Görüş Bildir
Haberler
Google’ın Sürücüsüz Otomobili 11 Kez Kaza Yaptı

Google’ın Sürücüsüz Otomobili 11 Kez Kaza Yaptı

ATKN
12.05.2015 - 14:51
İçeriğin Devamı Aşağıda

Google otomobillerinin hatasız, kazasız, boyasız ve hatta muhayyer araçlar olmadığı ortaya çıktı. Açıklamalara göre, arama devinin sürücüsüz otomobilleri şimdiye kadar 11 kez kazaya karıştı.

Google’ın sürücüsüz otomobilleri 6 yıldır yollarda. Bu 6 yıl ve 2,7 milyon kilometre boyunca sürüş güvenliği, sürücü güvenliği, sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda uzman haline gelen araçların yine de başı dertten kurtulmuyor. Google otomobillerinin bu süreçte 11 kez “ufak çaplı” kazaya karıştığı belirtiliyor.

Google’ın sürücüsüz otomobillerinden sorumlu ismi Chris Urmson, devam eden projeleri hakkında birtakım bilgiler paylaştı. O bilgiler arasında otomobillerin kaza raporu da vardı. Urmson’ın aktardığı bilgilere göre, otomobillerin karıştığı kazaların hepsi karşı tarafın, yani insanların hatasından kaynaklanıyordu.

Bu süreçte elde ettikleri deneyimleri paylaşan Urmson, yalnızca başlarına gelen kazalarda değil, diğer otomobil kazalarında da insan faktörünün baş rol oynadığını belirtti. Google kendi araçlarını bırakıp insanları eğitmeye başlamayacağına göre, sürücüsüz otomobillerin trafiğe çıkmasına hala epey zaman var gibi görünüyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ismail Alptekin

6 yılda 11 kaza test aşamasında olan bir şey için o kadar da kötü değil bence.