Görüş Bildir
Haberler
Kokain Değil Pudra Şekeriymiş: Kürşat Ayvatoğlu Serbest Bırakıldı

etiket Kokain Değil Pudra Şekeriymiş: Kürşat Ayvatoğlu Serbest Bırakıldı

Uyuşturucu kullandığı görüntülenen AK Parti Genel Merkezi’nde büro personeli olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu ifadesinde, 'Kokain değil, şaka amaçlı pudra şekeri çektik' dedi. Ayvatoğlu, adli kontrolle serbest bırakıldı.

İfadede geçen 'pudra şekeri' hakkında da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir açıklama yapıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Aracında uyuşturucu kullandığına ilişkin görüntüler ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan ve daha önce AK Parti Genel Merkezi personeli olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Şaka amaçlı pudra şekeri çekmiş

Şaka amaçlı pudra şekeri çekmiş

Ankaragazeteci'sinden Alican Uludağ'ın haberine göre, ifadesinde kokain kullandığını reddeden Ayvatoğlu, 'Kokain değil pudra şekeriydi. Şaka yapıyorduk' dedi.

'Uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk'

'Uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk'

Kürşat Ayvatoğlu'nun ifadesinde 'Bu video, yaklaşık 2 yıl önce Kastamonu'da benim haberim olmadan çekilmiş. Görüntülerdeki benim burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir. Bu madde pudra şekeridir. Biz zaten arkadaş ortamında yabancı müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım' dedi.

Ayvatoğlu, mağdur olduğunu söylerken, "Bana şantaj yapıldı. Bu konuyla ilgili de suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Ayvatoğlu, mağdur olduğunu söylerken, "Bana şantaj yapıldı. Bu konuyla ilgili de suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Konuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Konuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, bazı haber sitelerinde yayımlanan “pudra şekeri içti serbest kaldı” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Başsavcılığımızca şüpheli hakkında 26.03.2021 tarihinde TCK 190/2 ve 191/1 maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneği alınmış olup madde kullanımına ilişkin rapor işlemleri devam etmektedir. Şüphelinin evi ve arabasında suç unsuru olabilecek deliller toplanmıştır. Akabinde ifadesi alınarak 27.03.2021 tarihinde mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir. Dosya kapsamı ve delil durumuna göre değerlendirme yapılmış olup 5. sulh ceza mahkemesi tarafından şüpheli hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve belirli yerlere başvuru şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmıştır. Ayrıca eylemin TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında olma ihtimali uyarınca soruşturma derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
646
379
160
24
22
14
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Sorması ayıp da basit bir büro personeli nasıl oluyor da 5 yılda sıfırdan koca bir servet elde edebiliyor? Adamın hırsızlıktan değil de kokainden sorguya alı... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Çünkü kendisi de nereden bulduncuk

dd

Arkadaş ortamında "pudra şekeri çektik" diyecekler diye dalga geçiyorduk :( Şuan aynı grup boşluğa bakıyoruz.

chvnbr

😳😳😳😳😳😳🙄🙄🙄🙄🙄

Tuna Karahan

yok leblebi tozuydu amk