Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gökçen Gökçebağ Yazio: Spor Üzerine: 2

293PAYLAŞIM
Yazio Banner

Bir süredir sabahları Caddebostan sahilinde koşmaya başladım. Öğlene kaldınız mı can sıkıcı bir sıcak sırtınıza yapışıp koşmanızı zorlaştırıyor. Müthiş moral bozucu olabiliyor bazen güneş. O kadar d vitaminine de ihtiyacımız yokmuş, onu Norveçliler uydurmuş. Neyse, güneşle kavga edilecek bir çağın kat be kat ötesindeyiz bu bahsi bırakalım. Size moralimi bozan bir başka konudan bahsedeceğim aslında: Sahilde koşanlar. Dışarıdan bakınca çok zavallı bir hâlleri var. Genellikle atletle ya da üzerleri çıplak koşuyorlar. Bir insanın bir yere zorunlu olarak yetişmek haricinde koşmasını az da olsa acınası bir durum olarak görüyorum. Hele de bunu her gün yapması bir tür kölelik bence. Bu koşanlar kapitalizmin kürek mahkûmlarıdır. Toplumun hangi statüsünde oldukları fark etmez. Bu gönüllü köleliktir. Mısır piramitlerini yapan işçileri kırbaçlayan da işte bu zihniyettir.

Benim gördüğüm ise her biri koşan birer maymundur. Benim gözümde insan ne de olsa maymundur. Bu sebeple insanların yüzmesini ve bundan aldıkları zevki de anlamam.

Instagram

Twitter

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir