birlikte olup paranı vereceğim' ifadeleriyle sözlü saldırıda da bulundu.

Mağdur kadın başından geçenleri eşine anlatınca ikili karakola giderek otobüs şoföründen şikayetçi oldu. Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan F.Y., genç kadının otobüse bindiğinde iki kez farklı güzergaha gideceğini söylediğini bu nedenle son durağa gitmeden araçta sigara içmek için durduğunu ve ışıkları kapattığını ve tacizde bulunmadığını anlattı.

20.5 yıl hapsi isteniyor

20.5 yıl hapsi isteniyor

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda F.Y.'nin sevk ve idaresindeki otobüste yolcu olarak aldığı genç kadını ikna ve hile yoluyla güzergah dışı otobüste alıkoyarak cinsel saldırıda bulunduğunu ifade ederek iddianame düzenledi. 'Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' ve 'Basit Cinsel Saldırı' suçları kapsamında 20.5 yıla kadar hapsi istenen şüpheli ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
709
175
81
33
12
11
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Resho

Ülke kocaman bir lağım çukuruna döndü.

gerçekten şu ülkede çıldırmadan yaşadığıma inanamıyorum...

jamiryuu

Bitmezler kardeşim bitmezler biz ne yapsakta böyle orospu çocukları bitmez