Görüş Bildir
Haberler
Haluk Koç: 'Seçim Sonuçları Yok Sayıldı, Davutoğlu Yaşananlara Seyirci Kaldı'

Haluk Koç: 'Seçim Sonuçları Yok Sayıldı, Davutoğlu Yaşananlara Seyirci Kaldı'

Onedio Medya
25.08.2015 - 15:54 Son Güncelleme: 25.08.2015 - 15:56

Başbakan Davutoğlu'nun yaşananlara seyirci kaldığını ifade eden CHP Sözcüsü Haluk Koç, 'Sayın Davutoğlu madem seçim hükümetini istemiyordunuz, hükümet kurma görevinin CHP'ye verilmesi için neden hiç sesinizi çıkarmadınız? Davutoğlu içinde bulunduğu duruma meşruiyet arıyor' dedi. Koç, partilere seçim yardımı yapılmayacak olmasıyla ilgili ise 'Cumhuriyet Halk Partisi için bunlar sorun değil. Biz parasız pulsuz da mücadelemizi yaparız, örgütümüzün fedakarlığıyla bu süreci taşırız' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Partisinin MYK toplantısı sonrasında açıklama yapan Koç, şunları söyledi:

'13 yılda ne yapıldı ki bitme noktasına gelen terör en azgın dönemine çıktı?'

O acılı annelerden helallik alınmadan Türkiye yönetilemez. Terör sorunu ile tam 30 geçirdik. Yarısında tek başına AKP iktidarda idi. Bu 13 yılda ne yapıldı ki bitme noktasına gelen terör en azgın dönemine çıktı? Buradan açıkça çağrıda bulunuyoruz PKK terör örgütüdür derhal silah bırakmalıdır. AKP de Öcalan ile arasına mesafe koymalıdır. Bu sorunu çözmek için önce demokrasi önce Türkiye diyen anlayışa ihtiyaç var. Terörle mücadele konusunda Türkiye üzerine düşeni tereddütsüz yapmalı, bu mücadelesini tavizsiz sürdürmelidir.

'Bu parayı sırça köşte oturanlar, ayakkabı kutusuna dolar istifleyen ödemiyor'

Sayın Bülent Arınç CHP'nin teklifleri haklı çıktı demiştir. Terör bir yandan Türkiye'yi sarsıyor. Ekonomi de öyle. Ekonomi konusunda büyük risklerle karşı karşıyayız. 13 Ağustos'tan beri intihar mı edeceksin uyarısı üzerine reel sektörün uğradığı toplam zarar 32 milyon lira. Kim ödüyor bu parayı. Sırça köşkte oturanlar, ayakkabı kutusuna dolar istifleyen ödemiyor.

'Siz önce Saray dediniz'

Onlar kazanıyor bu durumdan. Onların gemileri yüzüyor, milletin ocağı tütmüyor. Biz büyük bir sorumluluk duygusu ile davrandık. Türkiye bedel ödemesin dedik. Türkiye geçici baştan savma hükümetlerle yürütülmesin dedik. Onlara önce Türkiye dedirttirelim dedik, siz önce saray dediniz. Onların tek derdi kaçak saray. Sayın Davutoğlu böyle bir iradeyi gösteremedi. İntihar mı edeceksin telkinine kapılan bir Davutoğlu tablosu çıktı ortaya. Bakın Türkiye tarihinde ilk kez hükümet kurulamadığı için tekrar seçime gidiyor. Bu durumun Türkiye tarihinde bir örneği yok. 

'Madem seçim hükümeti istemiyordunuz, görevin CHP'ye verilmemesi için neden sesinizi çıkarmadınız?'

Seçim sonuçları yok sayıldı. Teamüller işleyen bir demokrasinin teminatıdır. Teamülleri çiğnemek demokrasiyi çiğnemektir. Davutoğlu yaşananlara seyirci kaldı. Sayın Davutoğlu madem seçim hükümetini istemiyordunuz, hükümet kurma görevinin CHP'ye verilmesi için neden hiç sesinizi çıkarmadınız? Davutoğlu içinde bulunduğu duruma meşruiyet arıyor. Başkan seçilseymiş şehit tabutları gelmezmiş. Bunu söyleyen bakanlar var. Önümüzde bir seçim var. Milletimiz 7 Haziran'dan bu yana görüyor, takip ediyor. Biz milletimizden sadece 4 yıl istiyoruz.

'Biz parasız, pulsuz da mücadelemizi yaparız'

Bu ülke Kurtuluş Savaşı’nı da her türlü yoksulluklar içinde yapmıştır. Yeter ki mücadele verecek düşünceniz olsun, gücünüz olsun ve onu da alınan yansıtacak iradeniz olsun. Cumhuriyet Halk Partisi için bunlar sorun değil. Biz parasız, pulsuz da mücadelemizi yaparız, örgütümüzün fedakarlığıyla bu süreci taşırız. Değişik havuzlardan beslenenlerin seçim yapması doğaldır ki, daha kolaydır. Ama bunları neden olarak sürmek yerine tam tersine kamçılayacak bir süreçtir.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

ölene kadar seçim yapın amk