Gmail Kullananlar Buraya! Hayatınızı Fazlasıyla Kolaylaştıracak 14 Çok İyi Gmail Uzantısı

206PAYLAŞIM

Gmail dünyada en yaygın kullanılan e-posta servisi ve kabul edelim oldukça da iyi. Ama bu daha iyi olamayacağı anlamına gelmez!

Bu galeride sizlere, email hesabınızı kullanırken çok fayda sağlayacağını düşündüğümüz 14 uzantı ve uygulamayı listeledik. 👊

1. Sortd ile gelen kutunuzu "yapılacaklar listesi" formatında görüntüleyin.

Sortd, gelen kutunuzu listeler biçiminde organize edebilmenize yarıyor. İş akışınıza göre emailleri bir nevi yapılacaklar listesi haline dönüştürebiliyorsunuz. İstediğiniz sayıda ve isimde liste oluşturabilirsiniz. Sürükle bırak mantığıyla çalıştığı için de oldukça pratik. 

Buradan indirebilirsiniz.

2. Ugly Email, gönderen kişinin sizi izlemeye alıp almadığını haber veriyor.

Belki bilmiyor olabilirsiniz ama artık birçok email izleme uygulaması var ve insanlar sizin bir emaili açıp açmadığınızı, neye tıkladığınızı, nereden tıkladığınızı rahatlıkla izleyebiliyorlar. Ugly Email'i indirdiğinizde, izlemeye alınmış emaillerin yanında minik bir göz işareti çıkıyor. Böylelikle izlenip izlenmediğinizden haberdar olmuş oluyorsunuz. 

Buradan indirebilirsiniz.

3. FullContact sayesinde, gönderen kişiye dair tüm bilgileri ve sosyal medya hesaplarını bir arada görebilirsiniz.

Bu uygulama, size email gönderen birinin, internet üzerinde mevcut olan tüm bilgilerini görebilmenizi sağlıyor. Twitter'ına, Facebook'una, Instagram'ına bakıp kişinin kendisi ve hatta şirketiyle ilgili pek çok bilgiye erişebilmeniz mümkün. FullContact bu araştırmayı sizin için yapıyor. 

Üstelik Google Calendar'la da uyumlu. Yani bir toplantıya girmeden önce toplantı yapacağınız kişiler hakkında da ön araştırma yapabilirsiniz. 

Buradan indirebilirsiniz.

4. Mixmax tek tuşla şablon oluşturmanıza, kolayca toplantı organize edebilmenize ve hatta saat kurmanıza yarıyor.

Bu uzantı, toplantı programlamayı çok kolaylaştırıyor. Kişilere, kendilerine uygun olan saati tek bir emailin içerisinde işaretleme imkanı veriyor ve üstelik size de izleme olanağı sunuyor. Ayrıca birçok email şablonunu tek tıkla oluşturabilir; ya da emaillerin belirleyeceğiniz sonraki bir saatte gönderilmesini sağlayabilirsiniz. 

Buradan indirebilirsiniz.

5. Mailburn ise gelen kutunuzu WhatsApp'a çeviriyor.

Bu ise bir iPhone uygulaması. Size tüm Gmail sohbetlerinizi otomatik olarak, ve WhatsApp formatında gösteriyor. Cepten gelen kutunuza giriş yaptığınız anda otomatik olarak işlemeye başlıyor. 

App Store'dan indirebilirsiniz.

6. Unsubscriber sayesinde gereksiz reklam email'lerinden ve yıldırıcı bültenlerden tek hareketle kurtulmak mümkün.

Bir başka iPhone uygulaması olan Unsubscriber bizce mükemmel! Çünkü gelen kutularımızı acımasızca işgal eden spam emaillerden ve bültenlerden tek parmak hareketiyle kurtulmamızı sağlıyor. Sola çekip "Unsubscribe" diyorsunuz; bu kadar basit.

App Store'dan indirebilirsiniz.

7. MailTrack.io ile, WhatsApp'ın mavi tıkı mailinize gelsin.

MailTrack.io bir Chrome uzantısı ve gönderdiğiniz email açılmış mı, okunmuş mu, ne zaman okunmuş; bunları görebilmenizi sağlıyor. Ayrıca e-postada pek çok alıcı varsa, hepsi için tek tek de bu bilgiyi veriyor. Dilerseniz masaüstü bildirimiyle sizi de bilgilendiriyor. 

Buradan indirebilirsiniz.

8. Snapmail: 60 saniye sonra kendi kendini imha eden email'ler!

Snapmail uzantısında, karşınızdaki kişiye email'in kendisi yerine, buna ulaşabileceği bir link gidiyor. Kişi linke tıkladığında, mesajın 60 saniye sonra kendini imha edeceği bilgisini veriyor; ve ardından ediyor da. 

Buradan indirebilirsiniz.

9. Gmail offline ile internet bağlantınız yokken bile Gmail'de çalışmak mümkün.

Böylelikle internet kotanızı da korumuş oluyorsunuz. Dilediğiniz gibi taslak kaydedebilir, email okuyabilirsiniz. 

Buradan indirebilirsiniz.

10. Giphy for Gmail: GIF'leri email'lere taşıyın.

Giphy, dünyanın en çok GIF aranan ve bu konuda en tanınan sitesi. Bu Chrome uzantısı ile, çok hızlı ve kolay biçimde e-postalarınızın içine GIF koyabilirsiniz. Email illa sıkıcı olacak diye bir şey yok yani. 

Buradan indirebilirsiniz.

11. Dropbox for Gmail, adı üzerinde, Dropbox'ınızı Gmail hesabınıza entegre ediyor.

Bu uzantı da oldukça faydalı. Gelen kutunuzun içine yerleşen bir butonla hızlıca Dropbox'tan dosya linki ekleyebiliyorsunuz. Böylelikle hem devasa dosyaları nasıl ekleyeceğim derdiyle uğraşmıyorsunuz; hem de hesabınızda epeyce yer tasarrufu yapıyorsunuz.

Buradan indirebilirsiniz.

12. Boomerang da oldukça kullanışlı bir "şu gün şu saatte gönderilmek üzere ayarla" uzantısı.

Chrome, Firefox ve Safari'de çalışan bir uzantı olan Boomerang ile emaillerinizi kolaylıkla programlayabiliyorsunuz. Hatta takibini yapmanıza da izin veriyor. 

Buradan indirebilirsiniz.

13. Find Big Mail ile, hesabınızı işgal eden dev boyuttaki email ve eklerini anında bulup silebilirsiniz.

Arada sırada bu temizliği yapmakta sonsuz fayda var. Genellikle geçmişte kalmış, çok büyük ekler içeren ve artık bir önemi kalmadığı halde silmeyi unuttuğumuz bir çok email ile doludur kutularımız. İşte bu uzantı saniyeler içinde onları bulup siliyor. 

Buradan indirebilirsiniz.

14. Son olarak, WiseStamp ile imzanızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Bu uzantı ile imzanızı kişiselleştirmeniz mümkün. Font, boyut, renk, resim düzenlemek bir yana, Facebook, Twitter ve LinkedIn hesaplarınızı da imzaya linkleyebilirsiniz. 

Buradan indirebilirsiniz.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
manitu070207

gogılın sağlam vpn uzantısı var mı acaba. şirkette youtube yasaklı nasıl girebilirim bir fikri olan yazabilir mi

fcrfcr

Openvpn client indirip vpnbook un servisini kullanabilirsin.

bariss17

zenmate ekle chrome'a

-seyma-

gmail i açmamın tek sebebi google ın gmail i diretmesi. şunun için gmail açınız bnun için gmail açınız.

Görüş Bildir