Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güzellik Algısı Denilen Çarpıklığın Ülkeden Ülkeye Nasıl Değiştiğini Ortaya Koyan 18 Fotoğraf

 > -
Abone ol

Erkek egemen dünyanın kadınların başına açtığı dertlerden birisi de, hiç şüphesiz şu "güzellik algısı" dediğimiz garabet... Aslında bu da bir tür mahalle baskısı. Çünkü kadını baskı altına sokarak istediği gibi yaşama ve görünme hakkını elinden alıyor. İşte galerimiz de bu çarpıklığı gözler önüne seren bir projeyle ilgili. Üstelik bunu kadınların bakış açısından yola çıkarak yapıyor. Nasıl mı? 

İngiltere'de faaliyet gösteren, bir online ilaç sipariş sitesi, her biri farklı ülkeden, 18 kadın tasarımcının önüne bir fotoğraf koyuyor. Ve kendilerinden, bu fotoğraf üzerinde photoshop ile oynamalar yaparak, ülkelerindeki genel güzellik algısını yansıtmaları isteniyor. Çalışma sonucunda ortaya çıkan sonuçlar ise görülmeye değer...

1. İşte kadın tasarımcıların üzerinde oynamalar yaptıkları orijinal fotoğraf bu. Ülkelere göre çıkan sonuçlar ise şöyle:

2. Çin

3. Kolombiya

4. Mısır

5. İtalya

6. Hollanda

7. Peru

8. Filipinler

9. Romanya

10. Sırbistan

11. İspanya

12. Meksika

13. Suriye

14. Birleşik Krallık

15. Güney Afrika

16. Ukrayna

17. Arjantin

18. Venezuela

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fenrken

Balık etli sevmiyorum o yüzden hiçbiri güzel gelmedi bana

fruzun

orijinali de türkiyenin güzelik algısı olabilir.

bayanvip

Türkiye kimki,ölsün Türkiye hiç bişide olmasın Türkiye tabi boru ya bu güzelim ülke -,-

menemen

heps şişman pek bir degişiklik yok

Görüş Bildir