Azerbaycanlı Sanatçının Doğu-Batı Sentezine Farklı Bir Bakış Açısı Getirdiği 6 Çalışması

 > 
3.1bPAYLAŞIM

Azerbaycanlı ressam ve karikatürist Gündüz Agayev yaptığı çizimlerle büyük ses getirmeye devam ediyor. 

"Metamorfoz" adını verdiği bu sergide Avrupa ülkelerinin simgeleri haline gelmiş yapıları İslamlaştırarak, Doğu-Batı kültürlerinin sentezlenmesine farklı bir bakış açısı getirmiş. 

Günüz Agayev'in adalet kavramının ülkelere göre değişimini eleştirdiği, çok paylaşılan çalışmalarını görmek için de buraya bakabilirsiniz.

Kaynak: https://www.facebook.com/media/set/?set=...

1. Pisa Kulesi - İtalya

2. Eyfel Kulesi - Fransa

3. Brandenburg Kapısı - Almanya

4. Big Ben - İngiltere

5. Louvre Müzesi - Fransa

6. Küçük Denizkızı Heykeli - Danimarka

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kubraaykin123

Sevgili İslam karşıtı yorum yapanlar. Ya tamam batının İslam'ı karalamak için Batı'nın yaptıkları oyunlara kandınız tamam anladık. oyununa kandınız ama rahat bırakın dinimizi ya! Trilyonuncu kez söylüyorum. Kuranda ayetler ve sûreler birbirine bağlıdır. Sadece bir cümle okuyarak yanlış kanılara varabilirsiniz. Ayrıca Kuranda açık ve kapalı ayetler vardır. Sizin eleştiri yaptığınız ayetler kapalı ayettir ve üzerinde yoğunlaşmadıkça edebiyattaki şathiyeler gibi yanlış anlaşılır. Araplara gelirsek Suudi Arabistan adı üstünde Suudidir bu Bambaşka bir şey.!!

Gizli Kullanıcı

bildirim gelmiş bakalım kim yorum yazdı yine

aryaa

yine ruh emiciler her yerde neden zorunuza gitmiş islam demek karanlık demek ışid ve benzeri örgütler gibi

kubraaykin123

Işid masondur. İngiltere ve İsrail'in kontrolündedir. Müslümanlıkta yakıp yıkma yoktur Müslümanlar'ı karalamak için bütün bunlar. Görünüşe göre Batı'nın yaptığı oyunlara kanmışsın. PKK ve diğer örgütler de öyle. İslam'ı karalamak için bu oyunları oynuyorlar ama yemezler. Seninle bu konuyu tartışmayacağım.

aryaa

israil in avrupanın tüm dünyanın işi gücü yok müslümanlar ile uğraşıcak şu kafadan kurtulun amk

tbn57

kafasını islamiyetle bozmuş birinin çizimleri gibi geldi bana

yuce-turk

islamı kötü göstermeye çalışanlardan biri

emredinc2000

İslamda kadınları dövebilirsiniz diyor. Zaten İslam kötü.

Gizli Kullanıcı

kardeşim senin kafanmı iyi. insnlar islam terörist dini de diyorlar. ama kur'an da insanları öldürmeyiniz diyor. islam ın temeli kur'an dır. bir beynine kan gitmeyen insanın kadınları dövebilirsiniz demesi islamın öyle olduğunu göstermez. tamammı? burda sana küfür yazmayacağım.

Gizli Kullanıcı

İslamda kadınlara çok değer verilmiştir bilgin olmadan konuşmamalısın.

ercannedio

İslam dünyaya geldiğinde kız çocukları toprağa gömülürdü. Kadınlara o günün şartlarında en fazla değer veren anlayıştı islam.

trollistan

Suudi Arabistandan örnek vermişsin ama bana böre bizim ülkemiz suudi arabistandan daha iyi bir şekilde islamı anlatıyor. Onlar işi biraz abartmışlar gibime geliyor. Tamam dediklerinin çoğu (hatta hepsi) doğru ama bence gerçek islamın ülkemizde daha iyi yaşandığını düşünüyorum. Örneğin Arabistanda kadınlar tamamen örtünüyor...Peki neden ? . Çünkü kadınların güzellikleriyle dikkat çekmememleri gerekiyor islama göre ama oraya bakarsan etrafları abaza dolu. En azından bizim ülkemizde kapalı giyinenlere bir saygı oluyor , erkekler dik dik bakmıyor...

Gizli Kullanıcı

Mashiro o o dönemin şartları altındaki kurallardı zaman geçtikçe kurallar da değişti Kuran ı kerimde kadınlar çalışmasın mı yazıyor araba kullanmasın mı ? Kadınların dışarı kapalı çıkmamalarının da bir sebebi var lütfen daha etraflıca düşünün

Gizli Kullanıcı

mashiro kardeşim, bu arapların 1800 yılından sonra kafaları iyileşti. ingilizlerin altına geçtiler ve para gözlerini döndürdü. şimdi o ingilizler böyle yapmaları için rüşvet veriyor ve müslümanları kötü göstermeye çalışıyor. bu azeri nin yaptığı çok yanlış. islam böyle değildir. islamda çarşaf zorunlu değil. ayrıca o tecavüz olayı ise o insanların tamamen cahil olmasından kaynaklanıyor. milyonlarca insanın barış dini olarak girdikleri din müslümanları tanıyınca değişiyor. bir çok müslüman şu an zor durumda. erdoğan var ya. bende müslümanım ve erdoğandan nefret ederim. erdoğan ölürse eğer ben evde müzik açar halay çekerim be. o erdoğancılar kendini müslüman olarak tanıtıyorlar. ama değiller. benim babam farklı ülkelere gitti. orada türk olduğunu söyleyince bi telaş bi telaş yapmışlar. mesela tunusta insanlar erdoğanı halife sanıyor. Yaratıcıdan sonraki en önemli kişi olarak biliyor.

emredinc2000

Nisa suresini oku istersen. Oradaki kadınlar hakkında şeyleri

kubraaykin123

Bak, islâmda bütün ayetler ve sûreler birbirleriyle bağıntılıdır. Bir yargıya varmak için önceki ve sonraki ayetlere de bakman gerekiyor. Batı dünyası işte bu şekilde bizi kandırıyor. Peygamberimiz bayanların elmas olduğunu söylemiş bir keresinde. Bu bir. Eğer o Süreyi gerçekten okumuş olsaydın Kuran'ın mucizeleri ve onca şeyden sonra böyle bir yalanı uydurmazdın belliki birilerinden yalan yanlış haberler duymuşsun bu iki. Müslüman olmayabilir ya da sözde müslüman olup Batı Dünyasının oyununa kanmış olabilirsin ama bu Islâma hakaret etmeni gerektirmez, bunu koyu bir Müslüman olarak söylüyorum bu üç. Sana küfür edip kendimi alçaltmayacağım dinimizde güzel ahlak çok önemli çünkü. Bir an önce kendini toparla. Islâmda asla kötü birşey yoktur ve bir Sürü mucizesi vardır. Bir an önce aklını başına topla. Allah'dan daha iyi bilecek değilsin

kubraaykin123

Kadınların neden kapanması gerekir biliyor musun? Defalarca tecavüz edilen kadın gördük ama şahsen ben hiç tecavüz edilen erkek görmedim. Kadınları erkeklerden korumak için bu var. Ayrıca araştırmalarıma göre bu kapanma olayı sadece islâmda değil bir çok dinde mevcut. Yoksa niye durduk yere kadınların kapanmasını istesinler ki. Ben kapalı yani Tesettürlü Değilim baş örtü takmıyorum. Bir çok genç gibi giyiniyorum, ama bu koyu bir Müslüman Olduğum ve Islâma aşık Olduğum. Gerçeğini değiştirmez. Suudi Arabistan'a gelirsek onlar suudi bunu daha etraflıca araştır istersen suudilik farklı bir mezheptir. Ayrıca Arabistan'da yaşamadan bunu bilemezsin benim arkadaşım bir kere gitmişti ve bir restoranda lavaboya gitmesi gerektiğinde çok şaşırmış çünkü hepsi makyajlı, altın küpeli ve bununla beraber her şeyi son modaymış ayrıca gayet geniş haklara sahipler.

kubraaykin123

bunun yanında söylemem gerekir ki kadınların sevap kazanması her zaman erkeklerinkinden daha fazladır. Daha önce de dediğim kimse Allahtan daha bilgili değil. Ağzınıza geleni söylemeyin sonra öteki tarafta KÜBRA Demişti dersiniz ona göre

kubraaykin123

Doğru söylüyorsun aslında. Şunu eklemek isterim ki Araplar Suudi bu farklı bir mezheptir. Müslümanlıkla aynı sanılır ama çok farklıdır.

emredinc2000

kuranda kadınlar itaatkar olmalıdır olmadıklarına onları dövün ,bütün hırsızların ellerini kesin,kafirleri öldürün(belki bunu inkar edersiniz diye yazıyorum bu gerçekten doğru) gibi şeyler yazıyor. Ayrıca sızın o çok sevdiğiniz peygamber 9 yaşındaki bir kızla yatmışdı. bunu da unutmayın. Bunları kabul ederek insanlık kurallarını çiyniyorsunuz.

kubraaykin123

bak kuranda açık ve kapalı ayetler vardır sen o mercimek beynine anlayamazsın kötü söz söylemeyecektim ama bunu sen istedin. Kimse peygamberimize iftira atamaz o sen değil 9 yaşındaki kızla yatmaz. Mekke'de putperestler kız çocuklarını gömerken peygamberimiz kızını sırtında taşıyordu. Şu an bunları söylüyorsun ama öbür tarafta peygamberimizin ayaklarına kapanıp af dilersen hiç şaşırmam. Demedi deme. Her şeyi affederim ama dinimize iftira atılmasını ve vatanımızı hiçe sayılmasını asla affetmem. Bana bak Emre. Kuran incil gibi kitap halinde inmemiş yaşanan olaylar sonucu inmiştir. O okuduğun her cümlenin Altın'da başka bir olay yatıyor bunları araştırmadan ve hadisleri okumadan anlayamazsın. Peygamberimiz muhteşem bir insandı bunu değiştiremezsin. yani 9 yaşındaki kıza taciz etmez. O Dünya'daki en koca Yürekli insandır

kubraaykin123

Öbür Dünya'da hesap sorulurken bu dediklerimi hatırla. Selamımı da söylersin seninle daha fazla tartışmaya girip ya da cevap verip kendimi düşürmeyeceğim.

emredinc2000

Görünmeyen ve asla ispat edilemeyecek olan bir şeyi , ödül ve ya tehditle kabul eden biri her şeyi kabul eder. Kabul etmekte zorlanacağı tek şey kandırıldığı gerçeğidir.

kalipso

Anlamadığım bir Türk neden "arabistandaki kız çocukları gömülürken hz muhammed onlara saygı göstetiyordu rererö" der? İslamdan önce Türk kadınları nasılmış bi bakın sonra özgürlükten bahsedin

Görüş Bildir