Güney Koreli Şarkıcı Sulli'nin İntiharının Ardındaki Sır Perdesi: Şirketi Genç Yıldızın Yardım Çığlıklarını Görmezden mi Geldi?

-

Ortaya çıkan gerçekler içimizi acıttı...😔

Güney Koreli ünlü şarkıcı ve oyuncu Sulli'nin ölüm haberini paylaşmıştık sizlerle geçtiğimiz günlerde, biliyorsunuz.

Sebebi Aldığı Ağır Eleştiriler miydi? Güney Koreli Ünlü Şarkıcı ve Oyuncu Sulli, 25 Yaşında Hayatını Kaybetti - onedio.com
Sebebi Aldığı Ağır Eleştiriler miydi? Güney Koreli Ünlü Şarkıcı ve Oyuncu Sulli, 25 Yaşında Hayatını Kaybetti - onedio.com

Sulli'nin ölümünün ardından bazı yeni gelişmeler yaşandı. Bu süreçten haberdar olabilmeniz için sizlere gelen yeni bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Öncelikle Sulli'nin otopsi sonucundan başlayalım. Biliyorsunuz, yapılan ilk incelemede polisin karşılaştığı bulgular Sulli'nin intihar ettiğine işaret ediyordu. Ancak polis cinayet ihtimalini de düşünerek Sulli'nin cansız bedenine otopsi yapılmasını istemişti. 

Yapılan otopsinin ilk bulguları Sulli'nin intihar ettiğini destekler nitelikte. Polis ayrıca eve zorla girildiğine dair bir ipucu olmadığını, Sulli'nin bedeninde de herhangi bir zorlama/darp izine rastlanmadığını belirtti. Sulli'nin intihar etmeden önce uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığına dair bir açıklama yapılmadı ancak polisin kısa süre içerisinde soruşturmayı bitirmeyi planladığı biliniyor.

İkinci gelişmemiz, Sulli'nin uzun bir süredir menajeri vasıtasıyla SM Entertainment yöneticilerinden kendisine siber zorbalık yapanlara karşı yaptırım uygulamalarını istemiş ama reddedilmiş olması.

Başlangıçta bu kişiler Ip adreslerinden takip edilmeye çalışılmış ama sırf kötü yorum yazmak için açılan yurt dışı bağlantılı hesaplar oldukları tespit edilince şirket işin peşini bırakma kararı almış. Sulli'ye de bunun zaman kaybı olacağı ve sorun yaratacağı söylenerek konuyu kapatması istenmiş. Anlayacağınız, nefret söylemleri karşısında Sulli'nin arkasında durması gereken SM Entertainment, sessiz kalmanın daha iyi bir strateji olacağına karar vermiş.

Üçüncü gelişme, Sulli'nin başına gelenlerden sonra genç kadının adına bir kanun tasarısı hazırlandığı ve 100 organizasyon ve 200 ünlünün "Sulli Kanunu" adı verilecek olan bu kanun tasarısının kabul edilmesine destek veriyor olduğu.

Bu kanun tasarısı kabul edildiği takdirde, sosyal medya paylaşımlarının altında kötü niyetli yorum yapanlara ağır cezalar verilmesi söz konusu olacak. Meclis tarafından hazırlanan tasarının önümüzdeki aralık ayında oylamaya sunulması bekleniyor.

Sulli'nin cenaze töreni, ailenin isteği üzerine basına kapalı şekilde gerçekleştirilecek. SM Entertainment, ailenin isteğini duyurarak saygı gösterilmesini rica etti.

Yaşananlardan sonra ailenin bu isteği şaşırtmıyor elbette...

Evet, size aktaracağımız son gelişmeler bu şekilde.

Bu gelişmeler gösteriyor ki, kötü yorum yapanlar kadar onlara gerekli cezayı vermek için yeterince mücadele etmeyen SM Entertainment da Sulli'nin intiharından sorumlu.

Üstelik Sulli Kanunu’nun hazırlanması için illa genç bir kadının kendini öldürmesi mi gerekiyordu diye düşünmeden edemiyor insan. Zamanında önlem alınmış olsaydı, belki de Sulli hala aramızda olacaktı. Tek dileğimiz, bundan sonra başka kimsenin hissettikleri çaresizliğe karşılık ölümü seçmeye çalışmamaları.

Sulli'yi yüzündeki o tatlı gülümsemeyle hatırlamak isteyenlere yakın arkadaşı IU'nun daha önce kendisi için yazmış olduğu ve Sulli'nin seslendirdiği "Peach" adlı şarkıyı dinlemeniz için şöyle bırakıyoruz.

Huzur içinde uyu Sulli…

Son bir not düşelim, eğer siz de kendinizi çok umutsuz hissediyor ve intihar fikrini aklınızdan geçiriyorsanız, lütfen önce çevrenizdeki insanlardan yardım isteyin ve mutlaka bir uzmandan psikolojik destek alın. Sakın unutmayın, siz bu hayatta her şeyden daha değerlisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ölüm sebebi depresyonda olması ama ölüm vakti geldiği için öldü asıl.Bir kişinin ölümünü durduramazsın ama ona acı veren sebepleri ortadan kaldırmak için uğraşabilirsin.

ezgi-albayrak

selam sana kadercilik -.-

nona-kun

Sulli'nin adını arattığınızda karşısınıza "taciz, sürtük, kaltak" gibi ima/iddialara sahip haberler, yorumlar çıkardı. Kötü niyetli insanlar hep kötü oldular. Ölümünden sonra "iyi, güzel, tatlı" gibi yorumlar atılarak diğer kötü haberler kapatılmaya çalıştı. Lakin Sulli öldükten sonra, bir genç kadın hayatına son verdikten sonra; siz gönlünüzü rahatlatmak için böyle yazmışsınız, neye yarar? Işıklar içinde yat Sulli, sen elinden gelenin en iyisini yaptın.

nona-kun

"Dünya hassas kalpler için bir cehennemdir."

apprentice

Hiç tanımıom ama yazık gencecik Allah rahmet eylesin

cloud9_l

Burada niye bu kadar tepki almış diye şaşıranlar var.Hiç desteklemedim o tepkileri ama şerefsiz Sm in politikası bu kızın imajının yerle bir olmasına ve nefes alsa eleştirilecek duruma gelmesine neden oldu.Siz sevimli bir şey sanarsınız bu korelileri ama dünyadaki enillet,en kinci,en boş halktır.Zaten sadece linçleme ve yüceltme üzerine kurulu Kore medyası SM in ve Sulli nin de verdiği olumsuz malzemeler ile kızı hepten gömdüler.Bakın bu korelilerin linci bizimkini bile sollar.Bu kıza yaşamayı hak etmediğini,ilgi oruspusu olduğunu söyleyen çok netizen yorumu gördüm.Sulli çok yanlış şeyler de yaptı zaman zaman ama asla bu kadarını hak etmedi.Keşke yanlışlarını görmezden gelseydiniz,keşke sizi hiç de ilgilendirmeyen şeylerini umursamasydınız.Sadece genç bır kız gibi özgür yaşamak istedi ama o kadar üstüne gelindi ki kız sapıttı artık.Hayatını yaşamak istedi sadece.emin olun daha 9 yaşında siz de bu sektöre sürülseydiniz siz de onun kadar özgür ruhlu olurdunuz

cloud9_l

.Özgürlüğünü bazen çok yanlış kullandı sadece ama o kadar nefret duyulan birinin normal bir psikoloji ile hareket ettiğini düşünemeyiz.Yani birinin sadece yanlış bir adamı sevmesi,özgürlüğü için grubunu terk etmesi-ki bunu pek onaylamam ama eğer öyle mutlu olacaksa diye razı olmuştum-,sütyen giymemesi,instagrama çılgın eğlencelerini atması onun asla canına kıydıracak kadar nefret almasına sebep değildi.

lucinda-yumi-kane

Netizenler Kore'nin dışlanmış toplumudur ve tamamı nefret edilecek kişilerdir. Kore halkının %1'ine bile denk gelmeyen o haysiyetsizlerin tek amacı birilerinden nefret etmek, özellikle kadın ünlülerden. Her konuşan ağzın bir etkiye sahip olması çok yazık.

cloud9_l

Kötü niyetli haber kaynakları da bu ölümün bir vesilesi oldu maalesef.Kore medyası çok yanlı,sinsi ve acımasız.Gerçekten de adı 9 çıkan 8 e indiremez.Dünya kötü bir yer.İnsanlardan anlayış beklemek artık lüksümüz oldu,keşke sadece umursanmasaydı.Kelimelerin şu an için bir önemi yok.artık ibret alınıp diğer idollere daha sakin bir üslupla konuşulmalı.

gizlikullanici.

ben hic inanmiyorum oturup kotu yorumlara uzulup intihar edecegine .. bi is var bu isin icinde

guldal-salman

Korede toplum baskısı inanılmaz derecedir. Siz inatla yaşamınıza devam etseniz de sizi her yerde ve herşeyde taciz ederler. Kore’de kimse size düştüğünüz zaman da yardım etmez. Herkes siz ölene kadar kör sağır ve dilsiz olur. Altına imzamı atarım. Kore dünya ın en cahil ülkesidir sosyal anlamda. İntihar oranı da neden bu kadar yüksek diye kimse şaşırmasın. Dünyanın en rezil toplumsal ilişkileri de onlardadır

Görüş Bildir