Gözümüz Aydın! Herkesin Sevgilisi 'Yüzüklerin Efendisi' Dizisi Hakkında İlk Detaylar Geldi!

-
Abone ol

Yüzüklerin Efendisi hayranlarını buraya alalım!

Kaynak: http://www.ladbible.com/entertainment/fi...

Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılmasına rağmen, 2021 yılında yayına başlayacağı düşünülen ve Amazon Prime'ın uzun süredir beklenen "Lord of the Rings" dizisine dair çok az şey biliyoruz.

Fakat en azından programın kreatif ekibiyle "Meet our Fellowship" isimli video ile tanışmıştık. Bu ekiptekilerden biri programla ilgili Lad Bible'a biraz bilgi verdi.

Kaç sezon süreciğine dair Amazon ile görüşmeler devam etse de, ekibin bir parçası olan Tom Shippey çekilen programın arkasındaki lojistiğe dair bilgiler verdi.

İskoçya ve Yeni Zelanda da dahil olmak üzere çekimlerin olacağı yerleri hedef alarak "Çekimlerin yapılacağı kesin bölgeler henüz belli değil ve birden fazla bölge olabilir. Çekimin kendisi kronolojik olarak yapılmayacak ama bölgelere göre şekillenecek. Mantıksal olarak bir bölgede geçecek bütün sahneleri çekmeye çalışırsınız böylece aynı bölgeye tekrar tekrar dönmek zorunda kalmazsınız. Ama bunun için sonunu bilmeniz ve her şeyin en başta belli olması gerekir. İlk sezonun 20 bölüm olması bekleniyor. Bu nedenle sonunda ne olacağına karar verilmeden çekimlere başlayamazlar."dedi.

Hala dizinin konusunu bilmiyoruz fakat geçtiğimiz günlerde yapılan bir paylaşımda "Karanlık tahtında Karanlık Efendisi için. Gölgelerin uzandığı Mordor diyarında." yazıldı. Hayranlar da dizinin, filmden öncesi hakkında olacağını düşündüler.

Fakat yine de dizinin orijinal materyale bağlı kalacağı düşünülüyor.

Shippey, Amazon'un senaryo konusunda açık olmasına rağmen, telif haklarının sahibi Tolkien Estate'in Tolkien'in kurguladığı sınırlar dışına çıkılmaması konusunda kesin talimatları olduğunu belirtti.  

"Tolkien Estate her şeyi çok dikkatli bir şekilde takip ediyor ve 'hayır' deme yetkisine sahip. Tolkien'i ilgilendiren her konuda veto etme hakları var."

Amazon Prime'ın duyurusuna göre dizi 2021'de yayına başlayacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-kuzey1

yüzük böyle takana hoş.

salih-olmez1

.dd

gaye-celik3

Diziyi izleyip oyle intihar edecegim biraz hizli olsalar keske

salih-olmez1

.dd

gzm-ynklr

Bekliyoruz.

rendan34

"Mekanın Sahibi" geliyor. Diğer orta dünya dizilerini pistten alalım.

salih-olmez1

xdd

vesta-vesta

haberi görünce hem sevindim hem de kaygılandım. çok riskli bir olay bu. film zaten kitaptan filme uyarlanmış versiyonlar içinde (ki çoğu kötü oluyor biliyorsunuz) başarısıyla tarihe geçmiş bir seri. hatta gelmiş geçmiş en iyi filmler arasına girdiler bile. eğer dizi aynı kaliteyi yaklayamaz, kötü bir cast olursa büyük hayal kırıklığı olur. bu rezilliği yaşamamak için çok sağlam bir yönetmen gerek. hayırlısı.

salih-olmez1

merak etmeyin dizi için çalışan kadro çok sağlam :))

Görüş Bildir