Görüş Bildir
Haberler
Genel Sağlık Sigortası Başvuruları Uzatıldı

Genel Sağlık Sigortası Başvuruları Uzatıldı

FreiGeist
31.03.2015 - 08:59 Son Güncelleme: 31.03.2015 - 11:05
İçeriğin Devamı Aşağıda

Genel Sağlık Sigortası gelir testi için bugün sona eren başvuru süresi altı ay uzatıldı.

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararında, ' Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 53 üncü maddesinde yer alan başvuru süresi maddede belirtilen sürenin bitiminden itibaren altı ay uzatılmıştır' denildi.

Kararda, aynı yasada yer alan ilk taksit ödeme süresinin de altı ay uzatıldığı belirtildi.

Genel Sağlık Sigortası için yapılacak gelir testi sonucunda borçlar tescil tarihinden itibaren güncellenecek. Bu süre içinde gelir testi yaptırmayanların borçları ise en yüksek prim borcu üzerinden hesaplanacak.

Haneye giren toplam gelir, kişi başına bölünerek kişiye düşen miktar asgari ücretin üçte birinden, asgari ücrete kadar geliri olanlar ayda en az 48 lira Genel Sağlık Sigortası primi ödeyecekler.

Kişi başına gelir asgari ücretin iki katı gelir elde ediyor ise kişi başına ödenmesi gereken prim 144 liraya, eğer bu tutar asgari ücretin iki katından fazlaysa kişi başına ödenecek aylık prim de 288 liraya yükseliyor. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Gss adı altında yapılan vurgunlar uzatılmış. Uzatılır tabi önümüzde seçimler var.Bari başvurunuzu yapın. En yüksek tavandan ödemeyin.

Arkadaş bu soyguna insanlar niye tepki göstermiyor anlamıyorum. Ne tv de haber oluyor, ne siyasiler bahsediyor. Seçim vaadi yapana oy verecem amk.

vayarkadas

yoksulluk sınırının 4.238,00 TL olduğu ülkede 949,07 TL net asgari ücret üzerinden gelir şekli hesaplanan HARAÇ... ödemeyin amk -,-