Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Günlük Hayatta Kullanılan Yararlı Ve Eğlenceli 10 Android Uygulaması

0PAYLAŞIM

Bilmeyenler için Android nedir sorusunu cevaplamak istiyorum öncelikle. Android, kısaca Google tarafından yoğun şekilde desteklenen cep telefonu işletim sistemi. Yeni çıkan telefonların çoğunda Android var ve hızlı bir şekilde gelişiyor.

10. Shazam;

Turkcell'in ne bu çalan servisi mantıklı bir program. Programı açıp şarkıyı dinletiyorsunuz, internet üzerinden (gprs ya da wi-fi) şarkının adını sanatçısını falan söylüyor. Çok kullanışlı bir program.

9. Advanced Task Killer;

Android multitasking destekleyen bir platform. Bu bir avantaj olmasına rağmen batarya ömrünü bitirmek, telefonu yavaş çalıştırmak, ve bir takım nedenlerden dolayı arka planda çalışan programları kapatmak isteyebilirsiniz. Bu program da ekrana bir widget (simge) ekleyerek tek seferde arka planda çalışan programları kapatmanızı sağlıyor. Aynı zamanda kaç programın kapatıldığını ve ne kadar memory kaldığını gösteriyor.

8. Apndroid;

Bazı uygulamalar çaktırmadan internete bağlanıp kotanızı ve faturanızı sikertmesi ile meşhurdurlar. Bu uygulama da ekrana bir widget ekleyerek tek tuşla data akışını engelliyor. Hem batarya ömrü uzuyor, hem de istek dışı bağlantılar önlenmiş oluyor. En çok kullandığım uygulamalardan biri.

7. Barcode Scanner;

Barkod okuma programı. Kamerayı barkodun üzerine tutuyorsunuz, hareket etmeden bekliyorsunuz ve okuyor. 2 boyutlu barkodları da okuyan bu uygulama okuduktan sonra da isterseniz tek tuşla bulunan barkodu internette arıyor. Fena bir uygulama değil.

6. Dolphin Browser (HD);

Dolphin Browser ve Dolphin Browser hd diye 2 adet versiyonu var. Bildiğin internet tarayıcısı. Tablı Mablı güzel bir browser. Hd versiyonunu kullanıyorum. Henüz kötü bir tarafını görmedim.

5. Astrid;

Bulabildiğim en iyi todolist uygulaması, ekrana koyduğu widget da çok hoş bir görüntüye sahip.

4. Cardiotrainer;

Bu bir mobil fitness uygulaması. Gps Tracking için kullanılabiliyor. Gittiğiniz yolu, yükseklik değişimini, tempoyu, ortalama hızı hesaplıyor. Bisiklet sürerken, rotayı haritada işaretlemek için kullanıyorum en çok. Sonrasında bu bilgiyi, size özel bir kod ile internet sitesi üzerinden görebiliyorsunuz.

3. Fancy Widget;

Home screen'e kocaman saat, tarih ve hava durumu bilgisi koyan bir widget.

2. 2 Player Reactor:

İki kisilik, multitouch içeren basit ama çok eğlenceli küçük oyunlar içeren bir uygulama. İnsanların reflekslerinin yanlış çalışmasını görmek çok eğlenceli oluyor.

1. Instasquare;

Bu uygulama instagram'a fotoğraf atarken kırpmak zorunda olmamanızı sağlıyor. Fotoğraflarınızı kırpmak yerine yanlarına blur ekleyip öyle paylaşıyorsunuz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir