Görüş Bildir
Haberler
Gözler Yarınki Kabinede: 'Berat Albayrak Dönecek' İddiaları Güçleniyor

Gözler Yarınki Kabinede: 'Berat Albayrak Dönecek' İddiaları Güçleniyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a muhalefetin ve kamuoyunun sürdürülen tepkisine karşılık kabinede yer vereceği ileri sürüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, muhalefetin “Damat nerede?” söylemlerini “boşa düşürmek” amacıyla eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı olarak yeniden kabineye alacağı konuşuluyor.

Erdoğan’ın olası kabine değişikliğini de pazartesi günkü son kabine toplantısının ardından gerçekleştireceği ileri sürülüyor.

Mehmet Muş'a bakanlık iddiası

Mehmet Muş'a bakanlık iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurultayda, grup başkanvekili Mehmet Muş’u “sahadan çekmişti” 

Kulislerde, Berat Albayrak’ın da yakın arkadaşı olduğu, hatta Albayrak’la olan yakınlığı sonrasında grup başkanvekilliği görevine getirildiği ifade edilen Mehmet Muş’un da olası kabine değişikliğinde bakan olabileceği” ifade ediliyor. 

Bununla birlikte Albayrak’ın da kabinede görevlendirileceğine, böylece Erdoğan’ın parti içinde “Albayrak ve ekibinin güçlenmesine yönelik hamlede bulunacağına” işaret ediliyor.

Kabine yarın toplanacak

Kabine yarın toplanacak

Albayrak’ın neden Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı görevine getirileceğine ilişkin de partide şu yorumlarda bulunuluyor: 

“Cumhurbaşkanı, muhalefetin Hazine rezervlerine ilişkin söylemlerine sert yanıt vermiş ve özellikle grup toplantılarında Albayrak’ın Türkiye’nin enerji atılımlarında gerçekleştirdiği stratejilere atıfta bulunmuştu. Özellikle Karadeniz’deki doğalgaz rezervlerinin keşfini ve Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki çalışmalarında Berat Bey’in aktif rolünü vurgulamıştı. Cumhurbaşkanı Albayrak’ı yeniden kabineye almak istiyor. Ayrıca muhalefetin sürekli Erdoğan’a ve ailesine yönelik söylemlerine de bir karşılık vermek istiyor. Albayrak’ın kabineye yeniden dönmesi, AKP içindeki dengeleri de değiştirir. AKP içinde Albayrak ve ekibi güçlenir. Albayrak eğer Enerji Bakanlığı’nda görev almazsa, Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı olabilir.”

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
63
16
4
4
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yunus Emre Can

Bi salın artık şu ülkeyi. Adamın anlamadığı bilmediği bakanlığa getirdiniz yetmez şimdi başka bir bakanlık verelim diyorsunuz. Sanki çocuk oyuncaği. Nerede k... Devamını Gör

Serhat

hünkarımız affeyledi, amasya sancağından saruhan sancağına geri dönüyor..

Pasif Kullanıcı

Size ne, neyi eleştiriyorsunuz? Adam aile şirketine istediği akrabasını atar, sizi ne ilgilendirir?