Güzellik Standartlarını Bir Kenara Bırakın! Barbie ve Monster High Bebeklerini Yeniden Yaratan Ukraynalı Sanatçı: Olga Kamenetskaya

-

İçinde olduğumuz sahte güzellikler ve Photoshop dünyasında, hepimiz gerçek sanata ve güzelliklere tam manasıyla aç kaldık. Bize dayatılan güzellik standartlarından ise gına geldi, kabul edelim. Makyajlar, botokslar, dolgular derken tertemiz, duru güzellikler görünce artık gözlerimiz doluyor, inanamıyoruz haliyle. Çoğumuzun çocukluğumuzda elimizden düşürmediği o makyajlı, olağanüstü güzellikteki, incecik Barbie bebekler istemsizce hayal dünyamızı süslüyordu ve ileride onlar gibi olmak istiyorduk. Ukraynalı sanatçı Olga Kamenetskaya ise tüm bunlara karşı çıkmak için olağanüstü bir çalışma yapmış ve o sahte güzellikteki Barbie'leri yeniden yaratmış, hem de makyajsız ve doğal güzellikleriyle. İşte biz de sanatçının  "kusurlu" dediği o bebeklerden bazılarını, sizler için Bored Panda'dan derledik...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/repainted-dol...

1. Önceleri bir hobi olarak başlamış buna ama sonraları bunu yapmayı o kadar seviyor ki artık bu hobi onun için gerçek bir iş haline geliyor.

2. Monster High kızlarını ve Barbie'leri, şekillerini değiştirerek ve peruklarla çalışarak bambaşka bir şekle büründürüyor.

3. Artık o bebekler gerçekliğe daha yakın ve o gerçeklikteki insanlar gibi kusurlu...

4. Vogue dergisine verdiği röportajında ise şöyle söylüyor: "Bebeklerin yüzleri mükemmel derecede simetrik ve kusursuz ama ben bundan hiç hoşlanmıyorum."

5. "Mükemmel olmaları onları cansızlaştırıyor ve gerçeklikten uzaklaştırıyor. Onları bilerek kusurlu ve bazen noksan yapıyorum ki bence bu onlara daha karizmatik bir hava katıyor. "

6. "Belki de bu kusurlu güzellik, diğer insanlara gerçek hayat hakkında güzel de bir mesaj veriyordur."

7. Bazı insanların yaptığı bebeklerin gerçekliğinden korktuğunu, bazılarının ise onlara hayran kaldığını söylüyor.

8. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

güzel çalışma bayıldım buna benzer unlulerı yapan bırı vardı bıde onunkılerde superdı https://onedio.com/haber/filipinli-sanatci-noel-cruz-dan-barbie-bebek-unluler-251231

deen-tharkuho

#10 Son hali engin atan düzyatan'ı andırıyor harbiden çok benzemiş :D

justicegg

ne alaka uzaktan yakından o adamla benzerliği yok. asıl ragnar lothboğa benziyo

heart-shaped-glasses

#15 Cara Delevingne'nin aynısı olmuş :D

pedro-pascal

beğenmedim.kusurlu değiller ama çirkinler.dudakları normal bebeklerinkinden daha şişkin,botoxlu gibi..şimdiki güzellik kalıbına uydurmaya çalışmış buda,estetikli ayrıca kendi ülkesindeki insanları baz almış hep.eski güzellik kalıbı daha güzel bari..bebeklerin dudakları,gözleri falan daha güzel,bırak da öyle kalsın.bunu bebek olarak algılamayıp kendini buna göre değiştirenlere de naapsan değiştiremezsin zaten..

zehra-ozbay

Bunlarla yetişkinler oynamıyo bu arada çocuklae oynuyo.Kafan karışmasın

pedro-pascal

hadiya,ciddenmi..

Görüş Bildir