Görünce 'Nereden Nereye' Diyeceğiniz Rolleri Gereği Fiziksel Dönüşüme Uğrayan 17 Ünlü Oyuncu

3.1bPAYLAŞIM

Oyunculuk öyle kimsenin düşündüğü gibi kolay değildir. Gerçekten emek ister ve bütünüyle o role kendinizi sokmanız gerekir.

İşte bu yolda her şeyi göze almış 17 ünlü oyuncunun, rollerine ne kadar bağlı olduğunu Movie Pilot derlemiş, biz de sizlere sunuyoruz!

Kaynak: http://moviepilot.com/posts/3528869

1. Christian Bale - Makinist

30 kilo verdi!

Görünmez hale gelene kadar yememem gerekiyordu ve yemedim! Sürekli kendimi bu fiziksel değişim için motive ettim ve başardım!

2. Anne Hathaway - Sefiller

25 kilo verdi!

Film çekimleri sırasında açlıktan neredeyse ölümün eşiğine geldiğimi hissettim. Bir planım vardı ve doktor eşliğinde diyet yapıyordum. Filmin çekimleri boyunca toplamda 13 gün yemek yememek zorundaydım!

3. Matthew Mcconaughey - Sınırsızlar Kulübü

22 kilo verdi!

Gittikçe her zaman aç ve sinirli bir insan haline gelmeye başlamıştım. Vücudum "bir şeyler ye" diyerek yalvarıyordu! Gerçekten zor bir dönemdi!

4. Renee Zellweger - Bridget Jones'un Günlüğü

20 kilo aldı!

İlk iki gün her şey çok güzeldi. Sürekli her şeyi yemek istiyordum. Pizzalar, çikolatalar, makarnalar...  Ancak bir hafta sonra kendimi iyi hissetmemeye başladım. Gittikçe kilo aldığını görmek gerçekten korkunç!

5. Tom Hanks - Yeni Hayat

23 kilo verdi!

Sanırım hayatımın en zor dönemi olabilir. Her şeyi yiyerek sadece bir tane hap ile zayıflamayı kim istemez! Ama ne yazık ki gerçekte böyle bir şey yok.  Saatlerim spor salonunda geçiyordu. Ve tabii ki hiçbir şey yemeyerek! Meditasyon yaparak açlığımı bastırmaya çalışıyordum!

6. Charlize Theron - Cani

14 kilo aldı!

İlk başta donutlara yumuldum, sonra onları yemekten resmen bıktım! Sonrasında tuzlu şeyler yemeyi sevdiğim için bol bol cips yedim ve sonuç 14 kilo!

7. Chris Pratt - Galaksinin Koruyucuları

30 kilo verdi!

Geriye dönüp baktığınızda 6 ay çok uzunmuş gibi gelir. Yapmanız gereken kendinizi motive etmek, tutarlı olmak ve bolca spor. İşte o zaman o 6 ay su gibi geçecek. Kendinize güvenin!

8. Natalie Portman - Siyah Kuğu

10 kilo verdi!

Bazı geceler gerçekten öleceğimi düşündüm.  Ve ben ilk kez bu işin göründüğü kadar kolay olmadığını anladım!

9. Jake Gyllenhaal - Gece Vurgunu

14 kilo verdi!

Ne zaman kendimi aç hissetsem, doğru yolda olduğumu anlıyordum. Zaten fiziksel olarak da kendini gösteriyordu. Benim için çok farklı bir macera ve deneyim oldu!

Jake Gyllenhaal - Son Şans

20 kilo aldı!

Gece Vurgunu filminden sonra kaybettiğim kilonun fazlasını almam gerekiyordu. Tam bir eğitim kampına girmiştim. Bir yandan kilo alırken, diğer yandan da boks eğitimi alıyordum. Kendimi tamamen şartlamıştım ve sonunda da başardım!

10. Mila Kunis - Siyah Kuğu

10 kilo verdi!

7 ay boyunca haftada 7 gün 4'er saat bale eğitimi aldım ve bir yandan da kilo verdim. Bu günlerin içinde doğum günüm, Emmy Müzik Ödülleri ve Altın Küre Ödülleri de var! Saçımı ve makyajımı ödül törenlerindeki kuliste yapıyordum!

11. Jared Leto - Sınırsızlar Kulübü

18 kilo verdi!

Yürüdüğün yol, oturduğun yer, düşüncelerin.. Kısacası her şeyi değiştirdi!

Jared Leto - Bölüm 27

30 kilo aldı!

Gerçekten kilo almak dünyanın en aptalca şeyi olabilir! Kolesterolün çıkıyor, kendini yaşlı hissediyorsun ve doktora bağlı yaşıyorsun! Ancak benim için de büyüleyici bir deneyimdi diyebilirim!

12. Matt Damon - İspiyoncu

14 kilo aldı!

Kilo almak benim için çok kolay oldu. İşten sonra spor yok, yeme sınırın yok! Yiyebildiğim her şeyi durmadan yedim. Oldukça eğlenceli bir dönemdi!

13. Russell Crowe - Yalanlar Üstüne

29 kilo aldı!

Eğer kilo almak istiyorsanız, yaşam tarzınızı da değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Aktif olmayı bırakmak ve istediğin her şeyi yiyebilmek - hem de canın ne zaman isterse-. Bunların birleşimi size kilo olarak geri dönüyor!

14. Robert De Niro - Kızgın Boğa

28 kilo aldı!

Aldığım ilk 15 kilo eğlenceliydi. Sonrası mı? Oldukça zorlandım!

15. Colin Farrell - Gizem

20 kilo verdi!

Rolüm gereği kilo vermem gerekiyordu ve verdim. Tabii ki sağlıklı bir şekilde.

16. Matthew Fox - Alex Cross

20 kilo verdi!

Dürüst olmak gerekirse bazen kendime bunu yapmaya izin verdiğim için çok kızıyorum! Çünkü gerçekten hiç eğlenmedim!

17. Chris Hemsworth - Denizin Ortasında

10 kilo verdi!

Hacker filminin üzerine bu film için de kilo vermem gerekiyordu. Tam bir saçmalıktı ama rolüm gereği vermek zorunda kaldım!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
allyson20

Bazıları felaket olmuş bazıları mükemmel ben güzel olacaksam verirdim kilo ya da alırdım felaket olacaksam vazgeçerdim o rolden.

gam6

sanat için değer bence :)

sulokibar

Christian Bale adamım ya

melisa-ozturk_

Chris Hemsworth nasıl olmuş lan öyle yemin ederim ağlamamak için kendimi zor tuttum aq

queen-rosie

role gereken oyuncu tipi vs alsınlar bilmem ne... o öyle olmuyor işte olay sadece fizik değil, ses, mimik, vücut dili, seyirciye aktarma vs hepsini göz önünde bulundurup en uygun oyuncuyu seçiyorlar sonra da karaktere en yakın fiziksel hale getiriyorlar. Olay sadece fizik olsa dışarıda zaten binlerce anoreksiya, obezite vs hastası var... Diyceksiniz ki çok mu biliyosun, evet bknz : Radyo & TV mezunu...

ferhat-onur

Bunu anlamak için mezun olmaya gerek yok ki aq Normal bi insan düşününce anlar gerizekalı değiliz kendi reklamını yapma amk

Görüş Bildir