Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gözle Görülmeyen Tehlike: Kablosuz Ağların Vücudumuza Verdiği Zararları Görünce Şok Olacaksınız!

183PAYLAŞIM

Teknoloji çağının doruklarında olduğumuz şu günlerde her gün kablosuz ağlar, radyoaktif sinyaller gibi görünmez bir tehlike sarmalının içindeyiz. İnsan vücuduna zararları kanıtlanmış Wi-Fi, yaydığı yoğun radyasyonla insan sağlığını tehdit ediyor! Peki kablosuz ağlar sağlığa zararlı mı? Wi-Fi sağlığımızı nasıl etkiliyor? Vücuda etkileri neler? İşte sizin için derlediklerimiz!

Uykusuzluğa sebebiyet verir!

Hiç telefon yanınızdayken ya da Wi-Fi açıkken uyumakta zorlandığınız oldu mu? 2007'de yapılan bir deneyde katılımcıların bir kısmının yanlarında telefon varken, bir kısmına da telefonsuz şekilde uyurken beyin dalgaları ölçüldü. Yanında telefon olmayan grubun daha rahat uyuduğu gözlemlendi. 

Bilimsel olarak kanıtlanmış bu durum, elektromanyetik radyasyona maruz kalmış beynin uykuya dalmakta daha çok zorlandığını gösteriyor. Düzensiz ve kalitesiz uykuya bağlı olarak depresyon ve hipertansiyon gözlemlenebiliyor.

Çocukların gelişimini engelliyor!

2004 yılında yapılan bir çalışma, kablosuz sinyallerin böbrek gelişimine ve genel olarak hücre oluşumuna engel olduğu yönündeydi. 2009 yılında yapılan başka bir çalışma da bunu kanıtlar nitelikteydi, araştırmada:

Hücre oluşumunu engelleyen bu durum özellikle çocuklarda büyüme problemine neden oluyor. Tam büyüme evresinde oldukları için daha çok etkileniyorlar.

diyerek çocukların kablosuz ağlarla ve radyasyon ile ilişkisini kısıtlamak gerektiğinin altını çiziyor.

Beyin fonksiyonlarını rayından çıkartıyor.

4G radyasyonunun etkilerine bakan araştırmacılar, MRI teknolojisi ile inceledikleri katılımcıların beyinlerinde bazı bölgelerde aktivitelerin azaldığını gözlemledi.

Sperm kalitesini düşürür.

Hepimiz, dizüstü bilgisayarların sperm kalitesini kötü etkilediğini duymuşuzdur. Benzer etkiye Wi-Fi da sahip. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde yapılan deneylerle Wi-Fi dalgalarının sperm kalitesini olumsuz etkilediği kanıtlandı.

Doğurganlığı olumsuz etkileyebilir.

Hücrelere ve DNA'ya zarar veren kablosuz ağ dalgaları hakkında İsveç'te yapılan araştırmada, deney olarak kullanılan fareler 45 gün boyunca günde 2 saat kablosuz ağ dalgalarına maruz bırakıldı. Sonuç olarak yumurta üretiminde anormal bir düşüş gözlendi.

İsveç Karolinska Enstitüsü'nün 2011'deki bu araştırmasında, "Hamile kadınların kablosuz aletlerden uzak durması gerekiyor. Bu konuda alınan önlemler yetersiz. Kablosuz ağların fetüse olan etkisi yadsınamaz." notunu düştü.

Kalbin büyük bir stres altındaymış gibi çalışmasına neden olur.

Kablosuz ağların yanındayken vücuttaki bazı bölgelerin ve organların verdiği tepkiler değişebilir. Kalbin işleyişi, kablosuz ağların yanında düzenden çıkar ve çarpıntıya dönüşebilir.

Kanserle kablosuz ağın ilişkisi var mı?

Uzun süredir tartışılan bu önemli konu, bilim camiasını ikiye bölmüş durumda. Çeşitli araştırmalar, kablosuz ağların kanseri tetiklediğini gösterirken kimileri farklı yorumlarda bulunuyor. Yine de kablosuz ağlarla mesafenin korunması tavsiye ediliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

evet ben yatarken telefonu uçak moduna alıp interneti kapatıyorum

psychocrisis

bana şu amına kodumun dünyasında sağlığımıza zararlı olmayan tek bir şey gösterin lan. sikicem artık yediğimiz içtiğimiz kullandığımız dokunduğumuz her şey "kanser" saçıyor. paranoyak oldum iyice anasını avradını sikeyim

logicaldoor

Müşterim diyor ki; "Bu modem kanser yapıyormuş o yüzden kullanmadığım zaman kapatıyorum". Ben de "Cihazın ömrü için faydası olabilir devam edin" deyip telefonumdan wifi analiz uygulamasını açtım. Alt komşu, üst komşu, yan komşu, karşı komşu 10-12 tane ağ saydım. Evet, sen modemi kapatınca olay bitiyor...

rivaille

Abartı. çocukların gelişimini etkiliyormuş. yeni nesil ondan dev gibi. telefonu uyurken yattiginiz yerden uzakta tutun tüm gün cebinizde elinizde taşımayın çantanıza koyun yeter bu kadar önlem

pesimist-baykus

saçma ve bilgisizce bir yorum... Yeni nesil dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, depresyon ve başka bir sürü sorunlarla boğuşuyor. Kanser yaşı iyice düştü. Eskiden 30-40 yaş altında görülmeyen kanser türleri, şimdi 15-25 yaş aralığında bile görülmeye başlandı...

samet-basaran1

Keşke bir tane de olsa kaynak koysaydın editör arkadaş. Bu şekilde insanların kafasını bulandırmayın.

Görüş Bildir