Gündeme Bomba Gibi Düşen ve Herkesin Hislerine Tercüman Olan Rap Şarkısı 'Susamam'a Ünlülerden Gelen Tepkiler

1.8bPAYLAŞIM

Tüylerim diken diken oldu...

Protest sözleriyle tanınan ve özellikle son dönem Türkçe rap müziğe damgasını vuran Şanışer 17 müzisyenle bir araya geldi ve yaklaşık 15 dakikalık 'Susamam' ile Türkiye gerçeklerini sıralayarak herkesi 'susmamaya' davet etti.

Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle ve Fuat'ın yer aldığı 'Susamam'da adalet, özgürlük, eğitim, kadına yönelik şiddet, hayvana yönelik şiddet, kentleşme gibi sorunlar irdelendi. Ayrıca Deniz Tekin’in kısmında Emine Bulut’un öldürülmeden önceki sesleri de yer aldı.

Ayrıntılar için: 👇

Şanışer ve Birçok Rap Sanatçısının Ortak Çalışması Olan Susamam Şarkısını İnceledik! - onedio.com
Şanışer ve Birçok Rap Sanatçısının Ortak Çalışması Olan Susamam Şarkısını İnceledik! - onedio.com

Türkiye gerçeklerini herkesin suratına tokat gibi vuran 'Susamam' ünlülerden de çok olumlu tepkiler aldı. İşte ünlülerin paylaşımları...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

👇

''Ben Hiç Öldürülmedim!'' Susamam Şarkısında Hepimizi Ağlatan ve Derinden Etkileyen Dupduru Bir Ses: Deniz Tekin - onedio.com
''Ben Hiç Öldürülmedim!'' Susamam Şarkısında Hepimizi Ağlatan ve Derinden Etkileyen Dupduru Bir Ses: Deniz Tekin - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
siti-stefan

ve yıllar oncekı rapcıler susar...hani ceza? hani sagopa? haala barışmıyomusunuz? ulkenın butun ayarlarıyla oynadılar sizde umrumuzda olmassınız karşı duruş kültürünüz nerde? hani sagopa başbakan bı metro yerıne doğamı gerıye ver kültürüm piç oldu özür için dilekçe ver dediğin günler? rahmetli ecevitemıydı sadece?

kaan-armagan1

Güzel olmuş mal mal eski sevgiliye küfredeceklerine böyle işler yapsınlar. Ve ne kadar susmuşuz bugüne kadar. Ne dangoz milletiz.

pamila

Farkettim de alkışlayanlar arasında popçu camiadan Sıladan başka pek bi kişi yokkk🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤔🤔

ilker-ilerler

Klipten çıkıp ağzıma uçan tekme yemiş gibi hissetiren cümleler " ve güzellikle geri vermeyecekler" "büyük ahlaksızlıklar için büyük ahmaklar gerekir" " tüm insanlar suçlu değildir belki ama tüm hayvanlar masumdur". O değil de ben benim çocuklar büyüp baba siz mal mıydınız da bir şey yapmadınız dediğinde ben ne cevap vereceğim bu çocuklara :(

arsenic

Öncelikle çok güzel olmuş olmasına ama; Çevre kirlililiğine bile hassasiyet gösterip yıllardır Türkiye’nin kanını emen, anneleri evlatsız, çocukları babasız bırakan, gencecik insanları, masum çocukları katleden aşşağlık terör örgütü PKK ya, malum kişilerle elbirliğiyle kadrolaşacak ülkeyi uçuruma sürükleyen, askerlere gazetecilere kumpas kuran, faili meçhullere imza atan kısacası dün yaptıklarıyla bugünleri getiren FETÖ ye tek bir laf yok. Olmalıydı.

_oishii_

hay senin "ama"na koyayım

kaan-armagan1

gerçekten çok saçma bir serzeniş. pkk ve fetö terör örgütü zaten. bunu izleyip aa hakketen doğru biz yanlış yapıyoduk iyi oldu söylediğiniz mi diyecek. neyin farkındalığını yaratacaklar bu şekilde. kimse terör örgütlerini protesto etmez. bu onları mutlu edecek bir şeydir dalga mı geçyorsunuz anlamıyorum. devlet protesto edilir ya da büyük şirketler vs. terör örgütlerine karşı bile bir şeyler yapması gereken devlettir çünkü. daha farklı bir ifadeyle normalde yapmaması gereken şeyleri yapanlar protesto edilir.

Görüş Bildir