Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gülen'e 'İtirafçı Olunuz' Çağrısı

 > -

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Fethullah Gülen’e çağrıda bulunduklarını belirterek, "En iyisi Pensilvanya’dan Türkiye’ye geliniz ve etkin pişmanlıktan yararlanınız ve itirafçı olunuz ve ortaklarınızla neler yaşadınız anlatınız ki Türkiye gerçekleri görsün" dedi.

TBMM Genel Kurulunda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde söz alan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Bugün iki haber iyi geldi. Şengal’de IŞİD çeteleri temizlendi ve Ezidi halkı burukta olsa en büyük bayramlarını kutluyorlar. Bayramlarını kutluyoruz. İyi haber bu kadar kötü haberin içinde Pınar Selek 16 yıl süren davada bugün beraat etti. Yani böyle bir yargılamadan geçiyoruz. Vahim haber, son dakika İstanbul 1’nci Sulh Ceza Mahkemesi Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarttı. Kırmızı bültenle çağıracaklar. Hakikaten fotoğrafları yan yana koyduğumuz zaman Türkiye’nin vahim geleceği açısından bu nokta çok önemli. Çünkü hükümet ile cemaatin tam 12 yıl beraber yol arkadaşlığının geldiği noktada, gelinen noktada Fethullah Gülen silahlı suç örgütü lideri olarak suçlanıyor. Tehdit, cebir yakalama kararında sayılıyor. Buradan hocaya çağrıda bulunuyoruz, en iyisi Pensilvanya’dan Türkiye’ye geliniz ve etkin pişmanlıktan yararlanınız, itirafçı olunuz ortaklarınızla neler yaşadınız anlatınız ki Türkiye gerçekleri görsün" dedi.

Fırat KESKİNKILIÇ/ ANKARA, (DHA)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir