Görüş Bildir

Hakimin 'Demek ki Sana Gülümsememek Gerek' Dediği Cinsel Saldırgana 9 Yıl Hapis

Haberler
> Hakimin 'Demek ki Sana Gülümsememek Gerek' Dediği Cinsel Saldırgana 9 Yıl Hapis

Antalya'da Norveçli turiste cinsel saldırı iddiasıyla yargılanan İ.E., 9 yıl hapse mahkum oldu. İlk duruşmada, sanık ile mahkeme başkanı arasındaki diyalog gündem olmuştu. Tutuklu sanığın “Bana gülümsüyordu. Ben de ilişkiye girmek istediğini düşündüm' sözlerine mahkeme başkanı, “Sen her gülümseyenle ilişkiye mi girmek istiyorsun? Demek ki sana gülümsememek gerek' diyerek tepki göstermişti.

Olay, 17 Mayıs 2019'da Kemer'de meydana geldi. İnşaat demircisi İ.E., gece kulübünde tanıştığı Norveçli turist T.G.S.'ye (50) parkta cinsel saldırıda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen İ.E.'yi kalabalıktan kurtarıp gözaltına aldı. İ.E., nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında 'cinsel saldırı' suçundan dava açılan İ.E., ilerleyen duruşmalarda yurt dışına çıkış yasağı getirilerek tahliye oldu.

9 yıl hapis cezası

9 yıl hapis cezası

Tutuksuz sanık İ.E., dokuzuncu kez avukatıyla birlikte hakim karşısına çıktı. Son savunmasında, “İlk başta her şey normaldi. Daha sonra nasıl böyle bir iftiraya uğradım. Anlamadım. Ben bir şey yapmadım. Takdir mahkemenizindir' dedi. 

Sanığa nitelikli cinsel istismara teşebbüs suçundan önce 12 yıl hapis cezası veren heyet, ardından cezayı 9 yıla düşürdü. Heyet sanığa iyi hal hükümlerini uygulamazken, hüküm onanana kadar yurt dışına çıkış yasağının sürmesine karar verdi.

İlk duruşmada gündem olan sözler

İlk duruşmada gündem olan sözler

İ.E. ile mahkeme başkanı arasında ilk duruşmada geçen diyaloglar gündem olmuştu. İ.E., mahkeme başkanının “Senin amacın neydi' sorusuna “Benim amacım kadınla kendi rızasıyla ilişkiye girmekti' yanıtını verdi. Sanık, “Kadının seninle ilişkiye girmek istediğini nereden anladın?' şeklindeki soruya ise “Gece kulübünde bize tercümanlık yapan bir kişi, kadının benden hoşlandığını söylemişti. Bana gece kulübünde sürekli bakıyor ve gülümsüyordu. Ben de ilişkiye girmek istediğini düşündüm' karşılığını verdi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, “Sen her gülümseyenle ilişkiye mi girmek istiyorsun? Demek ki sana gülümsememek gerekiyor' diyerek sanığa tepki göstermişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
125
28
22
11
10
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
exorcist

keşke hakim bak gülümsedim ama bu sefer ben düdüklüyorum 9 yıl deseydi

Kararı imzalarken de ohh'lasa süper olurmuş :D

''Güldü, bana vercek'' gerçek olmuş. Ya gülmesini geçtim, diyelim ki öyle, bir insan soyunduktan sonra da vazgeçebilir gayet. Bu nasıl bir egodur ya soyundu ... Devamını Gör

rans

Geçen sene öyle bir dava vardı yanlış hatırlamıyorsam kız evdeyken mi vazgeçmişti yataktayken mi vazgeçmişti rail gruplarındaydı sanırım ama sonuç ne oldu ha... Devamını Gör