Görüş Bildir
Haberler
Haftanın Kitap Önerisi: Benim Gözümden Dünya

Haftanın Kitap Önerisi: Benim Gözümden Dünya

Fizikist
05.11.2014 - 10:26 Son Güncelleme: 05.11.2014 - 11:40
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Özgürlük, İyi ve Kötü, İnsanın Gerçek Değeri, Toplum ve Birey, Ölüm, Zenginlik, Eğitim, Din ve Bilim, Savaş ve Barış, Silahsızlanma, Dünya Ekonomik Krizi, Kültür ve Refah, Üretim ve Alım Gücü, Azınlıklar, Avrupa´nın Mevcut Durumu Benim Gözümden Dünya'da, Albert Einstein´ın hayata, yaşadığı dünyaya ve bilimsel çalışmalarına dair görüşlerini bulacaksınız. 

Büyüleyici, esprili ve zekice gözlemler, büyük bir kalbi ve az rastlanır bir aklı açığa vuran samimi itiraflar...Benim Gözümden Dünya, bu özel kişiliği, kendi yazdığı ya da başkası tarafından kaleme alınan hiçbir kitapla kıyaslanmayacak bir açıklıkta gözler önüne seriyor. 

Einstein insanlığa, yardımlaşmanın hakim olduğu barış dolu bir dünyaya ve bilimin yüce amaçlarına inanıyordu. 'İyi ve Kötü', 'Din ve Bilim', 'Aktif Pasifizm', 'Hıristiyanlık ve Yahudilik' , 'Azınlıklar' ve 'Bir Arap´a Mektup' gibi farklı konu başlıklarının ele alındığı Benim Gözümden Dünya, işte bu inançların savunması niteliğindedir.

'insanın gerçek değeri kendi kendisinden özgürleşmeyi ne ölçüde ve ne anlamda becerebildiği ile belirlenir.' A. Einstein

Kaynak: http://www.fizikist.com/haber-haftani...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın