Gişede Titanic'i Geçen Star Wars'un Hedefi Avatar

Sanat-
Abone ol

Star Wars serisinin yedinci filmi olan Güç Uyanıyor'un gişedeki yükselişi son sürat devam ediyor. Disney'in en çok kazanan filmi haline gelen Star Wars, hem dünya çapında hem de Amerika hasılatında birçok filmi daha 2. haftasında geride bırakmış durumda.

IGN'de yer alan habere göre dünya çapında 1.5 milyar dolar hasılat elde ederek tüm dünyada en çok kazanan filmler listesine daha şimdiden 6. sıraya yükselen Star Wars, 6. sıranın eski sahibi Avengers: Age of Ultron'a 100 milyon dolarlık fark atmış oldu. Listede hemen üstünde bulunan Hızlı ve Öfkeli 7 ile arasında 5 milyon dolar, dördüncü sırada bulunan Avengers filmi ile de 9 milyon dolar fark bulunuyor.

Titanic'i geçmesi mümkün

Bu yılın en sürpriz gişe hasılatı elde eden ve tüm zamanların en çok kazananları arasında üçüncü sıraya oturan Jurassic World, 1 milyar 669 milyon dolar kazanmıştı. Star Wars Güç Uyanıyor'un en kötü ihtimalle Jurassic World'ü geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İkinci sıradaki Titanic 2 milyar 186 milyon dolar, birinci sıradaki Avatar ise tüm dünyada 2 milyar 788 milyon dolar kazanmıştı. Avatar için heyecanlı bir yarış söz konusu ama Titanic'i geçmesi epey olası gözüküyor.

ABD'de Titanic'i geride bıraktı

Öte yandan Amerika hasılatlarında ise Star Wars sadece 2 haftada Titanic'i geçmeyi başardı. 

Amerika'da 658 milyon dolar kazanarak bu ülkede en çok kazanan ikinci film olan Titanic, Star Wars tarafından ezici bir şekilde geçildi. Star Wars daha şimdiden 740 milyon dolar kazanarak, 760 milyon dolar ile birinci sırada bulunan Avatar'ın ardından ikinci sıraya yerleşti.

Amerika'nın en çok kazanan filmi olup Avatar ile farkı açmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak 2 haftada 1.5 milyar dolar kazanan filmin dünya çapında Avatar'ı geçmesi için 2 milyar 800 milyon dolar kazanması gerekiyor. 

IGN / Yusuf Canpolat

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir