Güzellikleriyle Sarsılmaya Hazır Mısınız? Nijeryalı Fotoğrafçı Bamuyiwa'nın Çektiği Birbirinden Etkileyici İnsan Portreleri

-

Hatırlarsınız, 5 yaşında dünyanın en güzel kızı seçilen Afrikalı bir kız vardı, Jare… İşte o güzeller güzeli kızın fotoğrafını çeken yetenekli fotoğrafçı, o portre internette büyük bir patlama yarattıktan sonra oldukça adını duyurdu. Kendisinin adı, Bisola Mofeoluwa Bamuyiwa; Lagos Nijerya’daki BMB fotoğraf stüdyolarının sahibi. Bugün sizinle bu Nijeryalı fotoğrafçının Afrika'da gezerken çektiği birbirinden güzel insanların sizi yüreğinizden vuracak portreleriyle buluşturacağız. Bored Panda’dan derlediğimiz içeriğimizi görmek için sayfayı aşağı kaydırın...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/beautiful-afr...

İşte 5 yaşında "Dünyanın En Güzel Kızı" seçilen Jare Ijalana...

Jara'yı hatırlamayanları böyle alalım. 👇

5 Yaşındaki Dünyanın En Güzel Kızı: Jare Ijalana - onedio.com
5 Yaşındaki Dünyanın En Güzel Kızı: Jare Ijalana - onedio.com

1. Bisola Mofeoluwa Bamuyiwa'nın belki hayatı boyunca sağlam bir fotoğrafçılık eğitimi sonucu bu kadar marifetli olduğunu düşüneceksiniz fakat hayır.

2. Kendisi Lagos State Üniversitesinde Proje Yönetimi Teknolojisi okumuş… Bu yeteneği, Youtube ve fotoğraf danışmanları sayesinde kendi başına öğrendiğini söylüyor.

3. Lisede ilk kamerasını satın alarak ve okul partilerinde fotoğraf çekerek başladığı fotoğrafçılık macerası, 2012 yılında profesyonel bir boyuta ulaşmış.

4. Bamuyiwa’nın yeteneği, alınacak fotoğrafçılık ve sanat derslerinden çok daha fazlası; onun yeteneğine sahip olmak için yaratıcı bir bakış açınız olması gerek.

5. Fotoğrafçı, Nijerya ve Afrika’da seyahat ederek şimdiye kadar görüp görebileceğiniz en zarif insan yüzlerini fotoğraflamış.

6. Bored Panda’ya söylediğine göre, modellerini seçerken oldukça seçici davranarak, oluşturmak istediği temayı baz alıyormuş: "Çoğu zaman modellerde zayıflığı ararım ve onu, güçlü ve ilham verici bir hale getiririm."

7. Çektiği fotoğraflar aslında geleneksel olarak, “yaşam tarzı, portre ve düğün” temalarına girse de o kendine yeni bir isim yaratmış: “Güzellik Fotoğrafçısı”.

8. “Fark ettim ki, aslında her insan güzel, bazen Tanrı’ya “neden” diye sorduklarım hariç, çirkin hiçbir şey görmedim (Lol) ama sonra çirkini ele alıp baktığımda da aslında asıl güzelliğin onun içinde olduğum görüyorum.”

9. . “İnsanların fotoğraf çektiğim her şeyi nasıl hayata geçirdiğimi görmesini ve bunun onlara umut olmasını istiyorum.”

10. Bamuyiwa'nın çok yeni olan şöhretine gelince de, gelen pozitif tepkilerin, onu çok hoş bir şekilde şok ettiğini söylüyor:

“Çok şaşırdım çünkü yıllardır bir kamera kullanıyorum ve ilk defa bu kadar çok tanınıyorum, ilk defa şöhret bana bu kadar yakın. Çok minnettarım ve çok daha iyi işler yapmaya istekliyim.”

11. Umarız Bamuyiwa böyle mükemmel işler yapmaya hep devam eder.

12. Kendisine en içten tebriklerimizi sunuyor ve sizi artık bu güzelliklerle baş başa bırakıyoruz...

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
clubbertowe1

Makyajı abartmış sanki.

gzm-ynklr

Çok güzel

lucinda-yumi-kane

#9 Ama seni yerler...

Görüş Bildir