Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google Üç Aylık Ücretsiz Derin Öğrenme Kursu Başlattı

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Teknoloji devi Google, pek çok servisinin temelini oluşturan otomatik öğrenmeyi ücretsiz bir kursla anlatmaya başladı. Şirket, derin öğrenmeyi, konuşma tanıma işleminden fotoğraf koleksiyonunu otomatik olarak düzenleme işlemine kadar pek çok uygulamada kullanıyor.

Eğitim sitesi olan Udacity üzerinden ücretsiz olarak verilen kurs, yaklaşık üç ay sürecek ve haftada altı saatlik eğitimler verilecek. Yetişmiş mühendislerin ve veri üzerine çalışan bilim insanlarının derin öğrenmeyi daha somut biçimde kavramalarını sağlayacak kurs, bu konularda altyapısı olmayanlara hitap etmiyor. Kursta Google’ın geçtiğimiz kasım ayında açık kaynaklı hâle getirdiği otomatik öğrenme yazılımı TensorFlow hakkında da bilgi verilecek.

Google’ın araştırma bloğu üzerinden kursun baş eğitmeni Vincent Vanhoucke’nin imzasıyla yapılan açıklamada, üç aylık eğitimle derin öğrenmenin daha erişilebilir hâle gelmesinin amaçlandığı belirtildi. İşte o açıklama:

“Derin öğrenme konusunda basında pek çok popüler haber okuyorsunuz ve haklı olarak merak ediyorsunuz: Derin öğrenme, “Büyük Veri” ile ilgili bir şey değil mi? Bundan faydalanmak için Google veya Facebook seviyesinde bilgisayar kaynaklarına sahip olmam gerekmiyor mu? Bundan beş yıl önce Google sesli arama üzerinde çalışırken kazara derin öğrenmeye bulaşmış biri olarak, hiçbir şeyin gerçekten daha uzak olamayacağını gördüm. O dönemde Google’ın muhteşem makineleriyle değil, grafik işlemcili basit bir bilgisayarla çalışıyordum.”

Kaynak: http://www.theverge.com/2016/1/22/108...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?