Güzellik Algısına Makyajsız ve Makyajlı Hallerini Göstererek Meydan Okuyan 33 Kadın

2.1bPAYLAŞIM

Makyajlı hallerimiz ile, makyajsız hallerimiz arasında bazen dağlar kadar fark olabiliyor. Buzzfeed'den sizler için derlediğimiz içeriğimizde, makyaj yapmadan önceki ve makyaj yaptıktan sonraki hallerini paylaşan cesur arkadaşların fotoğraflarını bir araya getirdik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/jemimaskelley/m...

1. Gözler ortaya çıkmış adeta!

2. Rengarenk

3. 

4. 

"Fotoğraf kalitesi harika değil ama... Saçlarımı koparmama neden olan bir rahatsızlığım var. Neredeyse hiç kaşım yok. Geçen yıl saçlarımı kazıttım ve genellikle peruk kullanıyordum. Bu fotoğrafı da güzellik standartlarına karşı çıkmak ve farklı taraflarımı gözler önüne sermek için çektim. Hala makyaj yapmaktan keyif alıyorum ama artık kaş çizmiyorum. Yüzümü olduğu gibi sevmeyi öğrendim."

5. 

6. 

"Yüzümde genetik bir rahatsızlıktan ötürü bir sürü leke var. Çoğu zaman yaptığım makyaj bu lekeleri kapatmaya yetmiyor. Ama yine de makyaj yapmayı çok seviyorum."

7. 

8. 

9. 

"Saçlarım doğuştan kızıl, kaşlarım açık sarı ve cildim de soluk kırmızı. Makyaj yaparak, ne kadar değiştiğimi görmekten çok keyif alıyorum."

10. 

11. 

"Sağ taraftaki dışarı çıkmak için yapılan bir saatlik hazırlığın sonrasını, sol taraftaki ise pazartesi sabahı işe gitmekten nefret eden halimi gösteriyor. Bir ay önce insanların ne düşüneceğini umursamayı bırakarak, pazartesi günleri işe makyaj yapmadan gitmeden başladım."

12. 

"Kozmetik mağazalarında çalışmaların ve Cadılar Bayramı'nı sevmenin, makyaj yeteneklerinizi nasıl geliştireceğini tahmin bile edemezsiniz. Yapamayacağınızı veya makyajda iyi olmadığınızı düşünseniz bile deneyin. Güvenin bana. Gerçekten büyük değişimler oluyor. İlk makyaj yaptığınız zaman ile altı ay sonrası arasında devasa bir fark göreceksiniz."

13. 

14. 

"Genellikle aknelerimi saklamak için makyaj yapıyorum. Gerçekten makyaj yapmaya ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum, hatta makyajsız halimi seviyorum bile. Ama ruj konusunda takıntılıyım."

15. 

16. 

17. 

"17 yaşındayım, mükemmel değilim belki ama öğreniyorum."

18. 

"Makyaj yapmak, kendimi çok daha mutlu hissetmemi sağlıyor. Ben hala kendimim, ama daha öz güvenli daha ışıl ışılım."

19. 

20. 

"Mesele yalnızca kaşlar."

21. 

22. 

23. 

"Sanatçı bir yanım yok ama deneme yanılma yoluyla makyaj konusunda hatırı sayılır bir ilerleme kaydettim. Makyaj yapmak çok rahatlatıcı ve kendime odaklanmanın en güzel yollarından biri. Ama yüzümün makyajsız haliyle de kendime güveniyorum."

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

"Makyaj güvensizliği saklamak için değildir, aksine içinizde olan güzelliği ortaya çıkarmak içindir."

29. 

"Her iki türlü de iyi hissediyorum."

30. 

31. 

32. 

33. 

BONUS:

"Saç ve sakal tıraşından sonra olabilir, ama sakalın doğal bir kontür olduğunu söylemeliyim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
penguen-geri-dondu

ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol sözü buradan gelmiş galiba :)

ayse-ka

Bonus resmini hafızamdan nasıl silebilirim ?

psyhedelichead

yani makyaj yapmasalar da olurmuş hani birini bile makyaj dediğimiz o gereksiz şey kurtaramamış :) en iyisi cilt bakımı.. Cidden paranızı cilt bakımına harcayın bi şey kaybetmezsiniz!

ganymedes

ya duyar kasmayın lütfen göz var izan var... sonra türk kızlarına çirkin diyorsunuz :0

Gizli Kullanıcı

29daki kız tövbe yarabbim Allah yaratmış ama Chuckye benziyor

Görüş Bildir