Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Göğsünün Alınma Sürecindeki Her Evreyi Görüntüleyen Kadın, Oldukça Yaratıcı Bir Fotoğraf Serisi Ortaya Koyuyor

 > 
5.5bPAYLAŞIM

32 yaşındaki Hollywood aktrisi Aniela McGuinness, göğüs kanseriyle başa çıkabilmek için fotoğraf çekmeye karar vermiş. McGuinness, 'Göğüs Seçimim' başlığıyla Rosie the Riveter (Perçinli Rosie) ve Frankenstein'ın Gelini olarak fotoğraflarını çekmiş. Önlem amaçlı göğsünü aldıracakken, operasyondan üç gün önce kanser olduğunu öğrenen McGuinness, annesini de yumurtalık kanseri nedeniyle kaybetmiş.

Proje, göğüs kanserinin, çift mastektominin ve kemoterapinin kadın vücudunda ve ruhundaki etkilerini ortaya koyuyor; diğer yandan da hayatta kalmanın ötesine geçmek için mizah ve dürüstlüğü kullanmayı vurguluyor. McGuinness, bu süreçten geçerken yaratıcılığını geliştirip kendini faydalı hissettirecek bir şeylere ihtiyaç duyduğunu, bu projenin ona bunları verdiğini söylüyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/cancer-mastect...

''Mastektomi öncesi ve sonrası fotoğrafları hiç Google'da aradınız mı? Parlak ışığın altındaki yüzleri görünmeyen kadınların meme fotoğrafları gerçekten çok üzücü.''

''Göğüslerim alınmadan önce nasıl olduklarını görmek için fotoğraflı kanıtlara ihtiyaç duydum; ancak cinayete teşebbüsüne uğramış gibi duran kareler istemedim.''

Bu fotoğraf mastektomi operasyonu sonrasında, cadılar bayramından bir hafta önce çekilmiş.

''Nasıl hissettiğimi yakalayan bir fotoğraf istedim.''

McGuinness, kötü hissettiği ve henüz saçları çıkmadığı için manken çekimi yapmış.

''Dövme ya da ameliyatla yeni bir meme ucu yaptırmamaya karar verdim; çünkü onlara sahip olmamamdan kaynaklı olan şakaları ve özgürlüğü seviyorum.

''Bu operasyonu geçiren kadınları gösteren görüntüleri değiştirmek istiyorum.''

''Artık önce ve sonra fotoğrafları yok; karanlık dönemlerdeki mizahı, evrimi ve hayatı onlara göstermek istiyorum.''

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayse-nur-afsin

Kadınlar için çok önemli bi hastalığı, büyük cesaretle ve cesaretlendirerek anlatmış. Helal olsunn

menemen

ayıp gunah yapmayın cehenneme saka lan saka iyi cesaret ablacım hem eglenceli ve guzel :)

sessionid

Testis kanseri olanlar aynı şeyi yapsa aynı tepkiler olur muydu acaba?

kendobushido

Doğuş gibi mi?

burcu-alokten

Bence bu dediğiniz rahim ağzı kanseriyle daha eş değer bir durum ve o da çok lanse edilmiyor zaten. Onun dışında Güleycan Özbay'ın da dediği Adam Levine'nin farkındalık projesi de var.

Gizli Kullanıcı

Benim ileriki halim böyle olacak galiba. Şimdiden kistlerime minnoş minnoş adlar vermeye başladım. Hatta onlarla konuşuyorum canımı fazla acıtmasınlar diye. :D

nimbus.

Biri meme üzerinden abazalığını belirtmez diğeri meme üzerinden kadını seks objesi görmeyin falan der öteki yobazlığını ortaya koymazsa bu galeride güzel yorumlar çıkabilir.

Görüş Bildir