Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Günümüz Türkiye'sine Cuk Oturmasıyla Üzen 70 Yıl Önce Almanya'da Söylenmiş Sözler

 > 
328PAYLAŞIM

Önceleri inanmış bir Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi seçmeni olan daha sonra kiliseler arası tartışmalarda kendisini geliştirerek Nazi karşıtı bir direnişçiye dönüşen rahip Martin Niemöller'in tarihin tekerrürden ibaret olduğunu kanıtlayan sözleri:

Naziler önce komünistler için geldiler.

Ben sesimi çıkarmadım çünkü komünist değildim.

Sonra Yahudiler için geldiler

ve bir şey demedim çünkü Yahudi de değildim.

Sonra sendikacılar için geldiler.

germanhistorydocs.ghi-dc.org

Ben yine sesimi çıkarmadım çünkü sendikacı değildim.

Sonra katolikler için geldiler.

ve yine bir şey demedim çünkü katolik değildim.

Ve sonra benim için geldiklerinde ise

çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.

çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.
çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.
s33.photobucket.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yenidunyaduzeninetukuren

eğer 15 sene daha Türkiye böyle devam ederse aynı hitler zamanındaki gibi büyük kıyımlar (holocoust) olur ve Türkiye Almanya gibi ikiye bölünmekle de kalmaz bilmem kaça bölünür artık!

gollum

AKP zamanında Fettullah Gülen Cemaati ile başa geldi. Sonra onlara ihtiyacı kalmayınca düşman ilan etti. PKK ile barış süreci başlatıp Kürtlerin oylarını toplamaya kalktı, yüzlerce şehit verdik. Sonra kalkıp utanmadan "PKK bizi kandırdı" diyebildiler. Ulan adamlar terör örgütü. Ne yapmasını bekliyordun ? Bunu yıllardır diyoruz. Ama süper zekalı AKP'liler biz bunu dediğimizde "Siz kana susamışsınız, artık şehit haberleri gelmiyor" gibi sığ cümlelerle insanları kendilerince aşağılayıp üste çıkmaya kalktılar. Ama o süper zekaları bizim gördüğümüz bu olayları göremedi malesef ve yine biz haklı çıktık. Hala bunlara oy verenlerin aklına şaşarım.

lich1

Çocuğun elini bile öpen Erdoğan'a nasıl diktatör dersiniz? Elbette diktatör deme hakkınız var. Ama cahillikle dolaşmanıza acıyorum.

kopierpapier

kıyamam sana bebiş sen pembe gözlükle dolaşmaya devam et yavrum sonra demedik deme. sana şeker teklif etsinler ayy ne kibar insanlar diyip onlarla gidersin yerim seni :)

gollum

Hitler'i yakından tanıyanlar çok iyi birisi olduğunu söylerler. Hatta kendisinin dahi bir insan olduğunu. Halk bile çok severdi ki adamı büyük çoğunlukla başa getirdiler. Şimdi böyle bakınca Hitler de diktatör değil o zaman senin dediğin mantığa göre. Adama bakınca çok güzel şeyler yapmış ama bu, keyfine öldürttüğü insanları ve yaptığı iğrençlikleri görmemizi engellemiyor.

lich1

Eyvallah canım :)

-burhan-

Yani SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK

unbowedunbentunbroken

Ateistler, aleviler, solcular, komünistler. Lgbt. Her şeye karşı bizimkiler

Görüş Bildir