Haksızlığın Düşmanı, Fukaranın Dostu Tatar Ramazan'dan Unutulmayan 15 Replik

-
Abone ol

Haksızlığın karşısında duran, fukaranın ve güçsüzün yareni olan Tatar Ramazan'ı bilmeyen yoktur. Onun her daim adaletin ve emeğin peşinde olan tavrı, izleyici olarak bizi derinden etkilemiştir. Kadir İnanır'ın muhteşem oyunculuğu sayesinde severek izlediğimiz Tatar Ramazan'dan sizler için 14 replik derledik:

1. "Merhaba yarenler, merhaba felaket arkadaşlarım!"

2. "Benim adım Tatar Ramazan, ben bu oyunu bozarım!"

3. "Bundan sonra bu kapı birine açılırsa herkese açılacak, açılmayacaksa kimseye açılmayacak, anladın mı gardiyan!"

s73.photobucket.com

4. "Çamaşırhaneyle çay ocağı Çakır ile İsmail'in ve tüm yoksullarındır. Ben de yanlarındayım. Sıkıysa gık deyin, gene iftira atın da göreyim. Kaç kuruşluk erkeksiniz?"

5. "Ben köpeği bile aşağılamam, Allah yaratmış. Ama insanların köpekleşmesi beni çıldırtıyor!"

6. "Her at bir çubukla kovulmaz. Her yiğidin de bir yoğurt yiyişi vardır. Bana karışana ben hayli hayli karışırım!"

s73.photobucket.com

7. "Kumar fukaranın bir dilim ekmeğini elinden almaktır. Kumar şeytan değirmenidir, göz nurunun savurmasıdır. Ekmeği terden beklerim. Çalışmak da yiğidin harmanıdır. Bi laf daha edeyim de tamam olsun. Eğer haklıysam idare adamından da korkmam, beladan da kaçmam"

8. "Koridorları sevdim. Ceza istediği kadar uzun olsun, yeter ki koridorlar kısa olmasın. İnsan bir kere yürümeye durdu muydu her şeyleri unutur. Nedendir bu? Çünkü volta cezanın törpüsüdür"

9. "İnsan bunca zulüm, bunca haksızlık görür de rahat yatabilir mi? O zaman ben de ortaya fırlarım ve adama dur derim. Devlet adil olduğu sürece güçlüdür."

10. "Gel dedin geldim Abdurrahman Çavuş!"

11. "Bir ekmeği beraber bölüşerek yemektir hüner"

12. "Senden esaslı bir bıçak istiyorum Kirmastılı. Hasmıma sallayınca dönmeyen cinsten olmalı. Çünkü ben adama iki kere bıçak sallamam"

13. "Nasıl da insan oluverdiniz bıçak meydana çıkınca? Çavuş haraç alır, kumar oynatır, zavallı bir ihtiyarı tokatlar, siz meydanda yoksunuz. Öyle ya, çavuş buradayken size ne lüzum var? O dirayetli adam olmasa bu cahil milleti kim idare edecek?"

14. "Burda vurulacak bir adam vardı, onu da ben vurdum!"

15. "Taş kesil ulan!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sari-lacivert

Keşke tatar kadar delikanlı olsaydın da etekli o.çlarının akil adamı olmasaydın bizde seni adam diye hatırlasaydık ama şimdi bizim için bi vatan haininden başka bişey olarak hatırlanmayacaksın delikanlı karadenizin yüz karası

aydin-kirklar

Mecnun Çınar :D

ahmet-yahyabeyoglu

Satı dayının meşhuru sözü - Allah star etsin

ahmet-yahyabeyoglu

Aynen :) :) :)

Gizli Kullanıcı

tarar ramazan oldu pkkli ramazan, ocalani ziyaret eden ramazan, akil adami, akp yalamasi oldu

dilara-korcan

Bu kanıya nerden varıyosun? Bu eserin yazarı Kerim Korcan benim dedem. Ve o adam asla pkk yandaşı olmadı. Her zaman vatanı için yaşadı. Her zaman sol görüşlü oldu. Google diye bi arama motoru var oraya adını yazarsan tanır, öğrenirsin.

Gizli Kullanıcı

Ben Kadir Inanira dedim senin dedenle isim yok

engin-apaydin

Türk sinemasının başyapıtlarından... Kerim Bey'le bu film hakkında oturup iki kelam etmeyi çok isterdim. Türk hapishane rajonunu ve görselliğini aynı zamanda dürüstlük ve mertliği en iyi ifade eden filmlerdendir. Kendisine selam ve saygılarımla...

tsukiyashima

şu adam sadece bana mı bu kadar sempatik geliyor

Görüş Bildir