Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Suç Filmi

 > 
121PAYLAŞIM

Daha önce hazırladığımız bir çok “en iyi film” listeleri büyük ilgi gördü ve okuyucularımızdan bu tarz listeler yayınlamamız konusunda çeşitli tavsiyeler aldık. Bunun sonucunda büyük bir özen ile hazırladığımız Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Suç Filmi listemiz ile karşınızdayız.

”Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim.” – Al Capone

Kaynak: http://www.vuub.net/19/04/2015/gelmis-ge...

1. The Godfather

IMDB Puanı: 9.2
Yönetmen: Francis Ford Coppola
Oyuncular: Al Pacino, Richard S. Castellano, Talia Shire, Marlon Brando, James Caan, Robert Duvall, Diane Keaton, Al Lettieri, Richard Conte, Sterling Hayden

Konusu: Mario Puzo’nun aynı adlı romanından sinemaya aktarılmıştır. Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu Michael babasıyla barışır. Aileye yapılan bir saldırıdan sonra, Don artık işleri yönetemeyecek duruma düşürülünce, ailenin başına Sonny ve Michael geçer. Diğer ailelere savaş açan Corleone ailesinin hikayesi anlatılıyor.

2. Goodfellas (1990)

IMDB Puanı: 8.7
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Robert De Niro, Paul Sorvino, Tony Darrow, Joe Pesci, Debi Mazar Ray Liotta

Konusu: Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Henry adında bir gangster, Jimmy ve Tommy isimli arkadaşlarıyla beraber soygun yaparlar ve bu arada onlara yardımcı olan diğer kişileri öldürürler. Bu durum mafyanın dikkatini çeker ve iki arkadaş yükselişe geçer fakat Henry bu durumdan olumsuz etkilenmiştir. Henry bu konuda birşeyler yapmak zorundadır.

3. Pulp Fiction

IMDB Puanı: 8.9
Yönetmen: Quentin TarantinoOyuncular: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman

Konusu: Hayatlarına renk katmak isteyen genç ve aşık bir çift, iki tane suçla kaşarlanmış gangster ve para karşılığı hile yapmayı reddeden cesur bir boksörün yolları kesişecektir.

4. City of God

IMDB Puanı: 8.7
Yönetmen: Fernando Meirelles
Oyuncular: Alexander Rodrigues, Leandro Firmino, Alice Braga, Seu Jorge, Phelippe Haagensen

Konusu: 60’lı yıllarda City of God gücünü uyuşturucu savaşlarından almıştır. Arka sokaklarda yaşayan iki arkadaşın hikayesini anlatıyor. Kendilerine farklı yollar seçen gençlerin gözünden şehrin yokedici gelişimine tanıklık ediyoruz.

5. The Usual Suspects

IMDB Puanı: 8.7
Yönetmen: BryanSinger
Oyuncular: Kevin Spaces, Benicio del Toro, Gabriel Byrne, Stephen Baldwin, Chazz Palminteri

Konusu: Birbirinden yetenekli ve kendi alanlarında uzman beş suçlu, bir kaçırma olayından sonra gözaltına alınır. Hikayeyi araştıran dedektif 27 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayda bu beş suçlunun parmağı olduğunu düşünmektedir. Fakat bütün soru işaretleri bir isim üzerinde yoğunlaşmıştır. ”Keizer Soze”

6. Reservoir Dogs

IMDB Puanı: 8.4
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncular: Quentin Tarantino, Steve Buscemi, Michael Madsen, Tim Roth, Harvey Keitel

Konusu: Büyük bir hırsızlık olayı için bir araya gelmiş, birbirlerinin isimlerini bile bilmeyen bir grup, soygun sırasındaki aksiliklerler nedeniyle kan gölüne dönmüş ortamdan kaçmaya çalışırken, aralarında bir polis casusu olduğunu öğrenirler. Mücadele artık psikolojik bir savaşa dönmüştür.

7. Bonnie and Clyde

IMDB Puanı: 7.9
Yönetmen: Arthur Penn
Oyuncular: Warren Beatty, Faye Dunaway, Michael J. Pollard

Konusu: A.B.D ekonomik bir krizin eşiğinde can çekişmektedir. Bonnie annesinin arabasını çalan Clyde’ı çekici bulmaktadır ve en sonunda onunla beraber kaçmaya karar verir. Artık ikiside birer suçludur. Peşlerine düşen polis teşkilatı onları yakalamaya kararlıdır.

8. Touch of Evil

IMDB Puanı: 8.2
Yönetmen: Orson Welles
Oyuncular: Orson Welles, Franklin Coen, Paul Monash

Konusu: Balayında olan başarılı dedektif, bir arabanın patlamasına şahit olmuştur. Miguel bombanın Amerikan yapımı bir yağın olduğunu farkedince davayı almaya karar verir.

9. Casino

IMDB Puanı: 8.2
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncular: Robert De Niro, Joe Pesci, Sharon Stone, James Wood, Frank Vincent

Konusu: Ace, renkli gece hayatı ve kumar masalarıyla ünlü Las Vegas’ta kumarhanelerden birinin yöneticisidir. İşe başladığı günden beri işini düzgün yapmış ve arasını diğerleri ile hep iyi tutmuştur. Ta ki yakın arkadaşı Nicky ona yardımcı olmaya başlayana kadar…

10. Chinatown

IMDB Puanı: 8.3
Yönetmen: Roman Polanski
Oyuncular: Roman Polanski, Jack Nickolson, Faye Dunaway, John Hıston, Perry Lopez

Konusu: Ida isimli bir kadın, L.A su teşkilatında çalışan kocasının onu aldattığından şüphelenerek özel bir dedektife başvurur. Dedektif adamı, bir kadınla yakalayıp fotoğraflarını çeker ve dava kapanır. Daha sonra aldatan koca ölü bulunur ve olayı çözmek isteyen dedektif birçok gizemle karşılaşır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selim-okten

Yapıcağınız listeyi sikiyim Heat nerde

duru1uzun

Şu liste de benden olsun.

erhan-kizilirmak

where is the tony montana haminiko ?

stanley-dayi

Once Upon A TİME içn america ?

ozgur1can

Galeri berbat 1.Thegodfather 2.Pulp fiction 3.Goodfellas 4.City of god 5.The departed 6.Once upon a time in america 7.Reservoir dogs 8.Taxi driver 9.Snatch 10.Scarface olmalıydı. Ayrıca Alcapone ile ilgili film The untouchables (1987 film olayların çoğu gerçektir)

Görüş Bildir